Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Comenzi terminale mobile Digi.Mobil.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
955 replies to this topic

#19
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View Postflorian26, on 08 septembrie 2016 - 17:16, said:

17 August comanda Philips S326. Nu ma grabesc! A primit cineva acest telefon?
Este pe stoc in pop central din Constanta.

#20
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,540
  • Înscris: 21.03.2005

View Postdan2014sv, on 08 septembrie 2016 - 16:02, said:



Fa le reclamatie la OPC. Vand tel pe care nu le au in stoc, iar multi, isi prelungesc contractele in speranta ca si iau tel, insa ala nici macar pe vapor nu a ajuns. Cei care vor sa si ia tel de la Digi, sa si faca comanda la tel prima data. Daca vine, sa si prelungeasca contractul, daca nu, la revedere. Ce fac ei nu e deloc corect si legal. Vand produse pe care nu le au pe stoc si nici nu au data precisa la livrare. Nu inchideti ochii la vrajeli ieftine de marketing.
Ar trebui sa rescrii tot comentariul cu majuscule.
100% de acord.

#21
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

View PostMELODY, on 08 septembrie 2016 - 19:42, said:


Ar trebui sa rescrii tot comentariul cu majuscule.
100% de acord.

Nu-l mai rescriu :-) Asta e parerea mea. Au si plusuri si minusuri ca toti ceilalti, dar chestia asta de marketing,nu e in regula, deloc.

#22
d3m3ntzial

d3m3ntzial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.02.2007
Aduc astia mai repede iPhone 7 in tara decat panaramele de telefoane chinezesti de la Allview &co. pe care le comanzi la digi si care se lasa asteptate saptamani bune... deja mi-e scarba. Am 3 saptamani de acum de cand am facut comanda prin curier pt Samsung A5. Probabil se fabrica unul special, cu initialele mele pe el Posted Image

#23
man_cristian

man_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 04.04.2007
Salutare, Lenovo A7010 comandat din 19.08. Nimic pana acum.

#24
doralex2003

doralex2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.01.2013

View Postdelkins, on 06 septembrie 2016 - 10:17, said:

Comanda facuta ieri seara pentru Xiaomi Redmi Note 3 Pro, azi m-a sunat o doamna de la DIGI, maine imi vine telefonul.
Multumesc pentru promptitudine.
Si pe mine m-au sunat pe data de 10.08.2016 si m-au intrebat daca pot sa il livreze, dar vezi doamne ca nu beneficiam de voucher si la alt pret decat cel din "POP" Rm. Sarat. Sa stiti ca exista si a 3-a grila de preturi cu avansul mult mai mic decat ce vedeti pe site.
Ideea este ca mi-au spus sa anulez comanda (nu stiu din ce motiv), sper sa se lamureasca ei ca au inregistrarea conversatiei, si sa fac alta comanda (identica cu prima) doar ca era cu livrarea in magazin si nu la domiciliu. Si de aceasta data am contactat relatii cu clientii si pentru fiecare discutie purtata astia inregistreaza cate o solicitare/sesizare noua si prelungesc termenul de asteptare.
Nu stiu de ce mai analizeaza atat si nu ne suna sa ne spuna ca sunt incapabili sa isi onoreze comenzile si frumos ar fi din partea lor sa ne indrume catre alt furnizor de telefonie.
Pe mine in timpul serviciului nici nu au cum sa ma contacteze (desi le-am facut o sesizare in acest sens) deoarece nu am semnal sau am semnal dar nu pot apela/primi apeluri in timpul programului de lucu (sesizare din martie 2016). Avem birourile la 50m de E85. Concluzia este ca si la telefonie stau prost, de unde bani de telefoane.
Nu stiu de ce mai tin acel RN3 pe site, vor sa atraga 2.000.000 de clienti noi? Vor sa sictireasca cat mai multi clienti existenti?
DigiHelper are o gramada de explicatii de dat numai aici pe forum, si nu i se vede existenta, ce sa mai zicem de altele?
Oare pe "gsmarena" lumea stie cat de cautat este acest RN3?
Va raman recunoscator daca ma ajutati cu alte forumuri de profil unde as putea sa le fac reclama celor de ra RDS.

View Postman_cristian, on 09 septembrie 2016 - 12:29, said:

Salutare, Lenovo A7010 comandat din 19.08. Nimic pana acum.

O sa vina cu vaporul pe care se afla si cele 2.000.000 de RN3 :)
Daca nu cumva s-a scufundat.

#25
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Mi-a venit azi in sfarsit terminalul mobil de la RDS RCS prin Nemo Express :)

#26
d3m3ntzial

d3m3ntzial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.02.2007
S-au speriat ca le faci plangere :))

#27
MariusFlorin15

MariusFlorin15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.05.2016
Cineva din Constanta a primit Allview X3 Soul Lite?
Am facut si eu o comanda si mi s-a spus ca ar trebuii sa astept in jur de 1 saptamana.
Exista un norocos pe undeva?

#28
Metale

Metale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.03.2004
Comanda data in 7 august pentru lenovo a7010 cu ridicare din magazin in Ploiesti. Dupa 5 saptamani de la comanda azi primesc al treilea mesaj cu "echipamentul nu este momentan disponibil, revenim....". Deja devine usor penibil. Cred ca ar trebui sa il trec pe lista la mos craciun dar cred ca nu se mai fabrica telefonul pana atunci. Digi_Helper....help?

#29
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
@Metale - Te rog sa ma contactezi prin PM si sa mentionezi numarul comenzii.

#30
man_cristian

man_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 04.04.2007
La fel, comanda de Lenovo A7010 cu ridicare din magazin, in Timisoara, din data de 19.08.2016. Doar un singur mesaj in 23.08 cu lipsa stoc.
@DigiHelper .... help ?

Edited by man_cristian, 12 September 2016 - 12:51.


#31
d3m3ntzial

d3m3ntzial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.02.2007
In cazul meu nici mesaje nu am primit. Iar la telefon,acelasi limbaj de lemn. Pacat... Deja imi pierd speranta...

#32
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Contactati-ma prin PM cu dat concrete pentru identificarea comenzii.

#33
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
au maseau... vad ca e problema cu Lenovo a7010 ca vine greu, eu am facut comanda  in 10 sep. sper ca nu astept pana la anul nou.

#34
4lamic

4lamic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.03.2016
Din 24 august am primit doar un mail de confirmare (mail trimis automat), în rest nimic, nici măcar un sms de genu: fraiere nu e, așteaptă...
Am comandat RN3.
Am impresia că dacă îl vreau, o să trebuiască să mi-l cumpăr din altă parte.

#35
doralex2003

doralex2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.01.2013
Azi m-au sunat ca se livreaza, tot azi din curiozitate am intrat pe site sa vad ce a mai aparut. Xiaomi RN3 nu mai exista pe site.
Am avut dreptate cand am zis sa il scoata. Le aducea mai multa paguba si financiara si de imagine (datorita livrarii anevoioase). Sper ca al meu sa vina ca altfel nu mai am rabdare sa astept dupa alt telefon.
In 10 minute iti iei unul de la concurenta la un abonament nou.

#36
MariusFlorin15

MariusFlorin15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.05.2016
Ar trebuii sa facă un stoc de minim 20telefoane în din fiecare tip în fiecare pop din țară, si sa aprovizioneze lunar dacă nu săptămânal în funcție de cerințele, de altfel stai câte 1luna după un terminal pe care îl poți lua de la concurență în 10min sau 2zile dacă se întâmplă să nu îl aibă în stoc, ceea ce se întâmplă foarte rar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate