Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Robert Redeleanu, despre Horizon, pachete NOI din toamna

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Aici ai dreptate din pacate.. sa speram la mai bine si sa ne bucuram ca se putea mai rau :)

#20
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Queron,nu iti zic cu rautate dar...ia de aici un citat interesant:
“Muştele caută o rană, albinele flori, oamenii buni calităţi, iar gâlcevitorii defecte.” Chanakya

#21
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nu caut neaparat defecte, stiu ce zic si eu si quant si gigsnet Posted Image

Edited by queron, 14 July 2016 - 21:13.


#22
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Eu vad altfel problema:Nu iti convine UPC..Dute in alta parte.Nu ai acoperire?? Bun..exista Satelit.
Exista Orange TV + Telekom Satelit ai o grila interesanta si nu iti mai consumi energia aici .
Dupa aia o sa ai alte probleme: Ca tu nu suporti "conservele" .Pai da ,dar in general(nu tot timpul) nu te poti .....daca nu te stremi.:)))) asa ca...Queron iti urez mult succes in injurat UPC,asteptarea canalelor mult dorite .

#23
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Ce enervant esti si tu ca restul care ma contrazic. Tu nu intelegi ca am contract pe 2 ani si ca nu vreau satelit si ca UPC-ul e ok doar ca ii lipsesc niste chestii si ca practica niste preturi foarte mari. In plus Liga 1 se taxeaza?

#24
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 05.09.2005
si nu se taxa si cand ai semnat contractul?

Adica dupa tine, daca ma duc la banca si imi fac credit pentru casa pe 5 ani si banca imi da si beneficii in plus dar cursul euro creste/scade, tot banca este de vina, desi a venit pe parcursul contractului cu niste beneficii?

Nu erau preturi mari si cand te-ai abonat? La extraoptiuni erau aceleasi preturi. Dar am mai repetat de1000 de ori decat sa te plangi aici, mai bine pune mana si suna daca vrei extraoptiuni online reduse. Asa am facut eu si le am pe toate la pret redus

#25
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Doamne.. gata, concepțiile sunt diferite, o lasam asa va rog.

#26
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 05.09.2005
Citesc ca celor de la Telekom nu le merge arhiva. Sa fereaca Dumnezeu de era un quant sau un gigsnet sau un queron abonat la telekom, JALEA DE PE LUME.


Desi nu-mi place , nu mi-a placut, si niciodata nu ma voi abona la TELEKOM din motive de SCARBA comunista, trebuie sa recunosc ca oferta lor este echilibrata ( si cu fotbal pentru fanii de genu) INSA NU MA ATRAGE.

Hai sa-ti povestesc eu de ce sunt "atasat de UPC"

Am stat in Iasi, m-am abonat la UPC. Apoi m-am mutat in Bucuresti si am transferat contractul pe noua adresa. Dupa ... am fost nevoit sa ma mut in Bacau  Asa ca, am putut testa 3 ORASE unde UPC ofera servicii. La toate 3 locatii totul a mers foarte bine, fara nicio problema. Am facut baf ( bring a friend) cu 2 prieteni care au peste  un an de  UPC.  La fel, sunt multumiti! La randul lor prietenii prietenilor mei au facut si ei BAF, si mai cunosc inca 5 oameni. Si in mare cunosc peste 20 de persoane  cu UPC. Ba mai mult! Am 2 conturi unul de consumer si unul BSA. Administrez 5 conturi de myUPC si crede-ma ca nu au fost probleme majore.

Mi se falfaie ca nu am TNT HD, Fine Living sau nu mai stiu eu ce canale. Sau mai vad ca unele persoane se mai plang ca nu au upload mare. Pai stau si ma intreb.. Oameni buni, voi cand v-ati abonat, ati citit cat e uploadu? Citeste cineva in Romania asta contractele?

Eu zic ca nu

Si nu ma intelege gresit. Respect opinia, e normal sa discutam. Dar cand te plangi luni de zile ca nu ai AXN HD sau ca nu-ti baga nu stiu ce canal, deja devine obositor si aberant

Edited by a_d_y, 14 July 2016 - 22:59.


#27
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Doamne. Omule esti foarte stresant si agasant, lasa-ne in pace, si pe mine si pe quant si pe gigsnet, nu e deloc ok ceea ce faci. Stop.

Edited by queron, 14 July 2016 - 21:45.


#28
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 05.09.2005
Stresant nu sunt eu, ci oamenii care repeta de 100 de ori aceleasi lucruri

;)

#29
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Vad ca ții neaparat sa ai ultimul cuvant/post. Ok, eu ma retrag.

#30
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 05.09.2005
Ca si completare queron.


Cand UPC chiar a fost nenorocit si a doveit NESIMTIRE enorma s-a dovedit atunci cand  s-a majorat baza cu tampenia de  LOOK.



quant

Are dreptate cand spune de oferte total ilogice cu mediaboxuri SD la 72 de lei. Dar si aici e o chestie pur comerciala, nu te obliga nimeni sa cumperi. Nu-ti baga nimeni pe gat ofertele alea ca si abonat nou. I-am zis si lui quant pe un ton agresiv de atatea ori si s-a suparat pe mine, insa , le discuti o data, de 2 ori dar la un moment dat devin obositoare si starnesc discutii si cearta pe forum.


M-au acuzat ca nu sunt impartial pe forum. Intervin ca sa nu se ajunga la cearta si la flame. Dar uneori se pare ca nu-mi intelegeti logica si sunt discutat si parat pe la super-moderatori.

Da noi sa fim sanatosi. :)

Edited by a_d_y, 14 July 2016 - 22:17.


#31
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da corect, ai dreptate, dar eu inca consider nesimtire ca se taxeaza Look-ul. E singura firma la care se mai taxeaza, mi se pare foarte aiurea, eu il am pe gratis, recunosc (am negociat 1 ora si 45 de minute), vreau sa intre in randul lumii, sa dea numai decodoare HD, sa faca ceva cu posturile alea Discovery care sunt 4:3 si sunt oribil de vazut pe un TV de 43"... sincer sa fiu, nu ma uit pe AXN SD, nici pe Food Network SD, nici pe TNT SD Posted Image , dar ma uit pe FLN, Discovery Science, m-as uita pe ID Xtra si DTX, nu mai zic de Nat Geo People, Ginx si Trace Tropical. Am mai spus-o si aici, daca as vedea de maine la UPC : ID Xtra HD, Nat Geo People HD, Ginx si Trace Tropical HD as ridica in slavi UPC-ul 24/24. (sau doar Trace Tropical si ar fi 8/24)

PS : Eu nu dau cu para la nimeni, sunteti foarte permisivi (si tu si megafanro) si nu vreau sa imi bat joc de voi Posted Image

Edited by queron, 14 July 2016 - 22:19.


#32
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 05.09.2005
Trace Tropical il vezi gratis pe ORANGE GO e la promotie si nu e mare branza. Cand o sa le ai pe alea o sa vrei altele.

Era un proverb...URSUL blana își schimbă, dar năravul ba. Da e parerea ta si ti-o respect. Cred ca ai inteles ceea ce am vrut sa transmit

#33
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nu merge Trace Tropical pe TV GO, am incercat si acum o saptamana.

#34
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 05.09.2005
Acuma vad ca nu mai merge, dar sa stii ca a fost o perioada

#35
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
@queron Cand ai semnat contractul?

#36
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006
cum nu merge nene?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate