Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Probleme editare thema wordpress - Se da refresh intruna

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Am sa explic mai neacademic ca sa intelegeti.

Deci. Am o intrebare legata de themele premium si nu numai wordpress pentru site-ul meu.
Dupa ce instalez o tema ii dau upload si doresc sa o customizez la customize si efectiv nu ma lasa. Se deschide interfata cu thema de personalizat si acele comenzi in parte stanga si mi se da refresh intruna la pagina nu pot edita nimic.
Aleg in stanga acolo se deschide o secunda, doua si se inchide.
Nu inteleg de ce nu pot alege in stanga nimic. Refresh inctoninuu automat. Nici nu se incarca in dreapta website-ul.
E problema de la wordpress-ul meu CMS sau hosting?
Si o alta chestiune.
De ce nu imi apar ''featured posts'' in wordpress la temele care suporta optiunea asta adica posturile care se succed si imaginea aferenta. Posturile principale nu apar deloc in prim plan sub nici o forma.

Edited by knight28, 29 July 2016 - 10:39.


#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
unde ai hostingul , la ce firma ?

#3
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Tema e cumparata sau "nulled" ?

#4
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007

View Postcristirg, on 29 iulie 2016 - 10:52, said:

unde ai hostingul , la ce firma ?
Hostinger. Hosting gratuit de la ei. Am ales sa am gratuit intrucat nu am un numar mare de useri ci unul minuscul. Oricum site-ul l-am creat pentru a-mi demonstra mie ca inca ma pricep sa mai creez. Paote in viitor o sa cumpar host platit si sa realizez un site cu un numar mare de vizitatori + reclame.

Edited by knight28, 29 July 2016 - 11:04.


#5
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007

View Postcristirg, on 29 iulie 2016 - 10:52, said:

unde ai hostingul , la ce firma ?

Am postat pe alt forum si mi s-a spus ca sa dezactivez toate pluginurile. INtr-adevar acum pot edita tema dar ulterior am realizat ca doar un plugin are probleme si anume WP Copyright protection. Cand dezacvitez copyright protection pot edita toate temele fie ele free sau premium. Problema e ca nici nu tem nu pot editea cu acel plugin activ. El imi dadea refresh la pagina aceea.
Am o intrebare. Cum pot pune slideshow cu featured posts? Trebuie sa introduc vreun cod ceva php? Sau un plugin anume ori exista vreo optiune in tema?
Ori la featured posts intra posturile automat atunci cand sunt postate (cele noi) sau trebuie sa aleg eu in optiuni. Lamuriti-ma si pe mine cu ceva.

Edited by knight28, 02 August 2016 - 10:14.


#6
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
Poti folosi Weaver Show Sliders

#7
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Daca ai cumparat tema mergi pe forumul de suport al creatorului temei si cu siguranta te va indruma cum sa faci toate astea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate