Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Inchiriere masina SUA

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Mick88

Mick88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.08.2016

View Postanducoj, on 10 august 2016 - 08:55, said:

Probabil ca ai devenit FAN, e o mica mare diferenta.

Din pacate Sixt nu poate oferi nimic in CO. La toamna voi avea nevoie de o masina ptr 3-4 sapt. Am cautat si cele mai bune oferte le-am gasit pe Kayak, ceva in genul $17/zi ptr un Ford Focus9 parca la Budget). Nu am nevoie de 4x4 sau alte alea. Problema e nu am idee ce tip de asigurare include acel pret, dar din cate stiu eu poti sa circuli cu masina respectiva fara probleme. Oare pretul inculde echivalentul RCA de la noi? E mai rentabil sa fie facuta inchirierea de catre un cetatean american decat de un strain, in cazul in care vrei full insurance? Nu gasesc nimic pe net sa ma lamureasca pe deplin.

Si io recomand carpro sau kronos(ca asa se numesc). Jos palaria,dar depinde de unde iei masina. io am avut ceva probleme cu un muster care se crede "harap alb" .

#20
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View PostOctavian_SK, on 10 august 2016 - 21:36, said:

Chiar ai ghicit prefer premium SUV. Chiar acum am un X3 de la Sixt. E o problema? De obicei nu inchirierii sub full size.

Pai esti cam departe de full size cu X3ul ... 2 clase ...mult domle, mult !

Eu pot sa-ti dau un sfat pe care l-am dobandit din experienta. Avand in vedere ca inchirierea este ieftina in SUA vs. Europa, ca benzina asisderea si ca la 3 saptamani state acolo ar trebui sa calatoresti mult, ia-ti o masina mare pentru confort si feeling.
Tip (care s-a aplicat la mine) : am aplicat pentru un Chrysler 300C (nu mai stiu cat era, dar stiu ca mi s-a parut la pret de o compacta buna in Germania) si fiind o masina mai rara la inchirieri pe care n-au avut-o, mi-au dat un Ford Expedition XL 5,7l cu plasticele pe el (a se citi 0 mile).

#21
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postmufasa, on 26 august 2016 - 21:23, said:

Pai esti cam departe de full size cu X3ul ... 2 clase ...mult domle, mult !
Pai l-am luat la un pret sub Insignia sau Mondeo :) imi ofereau X5 da nu m-am indurat sa mai adaug 37 eur/zi, pur si simplu nu aveam nevoie :)

PS super Expedition-ul :)

#22
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Am inchiriat un autorurism Kia Soul.
Am platit ptr 4 zile 309 $.Cu asigurare full.Din toata aceasta suma 88$ a reprezentat diferenta ptr asigurarea full, intr-un cuvant(de fapt in mai multe) daca renuntam la full damage & collision mai economiseam 88 $.....22$/day.
Dupa vreo 3 saptamani(timp in care am avut o masina de la niste prieteni) am fost nevoit sa inchiriez iar.Tot ptr 4 zile.Am facut-o tot la cei de Budget.De aceasta data s-a “nimerit” a fi un Chevrolet Cruze. Tot in jur de 300 de dolari a fost, numai ca asigurarea full a fost doar 15$/day.Habar nu am de ce, o fi fost valoarea masinii alta.Intr-adevar nu mi s-a blocat nicio suma de pe credit card, insa i l-am autorizat pentru a putea retrage de pe el.
“Pai care e ratiunea daca eu deja am platit toate asigurarile ptr orice risc”!
Mi s-a replicat ca ei trebuie sa aiba o garantie pentru situatia in care predau masina mai tarziu ori o aduc cu rezervorul gol.
Ambele rezervari au fost facute online cu ridicare/predare din/in aeroport.


#23
cdanutzx

cdanutzx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.12.2007
a doua oara ai platit mai putin pentru ca erai la a 2-a inchiriere la ei.300$ pentru 4 zile mi se pare mult,intr-adevar am platit si eu cam aceeasi suma in aeroport,,un Ford Fusion,a fost un fel de urgenta,imi trebuia masina,si am fost avertizat de fata de la counter ca o sa fie un pret piperat.recomand inchirierea masinii,lunea sau martea,daca vine dupa zi ne-lucratoare luni,deoarece sunt o gramada de masini aduse dupa week-end(depinde de locatie) si practic nu au loc sa le tina parcate.firmele de inchirieri din USA au preturi dinamice si deja stiu cam cum sta treaba in fiecare zi din an.cateodata mai bine inchiriezi pentru 7 zile si o aduci inapoi dupa 4 si iesi mai ieftin decat sa o inchiriezi pe 4 zile din prima.dupa ce am avut un Jeep Cherokee aproape nou inchiriat cu 17 dolari pe zi,l-am adus inapoi luni si mi-au facut oferta sa il inchiriez in continuare pentru 10 dolari pe zi :)
Recomand asigurarea prin Expedia,ei ofera un pret mai bun decat firmele de asigurari clasice.daca ai card de USA atunci multe firme ofera asigurare gratis pentru rental

#24
costinasandr

costinasandr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.05.2022
salut
in vara plec 3 saptamani in ny si prin zona. am inchiriat masina de la hertz . aveti idee ce include asigurarea inclusa in pret? mai trebuie luat ceva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate