Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Warner TV HD (ex TNT HD)

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#91
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,313
  • Înscris: 11.08.2019
De ce ai vrea să le vezi distorsionat?

#92
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

View Post-TINO-, on 01 ianuarie 2022 - 21:27, said:

De ce ai vrea să le vezi distorsionat?
Cred ca ar fi fost mai potrivit pentru formatul televizoarelor actuale, fara bare laterale negre, dar e bine si asa.

#93
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,313
  • Înscris: 11.08.2019
Nu e niciodată mai potrivit să vezi imaginea deformată. Ce idei aveți unii dintre voi... O poți deforma din setări.

În cel mai fericit caz pot adăuga un mic zoom, cum făcea DIVA la primele sezoane din Castle, că le aveau 4:3. Dar și cu zoom, dacă e prea mult, iar e aiurea. Trebuie lăsate mici margini negre laterale.

Edited by -TINO-, 01 January 2022 - 21:50.


#94
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Pai si filmele sunt difuzate 4:3.

#95
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Singurul lucru trist este ca nu au dat episoadele in ordine,ma refer ca au sarit episoade din toate,mai ales la Johnny Bravo de la care au inceput de la sezonul 2

#96
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Sorin, probabil e in functie de cum au licentele.

Eu recunosc ca am uitat. Ma uit maine dimineata.

#97
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Ma bucur ca a inceput sa fie difuzate din nou dupa atatia ani. Dar blocul e definitiv sau doar temporar?

#98
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016

View PostSynOfficial, on 01 ianuarie 2022 - 22:56, said:

Sorin, probabil e in functie de cum au licentele.

Eu recunosc ca am uitat. Ma uit maine dimineata.
Da,dar totusi ar trebui sa aiba toate episoadele,avand in vedere ca ei detin desenele
Cel mai probabil n-au dat unele episoade din cauza ''sensibilitatii'' din ziua de azi:ca dialog sugestiv,violenta excesiva si scene infricosatoare

#99
DenisF

DenisF

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.12.2021

View Postwfnse, on 01 ianuarie 2022 - 21:19, said:

Am prins la 6:40 primele desene din epoca CN. Au inceput cu Vaca si Puiul, urmat de Laboratorul lui Dexter, Johnny Bravo si Curaj, Cainele Fricos (desi acesta nu apare in program).

Frumos, nostalgie, fara pauza de reclama, dar nu inteleg de ce le-au difuzat in format 4:3.

Inteleg ca formatul lor original este 4:3, dar se putea face un "stretch" din butoane sa le bage in 16:9.
Și eu le-am prins ieri dimineață, am văzut ca a dat Vaca și Puiul 2 episoade, chiar dacă în program se spunea ca o sa pună 3 (a pus Eu sunt Nevastuica un episod printre cele 2 de Vaca și Puiul), astăzi au pus 1 episod de Vaca și Puiul și 2 episoade de Eu Sunt Nevastuica, cât despre format asa au și la filmele pe care le pun ei în post, de exemplu Xena sau Hercule, sunt tot 4:3. După părerea mea este superb ca au readus desenele vechi, nu chiar pe toate, dar pentru un canal care este destinat filmelor este bine, și speram ca o sa le aducă și în timpul săptămânii (eu asta sper nu știu nimic concret)

#100
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
M-am uitat in dimineata asta, si sincer la Curaj, cainele fricos au fost niste scene destul de infricosatoare. Asa ca nu-mi imaginez cum sunt cele pe care nu le-au dat Posted Image Posted Image

Oricum, mi-au placut. Din pacate (dar oricum nu le puteam avea pe toate) nu este acelasi dublaj ca acum mai multi ani. Este altul, facut de Zone Studios pentru Warner TV, deci vocile nu sunt aceleasi "ale copilariei", dar merg.

Edited by SynOfficial, 02 January 2022 - 10:04.


#101
Andrei11161810

Andrei11161810

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 15.09.2017
Este acelas dublaj ca pe vremuri. Poate calitatea sunetului (care este excelent - mai ales ascultand in Dolby 2.0) face putin diferit. Daca nu ma crezi, sunt episoade dublate disponibile pe diverse platforme si inregistrate in urma cu cativa ani

Edited by Andrei11161810, 02 January 2022 - 10:14.


#102
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Sunt curios daca odata cu lansarea platformei HBO Max le vom avea

#103
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020

View PostAndrei11161810, on 02 ianuarie 2022 - 10:14, said:

Este acelas dublaj ca pe vremuri. Poate calitatea sunetului (care este excelent - mai ales ascultand in Dolby 2.0) face putin diferit. Daca nu ma crezi, sunt episoade dublate disponibile pe diverse platforme si inregistrate in urma cu cativa ani
Este posibil, sunetul fiind Dolby, sa se auda diferit. Nu m-am gandit la asta.

#104
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,812
  • Înscris: 06.11.2018

Robert De Niro, Jake Gyllenhaal, Natalie Portman și Jackie Chan vin în ianuarie la Warner TV


Thrillerul „Jackie Brown” (1997), scris și regizat de Quentin Tarantino, bazat pe romanul „Rum Punch” al lui Elmore Leonard, spune povestea unei însoțitoare de zbor, care este arestată de FBI pentru contrabandă și este forțată să devină informator cu privire la dealerul pentru care lucrează. În același timp, ea trebuie să găsească o cale să își asigure viitorul. În joc sunt jumătate de milion de dolari, bani urmăriți pe mai multe piste.

Warner TV propune pentru serile de miercuri din luna ianuarie filme de acțiune care îi au în prim plan pe actorii Robert De Niro, Jake Gyllenhaal, Natalie Portman și Jackie Chan.

  Filmul, din distribuția căruia fac parte Pam Grier, Robert Forster, Bridget Fonda, Michael Keaton și Robert De Niro, va fi difuzat pe 12 ianuarie, de la ora 21:50.
  Drama de acțiune „Brothers” (2009), regizată de Jim Sheridan în baza filmului danez „Brødre” al lui Susanne Bier și Anders Thomas Jensen, îi are în centru pe Jake Gyllenhaal, Natalie Portman și Tobey Maguire.

  Acesta din urmă este Sam. Căpitan de armată aflat în Afganistan, el este considerat decedat după ce elicopterul în care se afla a fost doborât. În fapt, a fost luat prizonier de război. Este salvat și se întoarce acasă unde află că fratele lui, fost condamnat, a devenit bărbatul casei, iar soția lui trăiește cu impresia că este văduvă. Sam este copleșit de toate cele întâmplate pe front, dar și de situația pe care o găsește în familia lui.

  Din distribuția filmului difuzat de Warner TV pe 19 ianuarie, de la ora 20:15, mai fac parte Sam Shepard, Mare Winningham și Carey Mulligan.

  Comedia de acțiune „Drunken Master” (1978), cu Jackie Chan în rol principal, va putea fi urmărită pe 26 ianuarie, de la ora 20:20.

  Wong Fei-Hung (Jackie Chan) este un tânăr neascultător, însă virtuos. După mai multe incidente, tatăl său, nemulțumit, decide ca fiul să fie disciplinat de Beggar So (Siu-Tin Yuen), un maestru al artelor marțiale ce imită mișcările unei persoane în stare de ebrietate.

Sursa: https://www.radardem...e-la-warner-tv/

#105
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,812
  • Înscris: 06.11.2018

„Creatorii de Miracole - Calea spre Oregon" are premiera din 20 februarie la Warner TV


Cel de-al treilea sezon al serialului „Creatorii de miracole/ Miracle Workers”, cu Daniel Radcliffe și Steve Buscemi în rolurile principale, intră în programul Warner TV de joi, 20 februarie, de la ora 11:00, când vor fi difuzate primele patru episoade.

Sezonul, intitulat „Calea spre Oregon/ Oregon Trail”, este alcătuit din zece episoade și ele vor putea fi urmărite la Warner TV duminica.

Serialul de comedie a fost lansat în 2019. Acțiunea a început în birourile Heaven Inc., când Dumnezeu plănuia să distrugă Pământul și doi îngeri încearcă să îl convingă să salveze totuși omenirea.

Sezonul secund i-a dus pe protagoniști în Evul Mediu, iar în cel de-al treilea al antologiei, acțiunea s-a mutat în Vestul american, în preajma anului 1844.
În centru se află un grup de călători care merg spre Oregon, pentru a începe o nouă viață.

Daniel Radcliffe este pastorul Ezekiel Brown, care îi convinge pe oamenii din satul lui afectat de foamete să îl urmeze spre teritoriul ce le va schimba traiul, în timp ce Steve Buscemi este un nelegiuit căutat de autorități, Benny the Teen, pe care l-a ales îndrumător în călătorie.

Distribuția este completată de Karan Soni, Jon Bass și Geraldine Viswanathan.

„Miracle Workers” a fost creat de umoristul american Simon Rich, în baza propriilor scrieri.

Episoadele din cel de-al treilea sezon sunt regizate de Andrew DeYoung, Steve Buscemi, Dan Schimpf, Blake McClure și Claire Scanlon.

WarnerMedia este o companie lider în domeniul mass-media și al divertismentului care creează și distribuie conținut premium și popular dintr-o gamă diversă de povestitori și jurnaliști talentați, către audiențe globale, prin brandurile sale, inclusiv: HBO, HBO Now, HBO Max, Warner Bros., TNT, TBS, truTV, CNN, DC, New Line, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies și altele. Organizația include, de asemenea, suita Xandr de soluții avansate de publicitate concepute pentru a ajuta la îmbunătățirea publicității pentru mărci, editori și consumatori.

Sursa: https://mediaexpres....e.aspx?id=19794

#106
alexmorph3us

alexmorph3us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 20.01.2007
Legat de desene. Si eu apreciez mult ca au inceput sa le difuzeze, dar sa stiti ca pentru cei interesati exista deja un stream video pe internet de ceva timp pe nume Toonami Aftermath ce difuzeaza multe dintre blocurile de programe CN si nu numai din anii de glorie si pe care il puteti gasi aici: https://www.toonamiaftermath.com/

Edited by alexmorph3us, 12 January 2022 - 16:47.


#107
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 06.11.2014

View Postalexmorph3us, on 12 ianuarie 2022 - 16:45, said:

Legat de desene. Si eu apreciez mult ca au inceput sa le difuzeze, dar sa stiti ca pentru cei interesati exista deja un stream video pe internet de ceva timp pe nume Toonami Aftermath ce difuzeaza multe dintre blocurile de programe CN si nu numai din anii de glorie si pe care il puteti gasi aici: https://www.toonamiaftermath.com/

Pentru cine vrea sa aiba postul in SS-IPTV/Ottplayer

https://asp2.toonamiaftermath.com/livehttporigin/est/ALmq1J-3xUKkl-playlist.m3u8


Edited by iZet, 12 January 2022 - 16:52.


#108
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,812
  • Înscris: 06.11.2018

Warner TV a anunțat un program de comedii și drame romantice în „luna iubirii”


Comedii și drame romantice, cu Julia Roberts, Ryan Gosling, Rachel McAdams, Jack Nicholson, Ellen Barkin, Owen Wilson, Javier Bardem, Steve Carell și Emma Stone se regăsesc în programul lunii februarie la Warner TV, potrivit unui comunicat difuzat de televiziune.

Comedia romantică „Spărgătorii de nunți/ Wedding Crashers” (2005), regizată de David Dobkin va fi difuzată pe 7 febuarie, de la ora 20:15.

Filmul îi are în rolurile principale pe Owen Wilson și Vince Vaughn, iar din distribuție fac parte, între alții, Rachel McAdams, Christopher Walken, Isla Fisher, Jane Seymour și Bradley Cooper.

John și Jeremy sunt doi bun prieteni, afemeiați, care participă la petreceri de nuntă pentru a profita de atmosfera romantică. Ajung însă în conflict, după ce John o întâlnește și se îndrăgostește de Claire.

La People's Choice Awards, actorii Owen Wilson și Vince Vaughn au fost desemnați cel mai potrivit duo de pe ecrane. Rachel McAdams a fost premiată la Teen Choice Awards și Hollywood Film Awards pentru rolul din această comedie.

De Ziua Îndrăgostiților, pe 14 februarie, de la ora 20:05, Warner TV va difuza „Mănâncă, roagă-te, iubește/ Eat Pray Love” (2010).

Lungmetrajul, cu Julia Roberts și Javier Bardem în distribuție, este regizat de Ryan Murphy.

Liz, o femeie aflată la a doua tinerețe, își dă seama că este implicată într-un mariaj nefericit și, după ce divorțează, decide să plece într-o călătorie prin lume pentru a se descoperi. Ea ajunge de la New York în Italia, apoi India și Bali, unde se regăsește și își găsește și o nouă dragoste.

Richard Jenkins, Viola Davis, Billy Crudup și James Franco fac parte din distribuția lungmetrajului bazat pe cartea scrisă de Elizabeth Gilbert.

Drama romantică „Jurnalul/ The Notebook” (2004) este inclusă în programul Warner TV pe 16 februarie, la ora 20:15.

Protagoniști ai filmului regizat de Nick Cassavetes sunt Gena Rowlands, mama regizorului, James Garner, Ryan Gosling și Rachel McAdams.

Bazat pe romanul omonim al lui Nicholas Sparks, filmul spune o poveste de dragoste din anii 1940. Un bărbat sărac se îndrăgostește de o tânără bogată, însă relația lor este condamnată din cauza diferențelor sociale. Întâmplările sunt citite, dintr-un caiet, de un bătrân unei femei internate, ca și el, la un azil.

Lungmetrajul a devenit unul cult, fiind unul dintre cele mai populare ale anilor 2000, cu numeroase distrincții, între care opt Teen Choice Awards, un Satellite Award și un MTV Movie Award.

Jack Nicholson și Ellen Barkin joacă rolurile principale în comedia „Când bărbații nu-ți dau pace/ Man Trouble” (1992), difuzată de Warner TV pe 21 februarie, de la ora 20:20.

Acțiunea filmului regizat de Bob Rafelson are în centru un dresor de câini de pază care este șantajat să fure un manuscris de la unul dintre clienții lui.
Din distribuție fac parte Harry Dean Stanton, Beverly D'Angelo și Paul Mazursky.

Pe 28 februarie, de la ora 20:15, va putea fi urmărită comedia romantică „A naibii dragoste/ Crazy, Stupid, Love” (2010), regizată de Glenn Ficarra și John Requa, cu o distribuție de excepție.

Steve Carell este Cal, căsătorit cu Emily, interpretată de Julianne Moore. Relația lor se deteriorează și ajung să se despartă. Într-un bar, Cal îl cunoaște pe Jacob, expert în a cuceri femei frumoase jucat de Ryan Gosling, care îi împărtășește din cunoștințele sale. Viața lui Cal ia o turnură complet neșteptată, având în vedere că noul lui prieten începe o relație cu fiica lui mai mare, interpretată de Emma Stone, și el este implicat, fără voie, într-un scandal la școala fiului mai mic.

Din distribuție fac parte și Marisa Tomei, Kevin Bacon, Josh Groban și John Carroll Lynch.

Warner TV este deținut de WarnerMedia, făcând parte din familia HBO, HBO Now, HBO Max, Warner Bros., TNT, TBS, truTV, CNN, DC, New Line, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies și altele. WarnerMedia face parte din AT&T Inc. (NYSE: T).

Sursa: https://mediaexpres....e.aspx?id=19805

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate