Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nelamuriri legate de alegerea facultatii

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
yulyk666

yulyk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 06.01.2013
Salut!Tocmai ce am dat admiterea la academia de politie si am picat la scris ,deci trebuie sa ma reprofilez fiindca nu vreau sa mai stau acasa inca un an.Vreau sa ma duc la Sibiu la Lucian Blaga,insa chiar nu stiu ce facultate sa aleg.Am terminat Colegiul Economic si m-ar interesa sa dau la ECTS(economia comertului turismului si serviciilor),insa am primit pareri pro si contra cu privire la asta.Unii mi-au spus sa ma duc la inginerie electrica sau mecanica,inca cum eu sunt certat cu matematica,in special cu analiza,sunt in dubii ca nu mi-ar place si nu m-as descurca.Intrebarea mea e :sa aleg ECTS sau inginerie tinand cont ca as vrea sa fug cat pot de mult de mate?si a doua intrebare e :am sanse sa-mi gasesc loc de munca daca ma duc la facultate economica?fiindca la inginerie stiu ca as gasi.Multumesc anticipat!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stai linistit ca la Facultatea de Inginerie nu te omori cu matematica. Faci in anul I si II, cate un semestru, dar ceva la nivel de liceu, nimic deosebit. Nu din cauza matematicii trebuie sa ai retineri. Organe de Masini si Mecanisme, Rezistenta materialelor si Desen Tehnic sunt printre materiile de speriat. Eu zic sa mergi pe Inginerie, la un profil care iti place.

Edited by MembruAnonim, 08 August 2016 - 22:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate