Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Ea a jucat destul de bine, având în vedere ca nu este actrita ci model.
Dar el, cu ochii aia bulbucati de bautura si cu fraza aia obsesiva: "Vrei sa te mariti cu mine?" a stricat tot farmecul filmului. Parca se plictisea baiatul si nu stia cum s-o ceara de nevasta mai repede...

#38
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PosttheMisuser, on 03 decembrie 2017 - 14:02, said:

M-am uitat pe net la actrita, are totusi 25 de ani da' ceva e atat de copilaros la ea incat senzatia e de 12..14. Si tipul.. Parca e un jmeker de 13 ani. Cu riduri cu tot.

Hai ca asta ai zis-o bine.
Pai sa stii ca banda desenata dupa care e facut filmul rareori trece de nivelul asta.
N-am vazut filmul dar daca respecta banda, nu e de mirare.
In plus daca tipa e asa infantila cum zic si altii pe aici, era de asteptat.

View Postflorinbad, on 03 decembrie 2017 - 17:34, said:

Ea a jucat destul de bine, având în vedere ca nu este actrita ci model.
Nu e o scuza, ori te stii ori nu, si daca nu, mai bine nu joci.
Ca dupa mine, sa fii cea mai mare actrita dintre modele sau cea mai modela dintre actrite chiar nu conteaza.

Si tot nu mi-ai zis cum de ati ajuns in acelasi spatiu virtual.

Edited by grrrrr, 04 December 2017 - 15:36.


#39
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postflorinbad, on 03 decembrie 2017 - 17:34, said:

Ea a jucat destul de bine, având în vedere ca nu este actrita ci model.
Dar el, cu ochii aia bulbucati de bautura si cu fraza aia obsesiva: "Vrei sa te mariti cu mine?" a stricat tot farmecul filmului. Parca se plictisea baiatul si nu stia cum s-o ceara de nevasta mai repede...
E si actor prost, dar a fost si prost distribuit.

#40
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003

View PosttheMisuser, on 03 decembrie 2017 - 14:02, said:

Huh... Ceva idei noi (si astea-s valoroase, ca-s rare), grafica ok dar... Tot filmul am trait cu intrebarea : Ce cauta copiii astia in rolurile alea ?
Maiorul si sergeanta bai.. Cand i-am vazut la urma cum se mozolesc aveam o senzatie puternica de Posted Image  incest intre minori. Parca-si bagau limbi in gura un fratior cu surioara lui.
M-am uitat pe net la actrita, are totusi 25 de ani da' ceva e atat de copilaros la ea incat senzatia e de 12..14. Si tipul.. Parca e un jmeker de 13 ani. Cu riduri cu tot.
Nu stiu de ce am perceptia asta da' ata ete. Bleah.
Mi-ar fi placut filmul cu niste actori cu un aer mai matur in rolurile principale.
Ai imbatranit tu. Daca erai acum adolescent te uitai la faza de 30 de ori.
N-am vz inca filmul :D

#41
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 22.05.2011

View PostGenjurooo, on 05 decembrie 2017 - 00:52, said:

E si actor prost, dar a fost si prost distribuit.

Hai ca nu-i deloc actor prost. Mie mi-a placut in "A cure for wellness".
Doar ca nu il prinde pe el genul  asta de rol.
E cam la fel cum a  avut si DiCaprio  vre-o 2 filme prin tinerete,  cu rol de zmardoi, mare bataus. Ca nuca-n perete.

#42
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Eu nu l-am vazut in altceva so ma pot raporta doar la prestatia lui in filmul asta.
Oricum un actor bun joaca bine in orice. Sau macar acceptabil, pasabil. Pe aceste baze am concluzionat io ca e slab.

DiCaprio a fost ok in Gangs of New York. Si in The Departed a fost... well... acceptabil.
Cel mai ""antic" film in care a jucat si pe care l-am vazut cred ca e The Quick and the Dead (cu gagica aia, am uitat cum ii zice). Nici acolo nu a fost praf.

#43
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostBursul, on 05 decembrie 2017 - 12:27, said:

Ai imbatranit tu. Daca erai acum adolescent te uitai la faza de 30 de ori.
N-am vz inca filmul Posted Image
Ei lasa ca vad eu ce zici dupa ce vezi filmul :)
O fi film de adolescenti, care pot inghiti niste adolescenti pe post de buricul pamantului.
(am impresia ca sunt si mici de statura - ceea ce adauga la inadecvarea lor in rol; parca erau copii la paca-paca)

#44
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postjakota, on 05 decembrie 2017 - 13:38, said:


E cam la fel cum a  avut si DiCaprio  vre-o 2 filme prin tinerete,  cu rol de zmardoi, mare bataus. Ca nuca-n perete.
In ce masura merge un tip imatur intr-un film SF, e discutabil, dar zmardoi tineri in secolele trecute erau REGULA, nu exceptia.
Sa nu uitam ca juma' de populatie avea sub 20 ani pe atunci.
Ni se pare noua in societatile noastre imbatranite si lung-traite ca zmardoii trebuie sa fie toti barbati trecuti cu tample carunte.

#45
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 22.05.2011

View Postgrrrrr, on 06 decembrie 2017 - 11:39, said:

In ce masura merge un tip imatur intr-un film SF, e discutabil, dar zmardoi tineri in secolele trecute erau REGULA, nu exceptia.
Sa nu uitam ca juma' de populatie avea sub 20 ani pe atunci.
Ni se pare noua in societatile noastre imbatranite si lung-traite ca zmardoii trebuie sa fie toti barbati trecuti cu tample carunte.

Ok, eu n-am generalizat nimic, doar am zis ca actorul nu se potriveste cu rolul  /   asa cum DiCaprio nu ma convinge in rol de action hero, orcate block-bustere o fi facut ... de la Gangs of NY  la Revenant.  (Roluri de escroc, jos palaria.  ;) )

#46
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
Un film bun. Imi aduce aminte de Avatar, imagini exceptionale, dar jocul actorilor lasa de dorit. Insa cred ca e vina regizorului si nu a actorilor.
Aia 3 pitici cu informatiile lot au fost cei mai haiosi.

#47
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Actually, e de asteptat ca oameii viitorului sa arate mai pustani mult dupa depasirea adolescentei. Evolutia (cat a mai ramas natural din ea) favorizeaza  procesul neoteniei. Si si selectia artificiala, genetica, cosmetica tot in directia aia merg.

NEOTENÍE s. n. (biol.) 1. persistență a caracterelor juvenile în stadiul de adult. 2. ajungere a organismului la maturitate sexuală înainte de dezvoltarea lui completă. (< fr. néoténie)
sursa: MDN '00 (2000)  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jiUBf5VdFi0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E mai probabil ca un capitan de nava din sec XXIV sa arate ca acest pusti decat ca Picard

Edited by iulian_k, 11 December 2017 - 09:31.


#48
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View PostBursul, on 11 decembrie 2017 - 00:19, said:

Un film bun. Imi aduce aminte de Avatar, imagini exceptionale, dar jocul actorilor lasa de dorit. Insa cred ca e vina regizorului si nu a actorilor.
Aia 3 pitici cu informatiile lot au fost cei mai haiosi.
idei multe la gramada, funy film..

#49
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View Postiulian_k, on 11 decembrie 2017 - 09:29, said:

NEOTENÍE s. n. (biol.) 1. persistență a caracterelor juvenile în stadiul de adult. 2. ajungere a organismului la maturitate sexuală înainte de dezvoltarea lui completă. (< fr. néoténie)
sursa: MDN '00 (2000)  
...
E mai probabil ca un capitan de nava din sec XXIV sa arate ca acest pusti decat ca Picard
Privit din perspectiva asta, filmul pare mai vizionar decat am putut eu sa diger. Si am facut indigestie :)
Poate ca ar fi fost util ceva "dumbing down" la acest capitol - macar un hint ceva pe undeva.

Oricum, super observatie Posted Image

#50
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Dane Deehan e super talentat, e unul dintre cei mai talentati actori din generatia tanara din punctul meu de vedere (dar da, asta nu a fost cel mai stralucit rol). Si nu e tocmai adolescent, are in jur de 30 de ani, doar ca are fata aia copilareasca gen diCaprio.

Filmul a fost mai copilaresc, intr-adevar, dar simpatic. Si arata foarte bine.

#51
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Filmul a fost conceput pentru a se viziona in 3D . Asta-i marele merit al lui .
In rest , o tocanita de idei incepind cu Star Trek si pana la, Al cincilea element .
Actorii...nici macar nu merita a fi mentionati . Cred ca iesea mai bine si fara ei .

#52
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,683
  • Înscris: 21.06.2016
Tare filmul, cu imaginatie. E simplu ca idee, necomplicat, neintelectual, si desti nu-s fan fan al lui Besson mi-a placut.
Si l-am vazut pe un televizor, si ala 2D.

Quote

Actually, e de asteptat ca oameii viitorului sa arate mai pustani mult dupa depasirea adolescentei.

Se intimpla chiar acum. Intre europeni vesticii arata mult mai tineri ca esticii. Stiu oameni care arata cu 20 de ani mai tineri decit visrta lor, mai ales barbati, si nu e deloc o raritate.
Nu stiu daca e selectie de vreun fel sau pur si simplu viata mai fara griji, sportul, lipsa fumatului, mincarea sanatoasa, alcoolul moderat etc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate