Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

Ascundere celula cu referinta dintr-un sheet in altul

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Versiune Office: 2013

Se dau 3 sheeturi. In primul (ca un soi de centralizator), am doua celule cu doua referinte: una din sheetul 2 si cealalta din sheetul 3.

In sheetul 2, pe o coloana, am denumirile unor campuri dintr-un ecran. In sheetul 3, am denumirile campurior unui alt ecran (al aceeleasi aplicatii).

Pentru fiecare denumire de camp, am cate un checkbok (inserat ca ActiveX). Ele se pot bifa sau debifa, independent.
Dar, mai exista un alt checkbox "All" care imi bifeaza (sau debifeaza) dintr-un singur click toate celelalte bife din sheet.

In sheet 2 exista un total al bifelor puse, la fel ca si in sheet 3.

Problema este ca atunci cand modific o bifa (deci se schimba valoarea totalului din sheet), imi apare pe ecran (ca un flash (dureaza 1-2 secunde) si zona din centralizatorul din sheetul 1 (cele referentiate) si vad cum se schimba valoarea si acolo; apoi dispare.

Am incercat si cu si fara bifa de "Disable hardware graph acceleration" (sau cam asa ceva), insa fara rezultat.

Precizare: cand se intra in fisier, primul sheet (centralizatorul) este singurul vizibil (celelalte doua sunt ascunse). Exista butoane, in fiecare sheet, care trimit catre celelalte doua, dar la modul ca atunci cand se iese dintr-un sheet, cel din care s-a iesit devine cu visible = false (deci "dispare"),m iar cel in care intru devine vizibil (are .visible = true).

CUM pot face sa NU imi mai apara (sa nu mai vad) in sheet 2 si sheet3, de fiecare data cand modific ceva, celulele referentiate si totalul din primul sheet?

Am incercat ca din cod, sa dau .visibile = False celulei referinta din cetralizator, ca si cum nu as mai vrea sa o vad, dar fara rezultat.

Multumesc.

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Dupa lupte seculare, care au durat... am reusit!
"Buba" era la ordinea de ascundere/vizibilitate a sheeturilor din macrourile pe care le aveam.
Rezolvat, se poate inchide!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate