Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Kairos Planet

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#19
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
N-am inteles oricum de ce trebuie sa le dau eu lor bani de vreme ce tot eu imi pun la dispozitie resursele...

#20
LEX210

LEX210

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.12.2015
Stocarea datelor de acest fel si in acest mod ar trebui sa fie un motiv de ingrijorare ??
Born2lose - din punctul lor de vedere, banii pe care ii pui la bataie ar fi un fel de garantie, pe care o recuperezi. Daca toate astea s-ar adeveri n-ar fi rau, dar cred ca si ei au inca multe necunoscute.

#21
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Ii recuperezi cat timp vin alti fraieri care cumpara pachete si asa au sa ti dea si tie profitul. Sa vezi cum brusc se termina treaba. Adica ei castiga atat de bine de pe urma serviciilor de cloud ca isi permit sa dea 100% ROI? Toata lumea cumpara de la ei pt ca sunt f scumpi deci.
100% sistem piramidal, asta e

#22
LEX210

LEX210

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.12.2015

View PostAlexEn, on 13 august 2016 - 08:03, said:

N-am inteles oricum de ce trebuie sa le dau eu lor bani de vreme ce tot eu imi pun la dispozitie resursele...

Salut. Varianta ofertei in limba romana nu explica acest aspect. Dar cea in engleza da cat si unii dintre membri : Daca oferta ar fi la liber si oricine ar putea instala acest program foarte multe persoane ar avea ocazia sa primeasca bani pentru acest lucru, fara ca punerea acelor bani la inceput sa mai fie necesara. Decat lasi laptop.ul deschis si gata. Cum ei spun ca stocheaza date pe hdd tau, ma gandesc ca au si nevoie sa le acceseze. Deci, din garla celor care instaleaza programul cu siguranta vor fi ~90% care nu vor fi conectati zilnic timp de un an( din varii motive unde putem include si mandria romanului care v-a sta in fata blocului iar 3 sclavi de la asus muncesc pentru el).

#23
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Te-ai activat ca sa-i promovezi pe papagali?

#24
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016
Din cate am citit toata afacerea se bazeaza pe structura "piramidei". Daca eu ma bag si bag si pe altii, eu primesc bani din urma lor si tot asa.
Programul din cate am auzit se poate instala de mai multe ori. Deci, in cazul in care ti se strica laptopul, HDD-ul sau altceva, il poti instala din nou.
Daca iti cade curentul, nu e o problema ca dupa ce revine iti poti relua sesiunea, adica bagi programul si iti contorizeaza timpul mai departe.

Edited by RoliVW, 13 August 2016 - 10:35.


#25
LEX210

LEX210

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.12.2015

View Postdon_dannielo, on 13 august 2016 - 10:08, said:

Te-ai activat ca sa-i promovezi pe papagali?
Prietene, cred ca am avut decenta de a vorbi frumos. In plus nu am promovat pe nimeni. Consider ca ideea unui forum este sa imparti ce cunosti pentru a ajunge la o concluzie. Se intampla ca si eu sa fi aflat despre asta cu ceva timp in urma si sa ma fi informat. Daca ii promovam, cred ca trageam tare sa va inscriu in echipa mea. Desigur, nu toti sunt interesati, nu toti inteleg spiritul unei discutii sau rolul unui forum.

Intelepciune.

#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View PostLEX210, on 13 august 2016 - 09:46, said:

Salut. Varianta ofertei in limba romana nu explica acest aspect. Dar cea in engleza da cat si unii dintre membri : Daca oferta ar fi la liber si oricine ar putea instala acest program foarte multe persoane ar avea ocazia sa primeasca bani pentru acest lucru, fara ca punerea acelor bani la inceput sa mai fie necesara. Decat lasi laptop.ul deschis si gata. Cum ei spun ca stocheaza date pe hdd tau, ma gandesc ca au si nevoie sa le acceseze. Deci, din garla celor care instaleaza programul cu siguranta vor fi ~90% care nu vor fi conectati zilnic timp de un an( din varii motive unde putem include si mandria romanului care v-a sta in fata blocului iar 3 sclavi de la asus muncesc pentru el).

Deci ar trebui sa platesc un fel de garantie pentru faptul ca ii las pe altii sa imi foloseasca resursele? Posted Image
Ce entitate serioasa ar hosta informatii pe calculatoarele unor necunoscuti?

#27
LEX210

LEX210

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.12.2015
Eu nu am zis ca sunt seriosi. Aveam ceva cunostinte despre ceea ce sustin si m-am gandit ca ar fi util sa le spun pentru a ne folosi de ele.

#28
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016
Deci, presupun ca nu merita riscul sa intru in asta, nu?
La setarile contului cer o gramada de date despre cardul bancar, despre banca, act de identitate etc.

#29
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Cata vreme cineva iti cere o garantie ca sa iti foloseasca resursele, tu ce crezi?
Chiar nu iti suna prost?

Daca o faci, o faci pe barba ta oricum.

#30
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016
Okok, dar care e faza ca nu inteleg. Adica, mai e un site (http://www.kairostech.com/) care se ocupa tot de cloud.
De ce sa furi numele altei firme ? Teoretic amandoua firme (http://www.kairostech.com/ si kairosplanet.com) se ocupa de cloud.
SI platesc pana acuma ? Nu ai avut niccio problema ?

#31
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016
Eu am cont. Dar sunt indecis inca. Vreau sa fiu sigur ca recastig prima data banii bagati. Eu nu prea am 500 de lei numai asa Posted Image
Eu am o alta intrebare. De ce nu are siteul scris undeva partenerii cu care colaboreaza kairosul? Si de ce nu colaboreaza cu cei de la google, microsoft sau dropbox care ofera servicii cloud foarte bune. Posted Image

#32
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
Are cineva dubii ca este o excrocherie pentru fraieri cu pene??

#33
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Probabil ca destul de multi, de vreme ce tot incearca si pun intrebari...
De parca nu e evident ca nicio firma serioasa nu ar stoca date pe calculatorul unui nu-stiu-cine.

#34
dddragos40

dddragos40

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2016
Hello.Daca vrea cineva sa investeasca,sa stiti ca e chiar pe bune treaba.Am scos pana acum aproximativ 170 dolari.Totul e pe bune.Incercati sa ganditi putin si in afara cutiei ca sa zic asa :)) Daca vreti mai multe detalii feel free to ask

#35
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Aoleu maica, de unde apareti?
Bine ca ti-ai facut cont aici special ca sa ne spui asta...

#36
dddragos40

dddragos40

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2016
pentru tine clar nu mi-am facut cont.Am vazut ca sunt oameni  putin mai deschisi si ma gandeam sa le dovedesc ca e pe bune toata treaba.

Edited by dddragos40, 23 August 2016 - 10:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate