Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bacau-Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006

View Postmadycyprus, on 10 iunie 2016 - 14:22, said:

Prima varianta o voi folosi si eu, din Roman, Neamt, catra Constanta, saptamana viitoare Posted Image Doar ca modific ultima parte a treseului, merg pe la Giurgeni, decat pe la Cernavoda.
Si eu sunt interesat de varianta asta.

Edited by Nenea Zap, 15 June 2016 - 16:09.


#20
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
ieri am facut traseul Onesti-CT si retur (377 km pe navigatie pana in port daca retin bine)  prin Viziru-Giurgeni, la dus 4 ore si un pic, la intors am facut fix 2 ore pana in Braila. Cu exceptia traseului de intors Sendreni-Tecuci, drumul a fost extrem de liber.

#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
In perioada asta e normal sa fie liber, studentii sunt in sesiune, oamenii sunt la servici.
La sfarsitul lunii iulie - inceputul lunii august e aglomerat pe drumuri inguste si autostrada e cea mai buna alegere.

#22
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Am făcut ieri Iași Constanța prin Tecuci Galați Slobozia și drumul a fost aproape perfect. Gropi foarte puține spre deloc.

#23
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Prin Sendreni  , ca nu intri in Galati  , ai facut dreapta la Sendreni sper , altfel ai facut 10 km inutili !

#24
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Da, da, prin sendreni.
Traseul clasic pe autostrada.


#25
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Ontopic: am facut si Constanta - Ovidiu - Slava Rusa - Macin si drumul nu era asa de rau pe cat ma asteptam de la comentariile de pe aici.
Se putea merge cu 100 lejer, drumul fiind putin denivelat dar fara gropi.

Edited by December, 20 June 2016 - 15:16.


#26
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Salut, a mai mers cineva in ultima luna pe traseul Bacau-Constanta? Cum a fost pana la urma drumul si ce traseu ati ales.

Am vazut ca e recomandat Tecuci-Viziru-Giurgeni-Constanta, insa de la Viziru la Giurgeni vad ca e un drum judetean si de obicei astea sunt proaste (am fost intr-un an de la Ianca la Viziru prin Bordei Verde si a fost groaznic).

Eu ma gandeam sa ocolesc pe la Buzau, Urziceni, Slobozia si apoi pe autostrada sunt cam 60 km in plus dar ca timp diferenta e de doar 10 minute (iar drumul cred ca e mai bun).
De la Urziceni la Slobozia si apoi Drajna stiti cum e drumul?

P.S. plec spre sfarsitul lunii, deci e posibil sa fie mai aglomerate unele variante

Edited by cipylyca, 08 July 2016 - 09:25.


#27
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
De la Viziru la Giurgeni prin Gura Ialomitei e drum reabilitat recent. Abia anul trecut a fost finalizat si e bun.
Prin Urziceni ocolesti cam mult. Eu am mers prin Braila - Viziru - Gura Ialomitei - Tandarei - Fetesti si a fost foarte bun drumul. Desi e drum judetean e reabilitat recent si e mai bun decat pe drum national si liber.
Sa scrii cand revii ca sa stim cum se prezinta anul acesta.

Edited by Kroghy, 08 July 2016 - 09:33.


#28
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E drum bun .Chiar daca judetean .

#29
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Va rog sa vorbiti mai frumos despre Ianca. M-am născut si am stat acolo 18 ani. ;)

Acum 5-6 ani pe Viziru - Gura Ialomitei erau portiuni pe care nici nu se cunostea ca a fost vreodată asfalt. Acum a fost refăcut complet si se circula fără probleme. Si se merge foarte bine si pe Giurgeni-Harsova- Constanta. Sunt multe portiunu cu doua benzi pe care se pot depasi eventuale tiruri. Iar cei care merg in statiunile din sud pot urca pe A4 la Ovidiu si ies la Agigea fără sa mai intre in Constanta.

#30
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Tot respectul pentru Ianca .Avem camarazi si acolo , stii tu la ce arma ! Nu spune ,dusmanul asculta ! Posted Image

#31
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Cred ca vrei sa spui ca aveai camarazi. Din cate stiu eu, acum singurii camarazi pe care ai putea sa ii mai ai la Ianca sunt vulpile si vântul. Cel putin acum 4 ani, când am mers ultima data la unitate, tot personalul militar era reprezentat de un soldat ce păzea o poarta dincolo de care nu mai era nimic. Acum si soldatul ala e sofer de tir in Olanda. Îmi amintesc ca primul meu zbor cu avionul a fost acum vreo 25 de ani cu un avion militar de transport de ziua aviatiei sau ceva de genul asta. Cred ca nu era copil in Ianca sa nu zboare cu avionul pe vremea aia.

Scuze de off topic, dar ma luat nostalgia. :)

#32
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Naspa .Inseamna ca au dus tot in Fetesti .Posted Image

#33
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Si la Bobocu.

Si gata cu OT.

Concluzia e ca puteti merge cu încredere pe Viziru - Gura Ialomitei.

#34
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Doar pe acolo am mers mereu .O singura data am ales prin ,dezastru atomic Ramnicu Sarat si  o data prin Urziceni -Slobozia ,prea lung .Eu vin dinspre Brasov- Onesti - Adjud  intotdeauna ca trec pe la niste neamuri si de asta stiu .

#35
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Am spus-o si anul trecut dar vad ca nimeni nu citeste postarile vechi. Este de evitat drumul dintre Ianca si Viziru prin Bordei Verde din cauza gropilor, noaptea sunt spre imposibil de vazut. Am mers din Sutesti (DN22) spre Ianca (DN 2B)pe DJ 221,unde sunt vreo 3 gropi dar adanci, apoi de la Ianca spre Viziru pe DJ 211 si DJ 211A unde este prapad. Recomand din Ramnicu Sarat pana in Braila pe DN22 si apoi DN 21 prin Slobozia si apoi autostrada sau, cum merg de aproape un deceniu, trecut Dunarea cu bacul apoi Macin, DN 22D, apoi DN 22 (E87) si din Ovidiu A4. Drumul prin Macin, Slava Cercheza, Mihai Viteaza, etc este bun pe primelele portiuni si foarte bun pe bucata de european iar traficul este redus.

#36
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Cu Ianca - Viziru ai dreptate ca e praf. Dar era vorba de Braila-Viziru-Gura Ialomitei unde nu mai sunt probleme.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate