Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Unicredit Bank

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4004 replies to this topic

#1
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 13.03.2005
Pareri pertinente de la oameni care folosesc serviciile bancii.
Cum va intelegeti cu Online Banking? Comisioane ciudate? Plati pe Internet in alte monede? Poti seta limite de plati sau bloca / debloca platile online? Cat de multe lucruri puteti rezolva prin pagina de Facebook / email / telefonic fara a fi necesara vizita la sediu?

#2
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Se actualizeaza greu operatiunile. In privinta asta sunt jalnici. Daca nu as fi legat de ei din cauza creditului, as pleca cu salariul la ING (cu tot cu sincopa de zilele trecute).

#3
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 13.03.2005
Eu tocmai ca vreau sa plec de la ING la altii dupa mai multe faze si altele care au pus capac

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
folosesc de cativa ani, nu am avut probleme niciodata, cel putin cardul a mers prin toate tarile vizitate (carduri de alte banci au mai avut sincope..)
"noul" internet banking (de aprox. 1an) mi se pare semnificativ mai slabut decat vechea varianta
nu merge rau, dar cel vechi era imbatabil la viteza, era o placere sa faci plati Posted Image

Edited by aeon, 12 September 2016 - 20:54.


#5
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 13.03.2005
Multumesc aeon. Legat de asta:

 Afrikaner76, on 12 septembrie 2016 - 20:46, said:

Se actualizeaza greu operatiunile.
Poti confirma ca dureaza mult pina ce vad operatiunile? Ma gindesc ca asta ar influenta si alertarile primite prin email

#6
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Mobile banking nu funcționează pe telefoane mai vechi, datorită rezoluției prea mici, iar cardul Visa în dolari are moneda de decontare Euro.

#7
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,435
  • Înscris: 16.03.2004
Nu este aglomerație ca la alte bănci.

#8
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016

 dark, on 12 septembrie 2016 - 21:33, said:

Nu este aglomerație ca la alte bănci.
poate de asta, recomand raifeisen

#9
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 13.03.2005
Hmm, la Raiffeisen ai notificari doar prin SMS la pret de Congo: 20 centi / SMS. M-ar costa undeva pe la 7 EUR / luna numai notificarile. Plus ca nu pot stabili limite de tranzactii

#10
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

 thekat, on 12 septembrie 2016 - 21:00, said:

Multumesc aeon. Legat de asta:

Poti confirma ca dureaza mult pina ce vad operatiunile? Ma gindesc ca asta ar influenta si alertarile primite prin email

Eu nu am alerte prin mail, asa ca aici nu te pot lamuri. Dar in interfata internet banking unoeri dureaza si cateva ore pana se actualizeaza. Nici macar la transferurile intre conturile proprii.

#11
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,435
  • Înscris: 16.03.2004
Dar actualizarea se face în timp real.

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Te duci din lac in put.

#13
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
a iesit zilele trecute noua aplicatie de online banking, nu stiu ce e nou sau bun in ea, nu am deschis-o inca

#14
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Despre ce aplicatie noua e vorba?
Tocmai am verificat si cea pentru Romania, pe care o am eu pe Android, apare cu ultima actualizare in 4 august. Sau e vorba de Windows? Acolo n-am vazut sa fie schimbat decat ecranul de logare, restul mi s-a parut la fel.

Fara pretentia de a cunoaste prea multe despre banci, am contul la Unicredit din 2003 (de fapt, era Tiriac pe atunci) si sunt multumit. Zero comisioane la tot ceea ce folosesc eu de la ei, cu conditia sa-mi intre lunar in cont cel putin 700 de lei.
La ING am anulat un cont pentru ca mi-au luat comision de administrare din a doua luna, desi aveam, prin contract, comision zero in primul an.

#15
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,435
  • Înscris: 16.03.2004
Anul trecut această bancă era foarte scumpă, 7,5 lei contul curent RON și 2 euro contul curent valută.

#16
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009
este banca "PREMIUM", dupa cum s-au autodeclarat.... dar BT le da la mumu si pe fata si pe dos.

Am fost la ei sa fac un credit cu aceeasi dobanda ca la BT, raspuns: "mai asteptati";

Intre timp mi-am facut nevoile, m-am rahatit in asteptarea lor, mi-am luat credit la banca mentionata mai sus... ma suna de la UCTiriac dupa 3 saptamani: "este gata oferta dvs! la fel ca la BT!"

no shit, zic io... alta data!  la pastele pasaricii.

#17
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Eu am cardul de salariu cu overdraft la Unicredit. am plecat de la ING datorita comisioanelor si birocratiei - orice document ai nevoie, se elibereaza doar de la Bucuresti, unde trebuie sa suni etc.
Am si internet banking cu token.
Am si alerte prin sms.
Am economisire prin fond de investitii Unicredit.
Plusuri:
- comisioane zero, in afara de comisionul de retragere de la casierie care e 5 lei (in cazul meu este conventie cu angajatorul, OMV Petrom)
- dobanda imbatabila la overdraft (tot datorita conventiei)
- cardul Mastercard "Champions league" merge peste tot in Europa fara probleme, merge si la Paypal, si la alte plati online
- alerta sms ptr. orice alimentare a contului (in afara de depunere la ghiseu)
- online banking intuitiv, cu multe optiuni (inclusiv optiuni de economisire)

Minusuri:
- actualizare mai lenta (in online banking)
- alerta prin sms nu iti arata soldul dupa operatiunea respectiva
- digipass de tot rahatul (l-au schimbat anul asta, precedentul era mult mai bun)
- sucursale relativ putine, bancomate relativ putine (dar sta bine in comparatie cu ING)

Edited by Malus_Dacus, 28 September 2016 - 08:37.


#18
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
da pe naiba BT, banca la care in weekend merge doar un bancomat din 10
in fiecare weekend..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate