Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Digi Decodorul HD DCD441iRR inregistrare nu pentru PC :((

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ROBERTRBT

ROBERTRBT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.09.2016
Buna ziua , azi am luat decodorul hd model DCD 4414 iRR.Imi merg toate programele mele ,dar cand vreau sa inregistrez de pe tv ,apoi ii dau stop ,si bag sticku usb in pc ,imi apare 3 fisiere.De exemplu un fisier este 0000.ts(cred ca acesta este un fisier metadata)  al doilea e 0000(acesta are vreo 16 mb ,si este de tip mpg2 TS) si ultimu fisiere e pvr_sub.Am cautat programe de convertire si ceva de extras ,dar nimic .Apoi am zis sa caut pe google despre decodorul meu ,si am gasit ceva care m-a suparat ,cica

-- Înregistrările se pot viziona DOAR pe decodor nu și pe PC

Stie cineva cum,sa le fac sa mearga pe Pc ,sau trebuie sa ma duc la cineva sa mi le scoata.
Va rog ajutati-ma !! MULTUMESC

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,295
  • Înscris: 07.02.2003

 ROBERTRBT, on 03 septembrie 2016 - 14:46, said:

si am gasit ceva care m-a suparat ,cica

-- Înregistrările se pot viziona DOAR pe decodor nu și pe PC
Pai si nu stiai asta ? Imprimarile astea au copyright si sunt codate astfel incat sa nu le poata stream-ui nimeni sau sa le traga si sa le puna pe torenti... exceptand cei care au boxuri chinezesti smart pe care nu le interesaeaza legile...
Si TV-urile si decodoarele stand alone agreate de operatori salveaza criptat.

Edited by andreic, 03 September 2016 - 15:00.


#3
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 16.12.2011
Dreambox, Skybox, Openbox... etc. HD cu PVR . Posted Image

#4
ROBERTRBT

ROBERTRBT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.09.2016

 andreic, on 03 septembrie 2016 - 14:59, said:

Pai si nu stiai asta ? Imprimarile astea au copyright si sunt codate astfel incat sa nu le poata stream-ui nimeni sau sa le traga si sa le puna pe torenti... exceptand cei care au boxuri chinezesti smart pe care nu le interesaeaza legile...
Si TV-urile si decodoarele stand alone agreate de operatori salveaza criptat.

Dar,nimeni nu a zis de TORENT,ci sunt seriale,de exemplu care mi-au placut mie si vreau sa le pastrez ,nu vreau eu sa le vad online ,ca imi dau cu ADVERTISMENTS adica imi bag o mie de publicitati si in plus poate serialu numai e pe site ,sau daca e vorba de un film cu subittrare ,si nu il pot gasi ,as vrea sa pastrez filmu !!!

mai demult acum vreo 6-7 ani aveam tv-tunner si mergeam cu WINFAST ,dar acum numai am TV TUNNER :(

si acum daca decodoru are inregistrare,de ce nu merge sa il vad pe pc , ,pai pot sa imi iau un televizor care are optiunea de inregistrare si atunci pot sa il vad pe calculator.M-ai astept raspunsuri

MULTUMESC !!!

Edited by ROBERTRBT, 03 September 2016 - 18:33.


#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Poti astepta cate raspunsuri vrei.
Ti s-a spus clar NU SE POATE!
Pe scula pe care ai inregistrat, numai pe aia poti sa redai. Fie ea Digi, UPC, televizor cu PVR...
Daca vrei colectie, foloseste vechea metoda cu VCRPosted Image , dar calitatea va fi cea a anilor '90!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate