Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Recomandare nume comunitate online Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
superiorus

superiorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.04.2010
Salutari prieteni!

Dupa vreo 2 zile (si o parte din nopti) de brainstorming, am cam ramas fara idei si fara niciun rezultat ;)
Va solicit parerea pentru gasirea unui nume de domeniu pentru o comunitate online din Romania.
Va fi ceva generalist: stiri, noutati, blog, chat, anunturi, evenimente, forum, etc.
Vreau .com sau .ro , vreau si scurt si reprezentativ.
Am ramas cu gandul la RomaniaOnline.com care e detinut de un american idiot ... I-am facut o oferta de 300$ si nici macar nu s-a sinchisit sa imi raspunda ...
Asadar: gasim ceva interesant?

Postati aici sau daca aveti o idee geniala, dati un PM (sa nu ne fure concurenta ideea) ;)

Multumesc anticipat,

Sergiu B.

#2
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Informat.ro
Detoate.ro

#3
superiorus

superiorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.04.2010

 barbosa, on 25 septembrie 2016 - 08:47, said:

Informat.ro
Detoate.ro

Multumesc!
Sunt cam ... inregistrate ;)

#4
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Din pacate:

REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE A FORUMULUI SOFTPEDIA
6. Responsabilitati
Chiar daca din momentul postarii, proprietatea asupra tuturor mesajelor revine SoftNews NET, dreptul moral de autor si responsabilitatea continutului apartin in totalitate celor care au postat respectivele mesaje.

#5
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 superiorus, on 25 septembrie 2016 - 08:43, said:

Am ramas cu gandul la RomaniaOnline.com care e detinut de un american idiot ... I-am facut o oferta de 300$ si nici macar nu s-a sinchisit sa imi raspunda ...
Asadar: gasim ceva interesant?
Cred ca a ras "americanul" ala... de unde naiba veniti cu evaluarile astea? 300$... daca il pune pe un site de licitatii pana si starting price va fi mai mare :D
Daca e cu news, cauta ceva care sa te duca cu gandul la asta...
.
Apropo de asta, profit sa intreb: a cumparat cineva recent domeniu .ro (plata online SNEP sau transfer bancar) si a primit factura pe mail sau fizica? Sau nu se mai ofera asa ceva?

#6
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
fiftyearsbehind.com
noivremhaleu.ro

#7
superiorus

superiorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.04.2010

 truet, on 25 septembrie 2016 - 08:58, said:


Cred ca a ras "americanul" ala... de unde naiba veniti cu evaluarile astea? 300$... daca il pune pe un site de licitatii pana si starting price va fi mai mare :D
Daca e cu news, cauta ceva care sa te duca cu gandul la asta...
.
Apropo de asta, profit sa intreb: a cumparat cineva recent domeniu .ro (plata online SNEP sau transfer bancar) si a primit factura pe mail sau fizica? Sau nu se mai ofera asa ceva?
Nu stiu daca a ras sau nu, nu stiu nici daca a citit mesajul, e foarte vechi domeniul si nu a avut continut pe el.
Cat vroiai sa ii ofer ca pret de start? 3000$?  
Nu imi permit.

 pelikanu, on 25 septembrie 2016 - 09:00, said:

fiftyearsbehind.com
noivremhaleu.ro
Multumesc, esti genial!

#8
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Gandestete ca pe el cei 20 de ani de investitie l-a costat cel putin 300$ (pun un pret mediu de 15$ per an)... doar nu crezi ca o sa vanda tot pe 300$ dupa ce a investit 20 de ani bani in el... Asta presupunand strict ca el a fost primul proprietar si nu l-a cumparat pe parcurs la suprapret...
O iei logic...

Edited by truet, 25 September 2016 - 09:14.


#9
superiorus

superiorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.04.2010

 truet, on 25 septembrie 2016 - 09:13, said:

Gandestete ca pe el cei 20 de ani de investitie l-a costat cel putin 300$ (pun un pret mediu de 15$ per an)... doar nu crezi ca o sa vanda tot pe 300$ dupa ce a investit 20 de ani bani in el... Asta presupunand strict ca el a fost primul proprietar si nu l-a cumparat pe parcurs la suprapret...
O iei logic...
Sunt doar 18 ani, deci iesea pe plus ;)
Glumesc desigur ...
Hai sa revenim ontopic (daca avem ceva de spus).

#10
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Din pura curiozitate:

Identificarea numelor de domenii si inregistrarea lor pentru ca mai apoi sa fie vandute la suprapret este o afacere de mai multi ani.
De ce ar fi oferite gratuit pe acest forum, cu atat mai mult cu cat site-ul nu va apartine unei organizatii non-profit?

#11
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015
Softpedia Forum

#12
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
shaormacudetoatenius.rom

#13
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

 truet, on 25 septembrie 2016 - 08:58, said:

Apropo de asta, profit sa intreb: a cumparat cineva recent domeniu .ro (plata online SNEP sau transfer bancar) si a primit factura pe mail sau fizica? Sau nu se mai ofera asa ceva?
Am cumparat un domeniu chiar acum 10-15 minute. Factura cu toate datele domeniului va sosi tiparita, într-un plic. Dovada platii a sosit într-un mail.

#14
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Proasta idee sa te apuci in 2016 sa faci un asemenea site tip shaorma cu de toate. Stirile de unde le iei? de pe alte situri? Mai bine faci o comunitate restransa, cu resurse din anumit domeniu, poate reusesti sa-l si monetizezi cumva...
Ideile cu situri de tip shaorma mergeau acum 10-15 ani cand erau la moda alaturi de siturile de "muzica" si siturile de file share.

#15
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 florinbad, on 25 septembrie 2016 - 18:41, said:

Am cumparat un domeniu chiar acum 10-15 minute. Factura cu toate datele domeniului va sosi tiparita, într-un plic. Dovada platii a sosit într-un mail.
Plata cum ai facut? Online cu cardul prin SNEP sau transfer bancar pe IBAN?
Eu am cumparat si nu am primit factura nici pe mail nici fizica, si au trecut cateva saptamani... In trecut (plata prin transfer bancar pe IBAN) am primit factura pe mail emisa la aprox o saptamana de la achizitie si apoi dupa ceva vreme si fizica in plic.

Ca sa revin, inca mai merg siteurile tip shawarma cu de toate, dar trebuie sa te tii de ele serios... e de munca daca e one man job si pana la monetizare o sa muncesti ca sclavul... deci daca esti one man, mai bine incepi pe ceva nisat.

Edited by truet, 25 September 2016 - 22:20.


#16
superiorus

superiorus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.04.2010
DarkAngelBv - daca ma apucam de asta cand te-am cunoscut pe tine (in online), acum eram si eu ca zoso.ro  ;)

#17
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

 truet, on 25 septembrie 2016 - 22:19, said:

Plata cum ai facut? Online cu cardul prin SNEP sau transfer bancar pe IBAN?
On-line cu cardul prin SNEP. M-am cotzopenit nitel la "Verified by VISA" (parole si alte chestii de tinut minte pentru mine) dar am reusit pâna la urma.
Sper sa primesc si factura în plic, cu toate datele domeniului.

#18
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Eu tot astept de ceva saptamani... mai ciudat e ca nu am mai primit nici pe mail (ca poate intelegeam ca sunt "eco" si fac economie la hartie si expediere). Doar proforma din ziua inregistrarii.
Poate ma anunti si pe mine daca primesti factura pe mail (de obicei o expediau prin mail in max o saptamana de la inregistrare) sau fizica... sunt curios daca se mai trimit sau nu pe mail sau daca se mai trimit sau nu fizic... ma gandesc sa nu fie de la postasul meu idiot din zona si sa se fi "pierdut" plicul... dar mailul nu avea unde sa se piarda sigur.

 superiorus, on 25 septembrie 2016 - 22:37, said:

DarkAngelBv - daca ma apucam de asta cand te-am cunoscut pe tine (in online), acum eram si eu ca zoso*** Posted Image
Si cine e asta... o spui ca si cum ar fi cineva...Posted Image

Edited by truet, 25 September 2016 - 23:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate