Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Jurnal Casa Iladi P + 2 pisici

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
2546 replies to this topic

#2539
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,895
  • Înscris: 27.02.2008
Nu..e din cărămidă.

#2540
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 17.03.2008
Iladi, cum ai izolat instalația electrică, astfel încât să nu pătrundă vapori în izolație? Nu îmi dau seama cum s-au fixat dozele, cum s-au izolat, cum s-a făcut lipirea acestora cu folia barieră de vapori

#2541
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Tot ce-mi aduc aminte e ca am multifilar in copex metalic cauciucat. Nu am nici o doza la vedere. Am facut poze unde este dansele, Doamne ajuta :D

#2542
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 17.03.2008
Nu la instalatie in sine ma refeream. Cum s-a montat bariera de vapori, cum au fost prinse dozele, cum au fost izolate contra vaporilor? Stiu ca ai bariera montata sub placile de gips carton si apoi ai spatiul tehnic pt fire. Si nu imi dau seama cum sunt prinse dozele alea. Au stat prinse doar in folie, pana au montat placile? Au fost prinse de structura, izolate cu banda pentru vapori?
Amin!🤣🤣🤣

#2543
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Nu mai stiu sa-ti spun. Imi pare rau.

#2544
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Primul lucru facut la casa dupa... ceva timp:  am inchis terasa cu folie. Prim rezultat este o crestere cu 5-6 grade a temperaturii pe terasa fata de curte. Cand bate soarele e mai mult decat placut (cats love it)

Attached File  1668496091253.jpeg   363.31K   228 downloadsAttached File  1668496091261.jpeg   354.02K   216 downloads

#2545
xml

xml

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,361
  • Înscris: 27.10.2005
Numa sa nu ti-o gheraneasca. Ale noastre (acum nu mai avem) faceau la gauri in plasele de tantari la greu. E drept, as prefera sa mai avem pisica si sa schimbam anual cateva plase, dar n-a fost sa fie.

#2546
CUCUL

CUCUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 21.04.2022
@iladi,
Avand in vedere experienta ta cu casa, consideri ca aceste calcule de constructie (pret/mp) dar si de incalzire sunt corecte? Sau sunt denaturate de constructor pentru publicitate?

https://www.casemexi.ro/economisiri

#2547
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Nu mă pot raporta la prețul de construcție, nu știu cât sunt acum prețurile, însă pot să-ți spun că în ceea ce privește costurile de exploatare sunt la nivelul unui apartament cu 2 camere de la bloc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate