Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Camin sau chirie?

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu. Inca nu am vorbit cu ei sa vad cat costa utilitatile-eventual taxe suplimentare.

#74
sNarkkk

sNarkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.04.2015

 bumpocbum, on 29 septembrie 2016 - 19:45, said:

Nu stiu. Inca nu am vorbit cu ei sa vad cat costa utilitatile-eventual taxe suplimentare.
Sa imi spui si mie, te rog frumos!

#75
vslmarcel

vslmarcel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 13.02.2006
Am fiica la west gate,este al treilea an  aici.De anul acesta maintenanta este 30euro lunar,plus utilitatile.In 2 ani ,cea mai scumpa factura a fost cam 280 lei cu tot cu utilitati,dar caldura era de dat pe geam afara. eu consider ca nu estetotusi  foarte scump,acum depinde si de bugetul fiecaruia.

#76
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
snarkkk, du-te la camin particular, ai mai mult confort pe bani mai putini sau cam la fel cu amarata de garsoniera de bloc...
impaci si capra, si varza. ai colegi tot studenti, socializezi si in timpul liber, ai sala de lectura, tot ce-i necesar pentru a realiza ce ti-ai propus (sa inveti bine, sa dai meditatii, samd)

#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 vslmarcel, on 30 septembrie 2016 - 13:30, said:

Am fiica la west gate,este al treilea an  aici.De anul acesta maintenanta este 30euro lunar,plus utilitatile.In 2 ani ,cea mai scumpa factura a fost cam 280 lei cu tot cu utilitati,dar caldura era de dat pe geam afara. eu consider ca nu estetotusi  foarte scump,acum depinde si de bugetul fiecaruia.

E cam scumpa treba din cate am vazut pe site. Deci am avea 1200 euro loc in camera  + 360 euro mentenenata...~ + 540 euro utilitati. Un total de 2100 euro pe an. Plus garantia... Asta in primul an. Deci aproximativ 175 euro pe luna in anul 1. La prelungire cam 155 euro pt anul 2.

Edited by bumpocbum, 30 September 2016 - 14:11.


#78
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013

 vslmarcel, on 30 septembrie 2016 - 13:30, said:

Am fiica la west gate,este al treilea an  aici.De anul acesta maintenanta este 30euro lunar,plus utilitatile.In 2 ani ,cea mai scumpa factura a fost cam 280 lei cu tot cu utilitati,dar caldura era de dat pe geam afara. eu consider ca nu estetotusi  foarte scump,acum depinde si de bugetul fiecaruia.

 vslmarcel, on 30 septembrie 2016 - 13:30, said:

Am fiica la west gate,este al treilea an  aici.De anul acesta maintenanta este 30euro lunar,plus utilitatile.In 2 ani ,cea mai scumpa factura a fost cam 280 lei cu tot cu utilitati,dar caldura era de dat pe geam afara. eu consider ca nu estetotusi  foarte scump,acum depinde si de bugetul fiecaruia.
SI chiria cat e ?

#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Uite aici :
http://www.westgatestudios.ro/tarife

#80
vslmarcel

vslmarcel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 13.02.2006
in cazul meu,12 x 105(,reducere de la 120 ptr camera mare  plus garantia care era data de doi ani,plus 12 x30, plus restul facturii,care vara a fost cam 10 lei utilitatile,cand nu s-a locuit. cei 280 lei sunt din timpul iernii, sunt cu tot cu maintenanta .

#81
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
apropos de camine si cazari, un articol tip pamflet :-)
http://www.timesnewr...-pentru-gandaci

#82
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008

 baliosss, on 28 septembrie 2016 - 20:42, said:

Vezi? Neaceasca e unul din aia de care iti ziceam. Bine, el macar nu se plange ca altii dar a mai batut si el apropouri cum ca nu a avut nici o prietena pana la 30 de ani. Posted Image
Si nu am nici acum la 31, dar asta e firea mea, singuratic, nu am o problema cu asta(maica-mea arePosted Image ), mereu mi-a placut sa fiu singur si sa nu ma streseze nimeni, caminul ar fi fost Iadul pe pamant pentru mine, depinde de fiecare daca-i place sau nu.

Caminul insa nu e o solutie la acest aspect, se aduc prostituate uneori pe acolo si sunt impartite frateste intre studenti, dar nu se construieste asa o relatie sentimentala serioasa.

Am o fina de familie care cu tot caminul in cei 4 ani de facultate nu a avut nici un prieten pana mult dupa facultate cand l-a cunoscut pe cel cu care s-a maritat.

Edited by Neaceasca85, 30 September 2016 - 16:45.


#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@sNarkkk Multumesc pentru ideea cu agentiile si apartamentele. Am gasit destul de aproape de regie apartament cu 3 camere la 250 euro. Plus utilitati. Avand in vedere ca sunt 3 colegi pretul e ok. Azi au facut contractul. Ramane sa dau o bere live. Pana atunci insaPosted Image.

#84
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Ăştia care te-au sfătuit să stai la cămin ori sunt genul de oameni care ştiu despre studenţie doar din filmele americane în care bei, freci şi te distrezi la facultă, ori sunt studenţii din oraşele mici şi care au stat la cămin şi vor să blesteme şi pe alţii cu povara asta.
Dacă eşti întreg la minte alegi chiria, dacă nu ai bani alegi căminul, simplu...

#85
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Revin cu ceva detalii, am vazut apartamentul cu 3 camere, arata excelent, suprafata 70 mp, frigider pana in tavan, masina de spalat noua, parchet in camere. Paturi in 2 dormitoare matrimoniale cu saltea relaxa noua, mobilier de calitate. Baie ok. In sufragerie un pat care se poate intinde. 2 debarale mari, balcon inchis. Bucatarie mare, repartitoare de caldura.
Pretul a revenit la 83 euro de persoana plus utilitati.  Avand in vedere ca sunt 3 persoane, un cuplu baiat/fata si fimiu sufrageria a ramas libera.

Fata de conditiile de cazare din camin este clasa LUX. Merita din plin.

Distanta de facultate 2 statii de metrou.

Edited by bumpocbum, 27 October 2016 - 23:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate