Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

House Residence Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
igeorgiana24

igeorgiana24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.06.2016
Buna!
Demult ma tot uit pe site-ul celor de la House Residence din Brasov, este un cartier de vile, proiectul pare foarte interesant si imi place cum este structurat si parca iti da mai mult sentimentul acela de acasa, datorita zonei. Sunt constienta ca preturile sunt mai mari in comparatie cu Avangarden sau Casa Nobel, dar as fi curioasa sa aflu parerea voastra, in legatura cu calitatea acestor apartamente? Credeti ca exista un raport direct proportional pret-calitate. Sunt dispusa sa platesc acea suma, dar nu as vrea sa am surprize ca se crapa peretii sa intra apa nu stiu pe unde. Am fost acum cateva luni acolo si blocul 1 era gata de predare, dar deja in spatele blocului era o parte (mica ce-i drept) de var picat si am avut impresia ca si tencuiala parea sa aiba crapaturi deja. Ce parere aveti, ce ati auzit despre House Residence?
http://houseresidence.ro/

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
un user inscris astazi are singurul post semi publicitar. Anybody smell that/

#3
igeorgiana24

igeorgiana24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.06.2016
Imi cer scuze dar nu inteleg la ce va referiti? Nu incerc sa fac pulbicitate, incerc sa imi dau seama doar care sunt plusurie si minusurile si sa aflu daca cineva inscris aici are o parere legata de acest complex rezidential

#4
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Ce preturi au?

#5
igeorgiana24

igeorgiana24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.06.2016
Un apartament cu doua camere, 53 mp este 48000 euro cu prima casa, am fost sa va un apartament la ei, la o prima impresie sunt de calitate insa ce m-a dat inapoi a fost faptul ca apartamentul este mult prea mic... si apoi daca vrei sa iei unul mai mare  creste pretul foarte mult. Acum am aflat despre un alt ansamblu Sub cetate green residence din San Petru, aici un apartament de 63 de mp este 41000 euro. Tot caut pareri si incerc sa ma documentez cat mai bine inainte sa fac o alegere.
Ce parere aveti de Sub cetate green residence?

#6
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Salutari. Desi pretul este putin piperat, ma bate gandul sa imi iau in apartament acolo. Zona este relativ buna. Dar inainte as dori sa stiu mai multe informatii. Pe site am vazut ca blocul 1 e vandut.

#7
igeorgiana24

igeorgiana24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.06.2016
Intr-adevar pretul nu este printre cele mai mici de pe piata, dar eu am fost acolo si mi-a fost prezentat un apartament de 53 mp si pot sa spun ca sunt foarte frumoase si de calitate, ce m-a facut sa ma razgandesc este dimensiunea camerelor, totul era prea mic si nu imi permit unul cu 3 camere la preturle lor. zona este foarte faina, numai case, este liniste si poti ajunge repede la Lidl, Coresi, este si un Penny mic in zona, ai autobuz care te lasa undeva foarte aproape (36) poti ajunge si in centru fara sa schimbi 2,3 autobuze, dar va trebui sa las toate astea deoparte. Mi-am indreptat atentia la complexul sub cetate green residence, as fi tare curioasa sa aflu parearea cuiva care locuieste acolo, sa vad daca merita invetitia. am o prietena care a dat un avans deja si ea spune ca este multumita de ce-a vazut si am inteles ca cei care au construit acolo pun la dispozitie propriul mijoc de transport care ajunge pana la Gara Brasov, deci nu esti rupt de lume.

PS: astept parerile voastre despre Sub cetate residence din san petru!

#8
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Multumesc frumos pentru raspuns. Am tras si eu o fuga zilele trecute si am vazut cam pe unde se situeaza. Si eu mi-as dori un apartament de 3 camere, dar din pacate nu mi-l pot permite in momentul de fata. Eram curios de detalii legate, spre exemplu daca se poate negocia sau daca a vazut cineva si un apartament finalizat.

Legat de Sub Cetate Residence: pentru mine un aspect important in cumpararea unui apartament este distanta fata de principalele puncte ale orasului. Am exclus din start locatii precum Cristian, Sanpetru, Ghimbav etc, desi dispun de masina. Ma simt mai in largul meu in oras, stiind ca in caz de ceva, am un spital langa mine sau un dentist etc. sau pot ajunge acasa cu un taxi fara sa depind de Codreanu sau alti transportatori.

Arata bine proiectul pe hartie, dar nu am fost in zona. Nici preturile nu sunt rele. Mai mult nu iti pot spune, din pacate. In schimb, poate ai vazut, mai sunt si aici niste discutii:
http://forum.softped...nte-noi-brasov/

Edited by SPX808, 18 June 2016 - 14:45.


#9
aene06

aene06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2023
Salutare,
Sunt interesat sa cumpar un apartament in House Residence, 3 camere la mansarda. Este cineva care ar putea sa-mi dea mai multe detalii legate despre complex va rog? M-ar interesa in special detalii legate tehnice legate de apart la masarda, sunt construite bine, izolate bine, etc?
Multumesc mult!

#10
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018

 aene06, on 28 august 2023 - 22:30, said:

Salutare,
Sunt interesat sa cumpar un apartament in House Residence, 3 camere la mansarda. Este cineva care ar putea sa-mi dea mai multe detalii legate despre complex va rog? M-ar interesa in special detalii legate tehnice legate de apart la masarda, sunt construite bine, izolate bine, etc?
Multumesc mult!
E un proiect dezvoltat de ErenCons, sunt 2 clase peste ceilalti 'dezvoltatori' din bv, Eren fiind firma de constructii serioasa cu experienta.Proiectul asta e mediu ca si calitate ca asa a fost gandit dar cred ca e facut mult mai bine decat vecinii lor de cartier.

Edited by TheChosen1, 27 September 2023 - 21:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate