Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

filmu' nu vrea sa se lase scris...

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Am filmu Shrek pe hdd, merge f. bine. Am nero 5.5.10.0 si am incercat si cu nero 5.5.9.17 sa scriu filmul de 701 Mb pe CD ... In nero nu depaseste pe grafic limita de 80 minute. Am vrut prima oara sa scriu filmu pe un blank, si cand sa-l verific filmul mergea mai repede (cam 2 sec intr-o secunda) si sonorul era ca atare, si intrerupt... Am zis ca vre-o eroare ceva, am stricat cd' degeaba, incerc pe un RW de 700 trax Data (4x) ... La fel, am incercat pe acest RW si cu versiunea ailalta de NEro si nimic, acelasi rezultat!!!: Merge mai rapid (dar nu constant mai rapid, asa cu intreruperi) si se aude ca naiba... Am incercat sa-l arhivez, l-am pus intr-un zip, si uimire: NIMIC... Tot asa... CE sa aiba???, acum incerc si cu alt film dar din cate banuiesc eu nu o sa am probleme la alt film... aaa, daca copiez filmul pe hdd, tot prost se vede, in schimb cel original se vede bine... Aveti vreo idee???

#2
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
mda.. am scris alt film si merge bine... Deci writeru' meu nu e stricat (inca :) ) Nu pot sa-mi dau seama cum de poate face asa ceva?, si am incercat si in celalalt windows (98, acum sunt in XP), unde nu aveam nici un program instalat in plus care sa zicem ca ar fi facut vreo problema... Dati-mi idei pls...

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Schimba Softul de ardere!

#4
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Am incercat sa scriu cu wizzardu' din XP si LA FEL... Am incercat si cu WinIso sa fac o imagine a filmului, apoi am verificat-o intr-un CD virtual, mergea bine de acolo, dar cand am dat Write (tot cu nero) iar n-a mers... O sa mai incerc cu CloneCD sa scriu imaginea facuta (ca altceva nu mai am pe hdd) sa vad daca merge si alta idee nu mai am... Cred ca o sa cer un cd cu shreck' si dau copy cd si gata...

#5
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
poate e AC3 si bitrate-ul audio e ridicat, rata de transfer a CD-rom-ului nu poate face fata si de aici probleme ? daca te apuci si copiezi la loc pe HDD de pe cd filmul (banuiesc ca-l rulai direct de acolo), la fel face ?

#6
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
da, face la fel daca il copiez pe hdd... Deci pur si simplu prin scrierea fisierului se 'strica' filmul... m-a uitmit faptul ca nu a mers nici cand l-am arhivat (zip). Apoi ap dezarhivat pe hdd si tot nu a mers... Nu mai e urgentza treaba, dar e ciudatzenie mare...

#7
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
hai ma.. nu mai avetzi idei?... Am facut rost de alt cd cu filmul (nu cel de pe care mi l-am copiat eu pe hdd) si observ ca se intampla exact la fel. 'Proprietarul' cd-ului nu a verificat daca merge, doar l-a scris... Adica nu shtiu daca lui ii merge bine sau nu... Eu tocmai mi-am reinstalat windowsu... deci nu cred sa fie de la mine.. Totusi ce are??... Daca il copiez de pe o partitie pe alta, pe hdd, merge; daca il scriu pe cd, gata, s-a dus... se aude intrerupt asa...

#8
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu e vorba de idei, pur si simplu se pare ca acolo are loc o greseala umana (daca zici ca ai schimbat si nu e vorba de hardware/CD) pe care nu o putem ghici sau nu ne dai destule detalii (sau cele care conteaza) despre ea.
daca e writerul stricat, se manifesta cam ciudat dar orice e o posibil. nu te poti astepta insa sa vina cineva sa zica "mie mi se intampla ceva ciudat, care nu are sens, care nu se mai intampla la nimeni si nici nu poate fi explicat de cei care au mai lucrat cu asa ceva, spuneti-mi voi de la ce e"

#9
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
k; nu ma ashteptam sa se mai fi intamplat cuiva, ca e intr-adevar tare ciudat... ori dintr-o gresheala de-a mea ori nu.. ma refeream la 'idei' in sensul unor variante pe care sa le mai incerc ca sa descopar 'buba' ... In cazul meu voi ce-ati face?... Oricum, sper sa nu mai bat la cap threadu' asta cand voi face rost de cd-ul de pe care am copiat filmul pe hdd; moment in care daca merge e bine, daca nu merge => sigur e ceva din calculatoru' meu... Oricum mersi de raspunsuri pana acum!

#10
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Asa ca chestie, ce fps are?

Mtz

#11
fox

fox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 30.05.2002
1. Incearca sa-i faci o imegine cu Nero pe hdd si vezi daca rulat din imagine face la fel;
2. Incearca sa rulezi filmul si cu alt mediaplayer.

#12
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
cum verific ce fps are?.... Am incercat cu imagine si cu alt player... Cât este pe hdd, orice i-ash face se pare ca merge bine... Daca l-am scris pe cd .. s-a dus... Chiar daca il recopiez inapoi pe hdd... :( Vreau acum sa incerc si la un vecin poate totusi o fi ceva, vreun soft la mine care face probleme...

#13
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
cel mai simplu in mplayer6.4 este click dreapta - statistics, sau daca tot esti pe win98, click dreapta pe fisier, properties-detalis
virtualdub la file information daca vrei iti da si cateva zecimale dupa virgula (cateodata iti trebuie si asa exact)

#14
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
calculator cretin... atâta bataie de cap pentru o tâmpenie... Dupa ce am vazut la un vecin ca lui îi merg perfect toate cel 3 cd-uri pe care eu le-am scris cu acest film si le-am pus deoparte ca cd-uri stricate crezând ca nu merg bine... am ajuns la concluzia ca e ceva de la mine... software/hardware .. Ajung acasa, bag cd-u' mergea prost.. desfac calculatorul si ma uit daca firul ala de audio este bagat (verific usir mufa colo si colo ducandu-ma cu mana pe fir de la un capat la altul) ... Apoi opresc mediaplayer, intru in setari in device manager, si debifez asa de proba: Enable digital audio reading .. incerc, si: A MERS!!! ... am zis aa, asta era, audio reading asta... Bifez la loc ca sa testez, imi cere restart, si dupa ce am restartat verific; Mi-a mers!!, deci cu optiunea respectiva bifata iar merge... Deci nu shtiu ce-a fost, ori cablul nu era infipt bine si fara sa-mi dau seama l-o fi ashezat cum trebuie, ori nu era "salvata" bine setarea... nu shtiu; da acum merge ... asa ca mersi tuturor de raspunsuri si sorry ca am tot batut atâta timp pentru un aiureala...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate