Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Carti pentru site-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Din cate am inteles ca sa faci un site decent trebuie sa acumulezi cunostinte in ordinea asta : html5&css -> js->php->mysql. Imi puteti recomanda niste carti pentru total beginneri si siteuri peste care sa ma pot uita ? Observ ca sunt multe lucruri (limbaje sau cum se numesc) , as vrea sa ma uit peste toata si sa incerc sa aprofundez, dupa daca e sa imi gasesc un colaborator care sa ma completeze ( eu sa stiu js si php de exemplu si el sa faca baza in mysql) . Ar fi o idee ? Care sunt primele lucruri pe care ar trebui orice incepator sa le aprofundeze ?

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
parca te interesa C/C++

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003

View PostVladBtz, on 19 noiembrie 2016 - 19:47, said:

Care sunt primele lucruri pe care ar trebui orice incepator sa le aprofundeze ?

Sa gaseasca singur ce-l intereseaza!


Pe YouTube ai incercat? Pe goole ai cautat ceva?

#4
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014

View PostMarianG, on 19 noiembrie 2016 - 19:50, said:

parca te interesa C/C++

Am o curiozitate inerenta. Imi place sa ma uit prin toate, sa am si eu o cultura generala in IT. Topicul asta poate le va folosi multora :)

View Postsorin147, on 19 noiembrie 2016 - 19:57, said:


Sa gaseasca singur ce-l intereseaza!


Pe YouTube ai incercat? Pe goole ai cautat ceva?


multe, atat de multe incat nici nu stiu ca sa aleg, singurul site pe care l-am ales pana acum e w3school. Exista mult material pe net, d-aia ma gandeam ca se poate forma aici un fel de sinteza a materialului calitativ.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postsorin147, on 19 noiembrie 2016 - 19:57, said:

Sa gaseasca singur ce-l intereseaza!
el cauta acul in carul cu fan,
singura problema este ca nu ii carul care trebuie
http://forum.softped...orial-xhtmlcss/

#6
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Intro to HTML/CSS: Making webpages : https://www.khanacad...amming/html-css

jQuery 200 tutoriale: https://thenewboston...deos.php?cat=32

Attached Files



#7
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 03.02.2016
Off topic : Daca vrei sa inveti si JAVA am un tutorial. Daca te intereseaza contacteaza-ma in privat.

#8
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
ce sa faca doar cu 1 tutorial de java? vrei sa zici un curs,o serie de tutoriale...

#9
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostVladBtz, on 19 noiembrie 2016 - 19:47, said:

Din cate am inteles ca sa faci un site decent trebuie sa acumulezi cunostinte in ordinea asta : html5&css -> js->php->mysql. Imi puteti recomanda niste carti pentru total beginneri si siteuri peste care sa ma pot uita ? Observ ca sunt multe lucruri (limbaje sau cum se numesc) , as vrea sa ma uit peste toata si sa incerc sa aprofundez, dupa daca e sa imi gasesc un colaborator care sa ma completeze ( eu sa stiu js si php de exemplu si el sa faca baza in mysql) . Ar fi o idee ? Care sunt primele lucruri pe care ar trebui orice incepator sa le aprofundeze ?
Un incepator trebuie sa stie baza din toate (html+css, js, php, mysql), astfel incat sa fie capabil sa faca un site simplu (doar din cunostinte generale) si sa puna cap la cap diferite fragmente de scripturi pentru pentru a face un site mai complex. Era un pdf romanesc pentru php, suficient pentru intelege limbajul.
De colaboratori ai nevoie doar atunci cand faci lucruri complexe sau contratimp. La angajare ca programator php se cere de multe ori JS, HTML, CSS la nivel basic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate