Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Amazon Echo - inceputul asistentului virtual din casa ta

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#325
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.10.2004
Pe o scară de la 1 la 10 cat de utile va sunt vouă boxele astea cu sau fără display, de la Amazon, Google sau Apple?! Eu sunt inebunit după ele pentru că sunt versatile, all in one fără să stau sa butonez la telefon. După mine merită fie și numai dacă le folosești ca radio cu ceas! Am o întreaga colecție le mai cumpăr le mai vând să-mi iau modele noi. Vă întreb pentru că în destui ani de când am chestii din astea n-am reușit să impresioneze și să convertesc mai pe nimeni. Cea mai tare chestie mi se pare că poți vorbi prin intermediul lor cu babalâcii fără să fie ei nevoiți ca să facă ceva.
LE
Le găsesc utile chiar și așa cu multe funcționalități inexistente pentru România

Edited by drakke2010, 16 February 2022 - 15:56.


#326
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Salut. Ale mele echo dot nu mai doresc sa cante posturi radio românești. De exemplu, eu ii spun "play magic fm Romania" și îmi pune un magic fm Indian. La fel kiss fm, radio zu erx. Trebuie sa pun manual din aplicație și apoi după 5 minute se opresc. Cele străineze merg foarte bine. N-am problema asta decât de o săptămână. Mai e cineva în situația asta?

Edited by horatziu, 27 February 2022 - 18:42.


#327
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,355
  • Înscris: 16.05.2007
la fel, ascult Romantic FM care merge

#328
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,355
  • Înscris: 16.05.2007

View Posthoratziu, on 27 februarie 2022 - 18:41, said:

Salut. Ale mele echo dot nu mai doresc sa cante posturi radio românești. De exemplu, eu ii spun "play magic fm Romania" și îmi pune un magic fm Indian. La fel kiss fm, radio zu erx. Trebuie sa pun manual din aplicație și apoi după 5 minute se opresc. Cele străineze merg foarte bine. N-am problema asta decât de o săptămână. Mai e cineva în situația asta?

ai setata locatia dispozitivului?
la mine unul dintre cele 4 existente nu stia sa puna radiouri romanesti, am verificat ce lipsea, nu avea setata locatia, am setat locatia si gata merge kis fm Romania, la mine nu-l lua din comenzile vocale, nu am incercat manual

Edited by liberlamare, 20 March 2022 - 15:11.


#329
corneliu888

corneliu888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.07.2008
Pun si eu o intrebare aici (nu stiu daca e topicul corect, moderatorii pot muta).
Inteleg ca este vorba de o boxa cu asistent virtual.
Se poate incarca o lista de contacte din care asistentul sa poata apela telefonic in urma unei comenzi vocale, gen "call Mioara"?
Multumesc anticipat pentru orice sugestie.

Edited by Ciubex, 05 August 2022 - 12:08.


#330
sorinocu

sorinocu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 13.06.2006
Salut. Am primit și eu de Moș Crăciun un Echo3.
Nu stiu cum sa fac sa ascult Rock FM România pe Alexa.
Ma puteți ajuta ?

#331
WorstSpiderman

WorstSpiderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 18.06.2019
Alexa, play RockFM.

#332
dangal

dangal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.02.2007

View PostWorstSpiderman, on 25 decembrie 2022 - 19:30, said:

Alexa, play RockFM.

sau Alexa, Play rock Fm from tune in cu mentiunea e necesar sa legi contul de tune in din  play/settings la userul tau

sau daca nu merge si vrei sa spui altceva poti crea o rutina

Edited by dangal, 25 December 2022 - 20:33.


#333
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,904
  • Înscris: 17.03.2005
Imi puteti recomanda ce sa cumpar dintre Amazon echo Show 5 si Google Nest Hub 2nd edition ?

La Echo Show 5 am vazut ca se pot seta posturi de radio ca alarma dar la Nest nu stiu. Chiar daca ar fi sa il folosesc doar ca alarma cu radio pretul mi se pare convenabil.

Nest are in plus monitorizarea somnului dar nu stiu cat este de precisa si are display mai mare ...

Daca ascult muzica pe telefon (nu alte aplicatii ca youtube, spotify) o pot pune pe vreuna din boxele astea prin bluetooth exact ca la o boxa portabila ?

#334
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,904
  • Înscris: 17.03.2005
Am luat Echo Show 5, sunt multumit.

Edited by alseeme, 24 February 2023 - 12:56.


#335
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,355
  • Înscris: 16.05.2007
ai facut o alegere buna, si eu am renuntat la google in favoarea alexa, aveam doua alexe si doua google, acum am 5 alexe

#336
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,904
  • Înscris: 17.03.2005
Da, e ce trebuie. Sunetul este bun.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate