Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

U FM (rebrand PRO FM)

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 19.01.2015
Dupa cum stim deja CNA a aprobat cu unanimitate de voturi preluarea posturilor Pro FM, InfoPro, Pro Clasic, Dance FM și Music FM de către RCS&RDS. La fel cum licenta radioului InfoPro (inchis in 12 septembrie 2010) care a devenit in 11 noiembrie 2015 in Digi FM, va avea loc de o noua rebranduire pentru Pro FM din partea celor de la RCS & RDS in U FM unde muzica difuzata de pe Pro FM se vede pe UTV si pe UTV HD.
Licența națională de 30 de orase a Pro FM va deveni U FM, un post de radio contemporan, cu muzica si stiri la anumite ore. U FM ar urma să fie rebranduit peste aproximativ șase luni dacă CNA va vota cedarea licențelor.
In plus continutul de radio de pe Pro FM va ramane neschimbat, au spus aceștia.

#2
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 05.09.2011
[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ac/de/f2/acdef229872ceab03173a3109c370323.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
volumepower

volumepower

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 14.08.2013
Poate să-l rebrenduiască, tot manele comerciale o să difuzeze.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postvolumepower, on 23 iunie 2016 - 15:34, said:

Poate să-l rebrenduiască, tot manele comerciale o să difuzeze.
nu conteaza ce transmite, bani sa incaseze

Quote

In plus continutul de radio de pe Pro FM va ramane neschimbat, au spus aceştia.


#5
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,310
  • Înscris: 01.09.2012
De ce ar renunta la un brand , mi se pare o prostie . Eu nu vad realizabila in viitorul apropiat o asenea schimbare

#6
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 04.04.2008
Sper sa nu se realizeze vreodata schimbarea numelui.

#7
volumepower

volumepower

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 14.08.2013

View PostMarianG, on 23 iunie 2016 - 15:37, said:

nu conteaza ce transmite, bani sa incaseze
Da, dar uneori nu contează doar banii.
Mă rog de fapt ce se cere aia se dă.

#8
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Macar realizeaza ca U TV se pronunta (UTI-VI) care vine de la vechea firma UTI? Trebuie sa inventeze si ei ceva nou.. dar nu DIGI ca iese in secunda 2 de la UPC si Telekom.

#9
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014

View PostRobert201, on 23 iunie 2016 - 15:27, said:

Dupa cum stim deja CNA a aprobat cu unanimitate de voturi preluarea posturilor Pro FM, InfoPro, Pro Clasic, Dance FM și Music FM de către RCS&RDS. La fel cum licenta radioului InfoPro (inchis in 12 septembrie 2010) care a devenit in 11 noiembrie 2015 in Digi FM, va avea loc de o noua rebranduire pentru Pro FM din partea celor de la RCS & RDS in U FM unde muzica difuzata de pe Pro FM se vede pe UTV si pe UTV HD.
Licența națională de 30 de orase a Pro FM va deveni U FM, un post de radio contemporan, cu muzica si stiri la anumite ore. U FM ar urma să fie rebranduit peste aproximativ șase luni dacă CNA va vota cedarea licențelor.
In plus continutul de radio de pe Pro FM va ramane neschimbat, au spus aceștia.

Sursa?

#10
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 19.01.2015

View Postinsbyr, on 23 iunie 2016 - 17:50, said:


Sursa?
Nu am surse exacte, dar am insiderii pe partea de radio care au spus ca cel mai probabil se va rebrandui Pro FM la fel cum s-a rebranduit InfoPro care a avut acelasi nume timp de 6 ani + 5 ani de la inchiderea sa, deci in total 11 ani de InfoPro. Dupa cum spuneam cei de la RCS & RDS sunt in stare sa faca orice cu posturile lor de radio si tot ei pot sa le dea nume si content asa cum vor ei, pentru ca nu cred ca va dati seama ce gunoi a ajuns UTV si UTV HD in 2016 fata de acum 2-6 ani cand acest post nu era deloc de umplutura mai ales varianta HD care acum e praf de cand are acelasi content, un fel de Taraf HD doar ca fara manele ci cu muzica comerciala, un tonomat 100%. Sa nu mai zic de celelalte posturi de muzica in genul lui UTV care sunt si mai si. Cele mai bune posturi TV de muzica din Romania conform audientei sunt:

1. MTV Romania
2. Music Channel
3. UTV
4. Kiss TV
5. ZU TV

#11
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Si la zu tv ce difuzeaza? aia sunt din gama trustului intact?
Cred ca pro FM ar fi cel mai vechi post de radio privat din Ro dupa unele regionale sau locale si mai vechi de ex radio brasov.
Daca se rebranduieste inseamna ca trecutul s-ar sterge cum s-a intamplat si cu radio contact

#12
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 19.01.2015
Oricum eu vad ca nu mai rezista Pro FM muzica noua ajunge mai greu la ei decat la ceilalti care difuzeaza piesa inca de la lansare. Luam de exemplu piesa Andrei cu David Bisbal - Without you. Aproape toate radio-urile o difuzasera dupa o saptamana de la lansarea sa inafara de 21 si Pro care au decis s-o difuzeze cu 2 saptamani mai tarziu, pai si atunci de ce sa nu fie pe cale sa fie rebranduit ? Raspunsul e simplu. Fiind cel mai vechi post de radio CHR ei propun sa transforme din acest post de radio (care si-asa sta prost cu frecventele), intr-unul tonomat de nici nu-ti vine sa-l mai asculti. Si cred car fi bine pentru existenta Pro FM-ului, ar fi bine ca acesta sa emita din nou pe frecventele InfoPro (cu stiri din ora in ora) si atunci Pro FM poate rezista 100 de ani, dar asa...

#13
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,310
  • Înscris: 01.09.2012
Ai fost tu atent sa constati ca melodia aia a intrat cu intarziere pe PRO FM  ? Piesele intra destul de repede zic eu , cel care se ocupa de playlist este Greeg

#14
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Parerea mea e ca abereaza. Niciodata nu se va renunta la brandul PROFM.

#15
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 03.12.2013
Mi se pare o aberatie sa fie schimbat numele in U FM. Melodia Andrei a fost difuzata la 21 fix luni, la 3 zile de la lansare.
Propun sa fie mutat acest topic la zvonuri, nu ai nicio sursa.

#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Nu v-ati gandit ca poate vor sa schimbe numele tocmai pentru ca radioul nu mai tine de trustul Pro/CME? Vor oamenii sa-si faca o identitate proprie, nu sa ramana cu imaginea unui post care s-a prafuit destul de tare in ultimii ani. Sa fim seriosi, Pro FM-ul de acum n-are nicio legatura cu cel din anii 90, asa cum nici Kiss de-acum n-are treaba cu ce era Contactul la inceputurile sale.

#17
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Multa dreptate pufonel, si intradevar nici nu mai ascult posturile astea, muzici de rahat, in loc sa avem calitate avem doar o toba de reclame si promovare ptr niste jeguri si scursuri ale sociatatii.

#18
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Faci rebranding daca vrei savi cu ceva nou pe piata, ca sa atragi atentia, sa observe lumea schimbare, sa sara in "ochi". Eu nu vad in acest moment cu ce ar putea veni nou "UFM" pe piata. Au un matinal ok (aveti voi idee ce ar putea fi mai bun decat Gheorghe?) iar schimbarea formatului cel mult spre un HOT AC nu cred ca ar aduce un plus de audienta. http://mktg-matters....-magic-for.html aici puteti citi ce impact a avut rebranding-ul Mix in Kiis in Sydney

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate