Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Problema conectare RDP (Windows Server 2012), Server radio

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011
Salutare
Am un server cu Windows Server 2012 pe care il folosesc pentru mai multe activitati, printre care si ca server de radio pentru cateva magazine. Pentru radio, folosesc Winampul cu un plugin specific. Problema este ca atunci cand ma conectez cu RDP, sunetul pica si apare eroarea urmatoare:
[ http://m.blog.hu/vi/vista/image/0702/88780096.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Este destul de dificil fiindca nu pot intrerupe muzica oricand iar lucrul la acest server devine foarte dificil (decat fizic se poate lucra). Am incercat mai multe variante dar fara folos (inclusiv reinstalarea driverului audio).
Va multumesc anticipat!

#2
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Fara legatura cu Linux, se muta. Pe viitor fii te rog mai atent unde postezi.

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pai ce treaba are un protocol de la Microsoft si Windows Server 2012 cu aria "Linux/ Open Source"?
Incearca solutia de aici: http://forums.winamp...ad.php?t=286555

Voi muta topicul pe aria Windows.

Observ ca deja a fost mutat de colegul meu pe Networking > Enterprise.
Incearca, totusi, configuratia despre care se vorbese in acel link...

Edited by _-_, 13 December 2016 - 08:52.


#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
poate rdp-ul incearca sa mute sound-ul de pe server pe consola, vezi la optiuni rdp cand teconectezi, resources, si debifeaza tot ce tine de sound
sau sa setezi in Winamp precis placa de sunet existenta pe server, sa nu lasi default direct sound

alta varianta, scapa de winamp, sunt si alte playere mai bune, incearca AIMP de exemplu, VLC sau altceva

Edited by aeon, 13 December 2016 - 09:15.


#5
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011
Multumesc pentru ajutor si-mi cer scuze ca am postat gresit. Din pacate nu am reusit sa scap de problema.
@aeon Am dezactivat sunetul sa se transmita remote si degeaba iar Winampul nu-l pot schimba. :(
Va multumesc oricum!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate