Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Asiguratorul nu raspunde pentru a modifica cesionarea 50-50

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
Salut,
Am postat si in topicul de la Prima Casa, insa acela este un topic mare in care mesajele se afunda rapid.
Tocmai de aceea postez un topic nou, in speranta ca va fi vazut de mai multa lume si poate dau de cineva cu aceeasi problema:

View PostAndyM, on 06 decembrie 2016 - 10:24, said:

Hello!
A mai patit cineva ca mine?
Pe 23 noiembrie am semnat asigurarea pentru locuinta... asigurarea nu putea fi cesionata direct 50% statului si 50% bancii, ci a fost facuta initial pe una din ele, iar apoi am facut o cerere de modificare ce a trebuit trimisa de catre banca la asiguratori.
Maine se implinesc 2 saptamani si inca nu a primit banca niciun raspuns de la asigurator desi cica zilnic le trimite solicitari...
Maine ar trebui sa soseasca intabularea si sa o duc la banca. Proprietarul ar trebui sa primeasca banii tot la ING fiindca are contul la aceeasi banca... si nu ii va primi din cauza aceasta... fiindca banca nu are voie sa transfere banii fara asigurarea 50-50. Posted Image

Edited by AndyM, 06 December 2016 - 12:29.


#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
pai de ce nu dai tu telefon? evntual te duci direct la asigurator
o plangere la ei ai facut?
am avut aceasta speta, dar asiguratorul a raspuns in 2 zile, a modificat polita si gata
asigurarea e pe numele tau, nu al bancii..

#3
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
Tocmai ce am sunat, m-au rugat sa le trimit un email cu solicitarea sa o trimita mai departe.

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
A ramas sa-mi trimita consiliera solicitarea si sa o trimit mai departe la asigurator, dar parca vad ca nu o voi obtine foarte usor fiindca desi la inceput consiliera era foarte bine-voitoare, se pare ca acu i s-a cam "acrit" de mine, vorbeste mai booring si nu prea mai raspunde la telefon.
In cazul unei reclamatii, unde sa depun reclamatia sa fie rezolvata mai repede?
La OPC ma gandesc ca dureaza o groaza...

Faza e ca eu trebuia sa primesc cheile joi, si a spus vanzatorul ca nu-mi da cheile pana nu are banii in cont si ma baga si pe mine-n rahat ca eu am discutat deja cu firma de mutari pentru programare, si trebuie sa-mi iau si concediu, si nu-mi pot lua concediu cand are ING/Uniqa chef...

#5
Alfaovy

Alfaovy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.10.2016
Eu am făcut asigurările la Banca si e de la Grupama.totul e ok,ma mir ce ti se întâmplă.

#6
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
Am fost astazi la Uniqa si mi-a spus ca actul aditional a fost facut si trimis din data de 25 noiembrie. Deci ING e cu capul... L-am primit eu si l-am dat personal consilierei de la ING si s-a rezolvat. Acum astept ca in cursul zilei de astazi sa dea cei de la bucuresti raspunsul final si tot astazi sa primeasca si proprietarul banii. :D

#7
Alfaovy

Alfaovy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.10.2016
Succes!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate