Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Analize toroida dupa benzodiazepine

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016
cumpara o sticla de coniac de calitate si bea in jur de 100 de grame inaite de a te pune la somn. daca o sa faci asta, evident, nu mai lua medicamente.daca deja ai fost la cardiolog si ai facut ekg si ti-a spus ca esti in parametri, nu mai contoriza bataile inimii. in momentul cand incerci sa vezi cat de tare iti bate inima te emotionezi, pt ca te emotionezi pulsul evident, creste si asa intri intr-u cerc vicios

Edited by clasique, 24 November 2016 - 21:01.


#20
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Mi-e lene sa ies dupa coniac si nici nu ma simt confortabil sa iau de la alimentara de langa bloc o sticla de coniac, ca si cum vreau sa-mi inec amarul.
Am niste sticle de bere prin bucatarie, totusi. N-am mai baut de multe luni. Nu stiu ce efect va avea. Posibil sa ma sedeze un pic, posibil sa ma agite, posibil sa ma deprime...

Am pus sticla de bere la gura, noroc! O sticla de 0.5 cred ca mi-e de ajuns in starea asta. Mai ales ca am slabit vreo 10kg. Posted Image)

Am facut ceva ekg-uri, mereu bune. Dar ultima data, dupa ce incepuse insomnia, prin mijlocul ei, mi s-a facut un ekg pe graba si mi s-a zis ca apar niste mici denivelari, dar nu e asa mare problema. Probabil de la oboseala. Nu contorizez bataile, ca fiind ipohondru, am oroare de a-mi asculta inima, doar ca acum bate tare cand urc scari sau ceva, o simt in piept cum loveste, inainte puteam urca scarile de 7 ori si nu batea asa tare.

BTW: http://www.webmd.com...alcohol-sleep#1 :D

Edited by Notsure, 24 November 2016 - 21:22.


#21
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View PostSuno, on 24 noiembrie 2016 - 19:54, said:

PS Accept si scuze
iesi afara

#22
Suno

Suno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 10.04.2011

View Postmofone, on 24 noiembrie 2016 - 21:12, said:

iesi afara

Vezi ca, tu esti deja in afara topicului (off topic) si a bunului simt!
Oare ce cauti pe aici??Posted Image

Sfatul meu este sa nu ocoliti medicii, atat!

Edited by Suno, 24 November 2016 - 21:33.


#23
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Mai lasa si medicii, ca si aia au nevoie de pauza. Crezi ca medicamentele sunt totul? Sa bagi xanax sau alte kkturi la kg? Am avut probleme de asemeni, cu lipsa de somn si simteam, cum zice initiatorul, inima obosita, puls marit si atunci cand incercam sa dorm, auzeam pulsul in urechi. Dar, cel putin la mine, au fost din cauza stresului si ceva factori adiacenti, dar s-au rezolvat cu petrecerea timpului liber facand exact ce imi place plus miscare. De fapt, relaxare. Asta imi e de fapt reteta pentru astfel de perioade. Si poate e cazul sa schimbi locul de munca daca nu rezisti, ca neuronii nu se mai regenereaza

Daca ai partenera, poate este cazul de o iesire, o sticla de vin rosu, una "mica" si sa vezi somn dupa

Edited by Karogs, 25 November 2016 - 01:06.


#24
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Am fost la psihiatra, care m-a bagat intai la psiholoaga, fara sa am trimitere la asa ceva. Psiholoaga ciudata, avea senzatia ca ii ascund lucruri si sunt evaziv, desi i-am zis tot si am raspuns concret la orice intrebare.

Apoi m-a vazut psihiatra, care mi-a dat fix ce luasem eu intermitent, adica lorazemap, plus niste ceva gen ambien si niste magneziu, de care deja iau de vreo luna fara efect.
Peste vreo 10 zile sunt programat si la ecografie tiroidiana.
Acum nu stiu ce naiba sa fac, mai ales ca aseara am dormit 5 ore, nu de la bere, cu siguranta, ca am reusit sa beau doar jumate de sticla de 0.5, nu imi place gustul. Mi-e teama cand ma gandesc ce o sa fac atunci cand incerc sa inchei tratamentul, sa nu re-apara simptomele, eventual in forma mai grava.
Sincer, ma asteptam la ceva SSRI, betablocante pentru tahicardie, ceva mai sofisticat, nu clasicele benzodiazepine...

Edited by Notsure, 25 November 2016 - 20:32.


#25
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Free t3 - 3.40 pg/mL    2.3 - 4.2 / pg/mL  
Free t4 - 1.32 ng/dL 0.8 - 1.76 / ng/dL  
TSH   - 1.033 µUI/ml 0.55 - 4.78 / µUI/ml  

Au venit rezultatele. E posibil sa fie vreo problema cu tiroida cu valorile astea, normale? Inca mai astept sa fac ecografie. Nu am descoperit cauza oboselii, fasciculatiilor/micilor amorteli si tremorului subtil care apare mai ales la oboseala. Neurologul banuieste o usoara demielinizare in urma racelii. La norocul unui MS nu vreau sa ma gandesc Posted Image))

PS: Banuiesc si o functionare aiurea a hormonilor, eliberari in cantitati gresite/momente gresite, crash-uri, dracu stie, dar nu stiu exact ce analize sa fac ptr asta. Dr meu de familie e like.. "nu stiu, cred ca...nu stiu, nu stiu..o sa...nu stiu, chiar nu stiu", deci am ramas sa-mi bat capul.

Edited by Notsure, 02 December 2016 - 16:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate