Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Ce filtre AviSynth sa folosesc ?

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#109
MGN

MGN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.10.2008
:) cifrele stiu ce inseamna, dar nu stiu "proba.dnp si nfp" ca este ceva legat de neat sau de formatul tau video, ca am gasit ceva pe internet legat si de neat dar de la neat-ul meu nu stiu de unde sa-l iau, de aceia ziceam daca vrei sa-mi explici mai clar ce trebue sa scriu eu acolo daca am sursa  DirectShowSource("00000.mts"), poate si ce plugin folosesti, setarile sunt numai acestea din avisynth sau intri si in programul neat care este instalat, sau daca ai gasit o metoda mai buna si vrei sa o spui, multumesc.

Edited by MGN, 21 March 2009 - 19:44.


#110
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View PostMGN, on Mar 21 2009, 19:42, said:

:) cifrele stiu ce inseamna, dar nu stiu "proba.dnp si nfp" ca este ceva legat de neat sau de formatul tau video, ca am gasit ceva pe internet legat si de neat dar de la neat-ul meu nu stiu de unde sa-l iau, de aceia ziceam daca vrei sa-mi explici mai clar ce trebue sa scriu eu acolo daca am sursa  DirectShowSource("00000.mts"), poate si ce plugin folosesti, setarile sunt numai acestea din avisynth sau intri si in programul neat care este instalat, sau daca ai gasit o metoda mai buna si vrei sa o spui, multumesc.

Dnp și nfp sînt niște extensii date de Neat cu avs în script.
Eu am folosit Neat numai cu formatul dv-avi. Văd că tu încerci cu ceva HD .mts și nu știu dacă merge.
Nu e nevoie de alt plugin decît Neat care este un fișier .exe și se instalează separat de avs.
În Neat setările au fost default. Trebe să ai instalate VDub, Avisynth și Neat video.
Din VDub se alege filtrul Neat și se creează scriptul avs.

#111
MGN

MGN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.10.2008
multumesc, a mers de prima data cu setarile din neat fara cele din script, dar din cauza ca nu-mi arata nici o schimbare in preview la neat nici nu salvam filmul, dar acum l-am salvat si am vazut ca au avut efect optiunile setate.

#112
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View PostMGN, on Mar 22 2009, 15:11, said:

multumesc, a mers de prima data cu setarile din neat fara cele din script, dar din cauza ca nu-mi arata nici o schimbare in preview la neat nici nu salvam filmul, dar acum l-am salvat si am vazut ca au avut efect optiunile setate.

Pe ce ai testat pe avidv sau HD ?

#113
MGN

MGN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.10.2008
pe AVCHD si MTS, si am salvat cu DivX 6

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate