Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Pacalit la Zara

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Invatatura de minte pentru cei ce il trimiteti cu ,,plangere la politie".

Daca va piuie la iesire si va opreste paza, raspundeti la fel: ,,Daca am furat ceva, sau ati vazut ceva pe camera - plangere la politie". Nu?

E putin offtopic, dar are treaba cu magazinele astea ,,mari". Paznicii n-au nici un drept sa va opreasca la iesire daca ,,suna" alarma antifurt. Probleme? "Faceti plangere la politie".

Edited by Rhesus, 09 December 2016 - 21:09.


#38
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,153
  • Înscris: 24.05.2006
Reversul medaliei...acum vreo 10-12 ani m-am dus cu femeia la capitala sa facem cumparaturi. Am luat de vreo 600 de lei, s-a pacalit aia de la casa si ne-a incasat doar 100, sau ceva de genul, oricum o mai putin cu o suma considerabila pentru vremea aia. Eu n-am zis nimic, am plecat acasa bucurosi nevoie mare, ca am facut cumparaturi gratis. Noaptea urmatoare am uitat telefonul in masina, un Nokia 6310i, nou, valoare vreo 1000 de lei. Iti dai seama ca nu l-am mai gasit dimineata. Karma is a bitch.

#39
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 robert8197, on 09 decembrie 2016 - 20:36, said:

Auchan vitan ?Posted Image)
Crangasi

 robert8197, on 09 decembrie 2016 - 20:36, said:

Se mai intampla.Eram ieri la Mc, am comandat 4 produse , platit corect produsele, cand vad ca-mi pune 5 produse .
Asa greseli sa se tot intample :lol: sa fie primite ca facem loc

#40
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Nu inteleg omul care se bucura cand vanzatorul se pacaleste.
Eram la un magazin in Italia si vanzatorul a uitat sa scaneze un produs, m-am mirat la casa ca iesea mai putin cu 20 de euro decat calculasem eu, si afara cand am iesit am recalculat si m-am intors inapoi sa le dau banii. Nu le venea sa creada ca un roman se intoarce sa le dea banii, au zis ca daca era italian nu s-ar fi intors.

La dedeman am patit si eu sa-mi dea rest de la 50 desi dadusem 100, si a sunat la camere, si i s-a confirmat ca dadusem 100.

Edited by althea, 10 December 2016 - 04:30.
raspuns la un mesaj sters


#41
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016
Poate o fi zis initiatorul ceva, poate a injurat......

#42
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015
Daca nu a fost din greseala si a fost intentionat, nu mai ai ce face. Daca a introdus in casa de marcat suma de 350 de lei si pe camera nu se vede ca ai platit 400, nici Politia nu are ce sa le faca.  E neplacuta situatia, dar e posibil sa nu iti recuperezi banii.

Acum cativa ani am avut o prietena care facea smecheria asta ( si alte cateva ) si aducea acasa cate 7-8 sute de lei pe zi.

#43
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Platiti cu cardul si scapati de necazuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate