Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

un soft pentru pus logo la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
ai, mi-a venit o idee

din cand in cand mai inregistrez cate ceva de pe TV pe VIDEO .... slide show-uri facute de mine, prezentari ...

AS VREA UN SOFT cu care sa pun un logo undeva intr-un colt pe ecran (stanga sus - gen PROtv)

Logo-ul il am facut ... dar imi trebuie programul ....


Stie careva , ce caut eu?

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
solutia : la alegere dintre 2 filtre "logo" de virtualdub, unul internal (default) si altul de la donald graft (cauta pe net) fac exact asta, dar trebuie rulate in timpul compresiei.

#3
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
revin cu o intrebare, cu virtual dub nu am lucrat, cu filtrele alea care sunt mai sus, TREBUIE neaparat sa mai modific / compresez filmul?

Nu poate sa-l afiseze direct, fara a modifica filmul ? (intreb asta pt ca sistemul pe care planuiesc actiunea e prea slab pe procesare video :( )

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu se pot folosi filtre in VirtualDub decat cu optiunea full processing mode. Ma refer la partea video, bineinteles. Asadar recomprimare. Acum, nu stiu daca prin frameserving > recomprimare vei pierde calitate pentru ca nu am incercat niciodata. Oricum filmul trebuie reprocesat.

Alt program care sa faca chestia asta nu stiu, dar sigur mai exista altele... dar... intreaba-i si pe aia de la ProTV ;)

enjoy,

Mtz

#5
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
mi-a mai venit o idee, care foloseste FLASHGET ?

stiti ca are optiune de iti apare o mica icoana (default in colt drapta sus) care este ON TOP ...

MIE asa ceva imi trebuie!

#6
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
in TV, titrarea direct pe ecran se face cu mixere video de mai multe mii de dolari, forget ideea asta.
daca nu recompresezi filmul, nu poti "salva" modificarea ta, doar o rulezi cu un fel de display la fel ca o subtitrare (ca sa zic asa) dar chestia nu se va pastra daca dai filmul la altcineva care nu il ruleaza in conditii la fel cu ale tale

#7
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
pai ideea mea este sa inregistrez filmul / prezentarea pe caseta video! NU MA INTERESEAZA formatul digital care ramane pe computer.

#8
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Printr-un simplu transfer nu se poate adauga ceea ce doresti tu. Numai prin metodele descrise mai sus. Eu am incercat odata chestia asta (de fapt ceva mai simplu cu SubMux de la VobSub 2.23), dar nu mi-a reusit. Mi-a pus el ceva pe acolo, dar nu ceea ce doream eu. Poate tu reusesti. ;)

Mtz

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate