Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2016/10/VALERIAN_Teaser.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Regizorul lui The Fifth Element va lansa anul viitor adaptarea unui roman grafic SF de a cărui poveste este de multă vreme atras - Valérian and the City of a Thousand Planets.


Valerian (Dane DeHaan) și Laureline (Cara Delevingne) sunt agenți speciali pentru guvernul unor teritorii umane aflate în spațiu. Valerian are de la partenera sa de misiune așteptări peste cele profesionale, însă datorită valorilor mai conservatoare, Laureline îl respinge constant. La ordinele superiorului lor (Clive Owen), Valerian și Laureline ajung în orașul intergalactic Alpha, o metropolă în creștere continuă, unde milioane de locuitori conlucrează pentru binele comun. Însă, după cum se va vedea, nu toți își doresc asta, forțe obscure punând colonia în pericol”.


După spusele lui Besson, ideea de a ecraniza benzile desenate nu e una nouă. „Mezieres, `părintele` lui Valerian, a colaborat cu mine la Fifth Element și mă tot întreba `De ce nu îl ecranizezi?` Și mereu îl refuzam. Pentru că, dintre personaje, 10 sau 12 sunt umane, iar restul sunt extratereștri. Tehnica nu era încă disponibilă. Până la Avatar... Am fost inspirat de James Cameron. M-a invitat pe platourile de la Avatar. I-am pus întrebări, a fost deschis și amabil. Mi-a răspuns la întrebări, m-a ajutat să progresez..”


Regia: Luc Besson
Cu: Dane DeHaan, Cara Delevingne,Clive Owen, Ethan Hawke, John Goodman, Rihanna


Primele imagini:

Attached File  PHf6XAcACcp6ii_4_l.jpg   75.39K   75 downloadsAttached File  281413l.jpg   368.04K   77 downloadsAttached File  582549l.jpg   212.27K   74 downloadsAttached File  NEHbjGgPWTTLLP_1_1.jpg   666.14K   65 downloadsAttached File  PHsG7yuEiX3Kws_1_l.jpg   74.88K   66 downloadsAttached File  999651l.jpg   220.36K   62 downloadsAttached File  PHDtQbQJ4NCzHH_1_l.jpg   50.33K   58 downloads


Premiera in Romania:


21 iulie 2017


Edited by Dany noob, 09 October 2016 - 16:20.


#2
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014
De vreo zece ani încoace, s-a spart conducta cu filme tembele făcute după rețete SF, fantasy și alte cretinisme infantile. Da' mai postați fraților și filme, nu numai gunoaie care ocupă pelicula degeaba.

Edited by KurtKnispel, 09 October 2016 - 17:14.


#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Filme tembele, cretinisme infantile, gunoaie...
Esti bine?
Nu-ti place, nu te uiti si gata.
A fost greu?

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
S-ar putea face filme foarte bune din cartile astea, dar nu exista interes. Lumea vrea sa vada batai, explozii, urmariri de masini/nave, un gagic si o gagica ce flirteaza porcos, si gata filmul de duzina.

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
#buci

[ http://cdn3-www.superherohype.com/assets/uploads/gallery/valerian-and-the-city-of-a-thousand-planets/12821521_1130507640327325_3043422527892121762_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 09 October 2016 - 19:14.


#6
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View PostDany noob, on 09 octombrie 2016 - 16:20, said:

Regizorul lui The Fifth Element va lansa anul viitor adaptarea unui roman grafic SF de a cărui poveste este de multă vreme atras - Valérian and the City of a Thousand Planets.


Valerian (Dane DeHaan) și Laureline (Cara Delevingne) sunt agenți speciali pentru guvernul unor teritorii umane aflate în spațiu. Valerian are de la partenera sa de misiune așteptări peste cele profesionale, însă datorită valorilor mai conservatoare, Laureline îl respinge constant.


Cunosc banda asta desenata de cand eram in Franta, vreo 2 episoade mi-au placut, cele mai multe nu. Per total e mult prea superficial. Iar intr-un caz, blasfemator.
Valerian o pescuieste pe Laureline din Franta medievala in cursul unei calatorii in timp, dar ajung impreuna din prima, no friendzoning.
Iar el o cam inseala pe parcurs, dar ea ramane loiala.
Insa il cam conduce ea pe el, in general.

Edited by lefcadio, 10 October 2016 - 10:13.


#7
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NNrK7xVG3PM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Arata misto, nu pare sa fie plictisitor.

#9
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_shrCoqWh9k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Nu l-a vazut nimeni?

Mi-ar fi placut mai mult daca nu  mi se pareau enervanti actorii principali. Au jucat foarte foarte prost si au avut destul de multe replici idioate. Rihanna, in schimb, care a avut un rol secundar, m-a surprins placut.

Povestea a fost rezonabila iar efectele, desi multe, au fost faine si bine legate.

#11
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
a fost unul dintre filmele la care am regretat timpul pierdut in cinematograf, si banii.

#12
enemihaela

enemihaela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.08.2017
Salut, nu prea ii mare lucru de filmu asta, ai putea sa te uiti la altceva :)

#13
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Mie mi-a placut. Adica am vazut filme de top (adica din astea care se cred blockbustere) care nu-i ajung la genunchi si sunt laudate si raslaudate.
Are CGI bun, povestea nu-i deloc rea. E in schimb editat cam prost si mai trebuiau niste scene ca sare cam brusc de la una la alta in anumite momente. Surprinzator Cara Delevigne nu a jucat atat de rau cat ma asteptam. Mai rau a jucat ala din rolul principal. Aaa au avut si niste replici stupide uneori.

Peste orice porcarie cu vonder vuman, avengers, spaidarmen samd.

Edited by Genjurooo, 01 September 2017 - 14:55.


#14
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
am vazut la cinema, mi-a placut , totusi ma asteptam la mai mult, ma enerveaza filmele concentrate mult pe "bataie", astfel parca e sub jupiter ascending. actrita principala m-a impresionat, i-am simtit puful practic.Posted Image
astept thor acum(si blade runner).Posted Image

#15
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Poate la tine in Japonia l-ai vazut, ca la noi s-a terminat deja. In Bv nu mai e la cinema. Se pare ca nu a prins la public.

Edited by Dihorul Razboinic, 10 September 2017 - 10:06.


#16
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
deh, n-ai multe cinematografe la alegere ca mine. vroiam sa-l vad acasa, dar "n-a aparut" si nu mai suportam sa nu vad un sf la timp.

#17
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
L-am vazut chiar astazi, per total mi-a placut. NOTA: 8.5

#18
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,670
  • Înscris: 22.05.2011
Dragutzel film, un fel de ciorba reincalzita de "Fifth Element", dar care ia nota de trecere.
Sunt de parere ca  Besson trebuia totusi sa gaseasca nishte lead-actori mai maturi/experimentati/credibili.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate