Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Kairos Planet

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#37
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 23.06.2004
Pai cum dovedesti ca e pe bune treaba?
Mie mi se pare dubios. De la 1000 lei (<300$) cumperi un hdd server de 1 TB care acopera trei useri platinum (2777*3 = 8331 USD). Deci raman 8000 USD la fiecare 3 useri pentru sisteme, energie, etc. Eu nu vad cum ar putea sa mearga treaba asta cand pare mult mai ieftin si mai sigur sa stocheze totul pe servere proprii. Nu mai vorbim de viteza de acces, disponibilitatea datelor, etc.
Si un comentariu cat se poate de cerebral luat din alta parte:

Quote

guys, just use your common sense. Would any major company like Sony or Nissan or whoever they come up with use an unreliable, unpredictable, vulnerable "system" of private individuals' computers to store information for USD 40/GB instead of reliable, well-proven and safe, redundant, existing systems of professional providers for about cents per GB? I mean I have seen some really big lies in MLM over the years but this must be on the top 3.There is no real product that could be sold. There is only people paying an entry fee and getting paid until there are new suckers to enter. Once there are not enough new suckers, it all collapses. It is amazing how many people fall for this. This company obviously knows what it is doing. It know it will collapse and its leaders will disappear with tons of money.
...

Edited by aladdin2k, 23 August 2016 - 10:40.


#38
dddragos40

dddragos40

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2016
pot sa iti arat extras de cont cu cine a virat banii in cont.cred ca e destul de clar

#39
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016
Daca ne poti da mai multe informatii, nu ne-am supara!
Am auzit ca iti trebuie card e-payment ca sa poti scoate bani (cardul iara e vreo 40$).
Daca tragi linia la total si calculezi nu prea iesi in plus

#40
dddragos40

dddragos40

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2016
cardul e-payments e 150 lei.vine in 2 saptamani.Eu am cumparat licenta de 597 dolari prin luna iulie.Poti retrage banii din program pana pe data de 25 a fiecarei luni,banii urmand sa intre pe data de 5 a urmatoarei luni.Nu stiu exact ce ai dori sa stii.Intreaba ce nelamuriri ai si incerc sa iti zic tot ce stiu

Edited by dddragos40, 23 August 2016 - 11:06.


#41
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016
De ce nu are parteneri firma kairos ? De ex. google, microsoft, dropbox care deja ofera serivicii cloud foarte bune.
Si mai e o firma, kairostech. Care se ocupa tot cu servicii cloud. De ce ar fura numele altei firme?

#42
dddragos40

dddragos40

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2016
Din cate stiu,KairosPlanet au fost sponsori pentru un monopost in cadrul cursei de la LeMans 24H(Poti vedea pe google).De altfel,cei de la Nissan stiu ca sunt in colaborare cu cei de la Kairos. Nu stiam de existenta a kairostech deci nu pot sa iti raspund la intrebarea asta.

#43
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View Postaladdin2k, on 23 august 2016 - 10:39, said:

guys, just use your common sense. Would any major company like Sony or Nissan or whoever they come up with use an unreliable, unpredictable, vulnerable "system" of private individuals' computers to store information for USD 40/GB instead of reliable, well-proven and safe, redundant, existing systems of professional providers for about cents per GB? I mean I have seen some really big lies in MLM over the years but this must be on the top 3.There is no real product that could be sold. There is only people paying an entry fee and getting paid until there are new suckers to enter. Once there are not enough new suckers, it all collapses. It is amazing how many people fall for this. This company obviously knows what it is doing. It know it will collapse and its leaders will disappear with tons of money.

Parca am avut si noi ceva de genul asta in Romania acum ceva vreme :naughty:

#44
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006
" We found that Kairosplanet content is not safe for kids and looks fraudulent. We would describe it as suspicious. " http://review.easycounter.com/kairosplanet.com

#45
Viorro

Viorro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 15.01.2008
M-a sunat si pe mine o fufa cu oferta kairos,am intrebat-o daca exista o viteza minima ceruta, a zis ca nu; deci poate fi si dial-up Posted Image! Atunci cum naiba acceseaza ei in timp util 320 GB?

Edited by Viorro, 25 August 2016 - 10:24.


#46
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Cu multa rabdare

#47
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 17.02.2016
http://www.endole.co...ologies-limited cu sediul la aceeasi adresa cu alte 478 de firme http://www.endole.co...stcode/wc1e-6ha
detinuta integral de
http://www.endole.co...8583/finapo-ltd
detinuta integral de
http://www.endole.co...daria-grebinnyk
avand pagina de facebuci https://www.facebook.com/grebinnyk
si ca si sot pe fostul director http://www.endole.co...artem-grebinnyk

Deci e clar, nu este teapa.





Ultima parte e ironie.

#48
ingent84

ingent84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.08.2016
Daca sunt 478 la aceeasi adresa, inseamna ca aceea este o adresa cumparata de diferite firme care vor sa para legitime, ca au adresa si sediu in London.
Sunt multe site-uri care-ti vand adrese si numere de telefon cu forwarding.

#49
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
La genul asta de afaceri e suficient sa te intrebi de unde vin banii pe care teoretic i-ai primi tu. De ce ar plati o companie (poate sa fie ultimul butic) mai multi bani unei firme necunoscute cand isi poate face oricand un cont Dropbox. Box sau Google Drive la pretul de zeci de ori mai mici. E de rasul lumii, serios. E sistem piramidal toata ziua.

#50
octavian09

octavian09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.01.2011
in mod sigur devii parte a SPAM-ului global, folosindu-se de pc/laptopul tau si adresa ta IP.

#51
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Oricum e interesant ca trebuie sa platesti o taxa ca sa le poti face niste servicii.

#52
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016

View PostAMETHIST, on 29 august 2016 - 16:27, said:

Oricum e interesant ca trebuie sa platesti o taxa ca sa le poti face niste servicii.
Da. De n-ar fi as intra fara sa pun intrebari. Dar asa...

#53
ariciu85

ariciu85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2008
De aproximativ jumatate de an tot verific acest sistem cum functioneaza. Acum vreo 2 luni am intrat in sistem cu pachetul de 125 de dolari. Am ajuns sa am 2 pachete(unul de 597 si celalalt de 2777). Daca vrea cineva mai multe detalii va pot ajuta cu mare drag.

#54
floring999

floring999

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2015

View Postariciu85, on 01 septembrie 2016 - 07:01, said:

De aproximativ jumatate de an tot verific acest sistem cum functioneaza. Acum vreo 2 luni am intrat in sistem cu pachetul de 125 de dolari. Am ajuns sa am 2 pachete(unul de 597 si celalalt de 2777). Daca vrea cineva mai multe detalii va pot ajuta cu mare drag.
Vrei sa spui ca in 2 luni, din $125 ai facut $3000+? Cauti cumva referrali?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate