Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Discutii si pareri STRICT TURISTICE. Situatia din Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#55
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
nu s-a închis niciun aeroport
starea de urgență înseamnă poliție mai multă pe străzi, controale, razii, putere mai mare pt erdogan și pt autorități în general

și franța e în stare de urgență decretată pt 6 luni

Edited by rottweiler2007, 21 July 2016 - 05:18.


#56
pifa

pifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 08.01.2007
Așa este @rottweiler2007 ! Nu s-a "închis" Turcia . Autoritățile au o putere mai mare in asemenea condiții .

#57
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
A fost decretata stare de urgenta pentru trei luni! Adio turism!

#58
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Pifa, vezi ca mormântul lu Amyntas  poate fi vizitat freeware dupa ora 19:30
Vezi aici:
http://forum.softped...6#entry17659756

Edited by florinbad, 21 July 2016 - 06:54.


#59
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pentru turisti... starea de urgenta nu inseamna nimic...

#60
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012
M-ar ajuta pareri pro si contra transportului cu masina. Unii vor spune ca avionul este mai sigur dar imi amintesc ca in timpul conflictului din Ucraina a fost doborat din greseala un avion cu turisti catre Thailanda. In plus, aeroporturile sunt expuse atacurilor teroriste. Chiar nu stiu ce sa fac, ar trebui sa plec in septembrie cu masina, varianta avion nu pare mai buna.

#61
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Starea de urgenta nu implica inchiderea aeroporturilor ci controale mai amanuntite.
Am fos tin Paris la scurt timp dupa atentat, era armata pe strazi, in aeroport iar unele zone (ex. parcuri) erau inchise. Cam asta era in Paris.

#62
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postivanya, on 21 iulie 2016 - 08:14, said:

M-ar ajuta pareri pro si contra transportului cu masina. Unii vor spune ca avionul este mai sigur dar imi amintesc ca in timpul conflictului din Ucraina a fost doborat din greseala un avion cu turisti catre Thailanda. In plus, aeroporturile sunt expuse atacurilor teroriste. Chiar nu stiu ce sa fac, ar trebui sa plec in septembrie cu masina, varianta avion nu pare mai buna.
avionul ăla doborît zbura spre malaezia
acum vor fi controale foarte stricte și pe șosele, și în vămi și în apropierea aeroporturilor și pe aeroporturi ceea ce nu e rău deloc, eu aș vrea așa ceva și pe aici prin Românica

#63
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012

View Postrottweiler2007, on 21 iulie 2016 - 09:09, said:

avionul ăla doborît zbura spre malaezia
acum vor fi controale foarte stricte și pe șosele, și în vămi și în apropierea aeroporturilor și pe aeroporturi ceea ce nu e rău deloc, eu aș vrea așa ceva și pe aici prin Românica

In concluzie ce credeti despre transportul cu masina? Nu vreau sa actionez pripit si sa-mi anulez inca sejurul, mai astept, eventual voi cere informatii de la cei care se intorc cu masina din Kusadasi, Marmaris, sa vedem care sunt implicatiile starii de urgenta asupra traficulul.

#64
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postivanya, on 21 iulie 2016 - 09:36, said:


In concluzie ce credeti despre transportul cu masina? Nu vreau sa actionez pripit si sa-mi anulez inca sejurul, mai astept, eventual voi cere informatii de la cei care se intorc cu masina din Kusadasi, Marmaris, sa vedem care sunt implicatiile starii de urgenta asupra traficulul.

ce răspuns ai vrea să auzi? ideal ar fi să vorbești cu cei care sînt acum în turcia cu mașinile lor. Eu încerc să plec cu mașina pe 11 august iar pe 10 septembrie plec sigur cu avionul.

#65
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012

View Postrottweiler2007, on 21 iulie 2016 - 09:39, said:

ce răspuns ai vrea să auzi? ideal ar fi să vorbești cu cei care sînt acum în turcia cu mașinile lor. Eu încerc să plec cu mașina pe 11 august iar pe 10 septembrie plec sigur cu avionul.

Asa este, cei care sunt sau se intoc din Turcia stiu mai bine, m-am mutat pe topical "cu masina spre turcia".

#66
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
stare de urgenta a fost declarata pe 6 luni din cate am vazut pe pagina ambasadei turcesti. Totul functioneaza normal, singura problema sunt locurile aglomerate, centrele turistice. Nu prea recomand Istanbul sau Ankara momentan, este destul periculos.

#67
Ze_undertaker

Ze_undertaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.10.2006
Odata cu Starea de Urgenta - Turcia a renuntat pentru astea 3 luni si la efectele Conventiei pentru Drepturile Omului - asta inseamna ca te pot perchezitiona, aresta si dracu mai stie CATE fara nici un fel de mandat sau raspundere. Suveranul are puteri depline.
Sincer daca nici cu asigurare nu pot sa fiu linistit ca imi pot lua banii inapoi intr-o situatie d-asta, nu-mi ramane decat sa apelez la o solutie ROMANEASCA sa fiu sigur ca ma aflu in una din situatiile alea pentru care sunt asigurat.
Dar mai astept... sa vedem ce se mai intampla.

#68
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Hotelierii sunt disperati ca au fugit toti turistii in Grecia si se poarta mult mai frumos, ofera excursii si croaziere gratis, asta se aude de la agentii. Posted Image

#69
Ze_undertaker

Ze_undertaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.10.2006
Sa vedem ... zise orbu :D

#70
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 01.07.2006
http://www.ziaruldei...ja--134103.html

http://www.ziaruldei...134102.html?m=0

#71
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
Blăjuţ are dreptate.

#72
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Agențiile sunt disperate , pe scurt.
Da, starea de urgentă nu afectează turismul, doar ca , așa cum scrie si mai sus , au renunțat si la drepturile omului .
Cat credeți ca durează pana încep abuzurile ? Pana când turcii vor striga la femeile mai dezbrăcate, pana când vor apărea alte atentate , etc... E doar o bomba cu ceas , atâta tot. Foarte nasol, Turcia era o destinație superba de vacanța si serviciile lor erau la un standard ridicat. Vezi cazul Egiptului care nu si/a mai revenit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate