Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ginecomastie sau grasime?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
claudiurj

claudiurj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.05.2016
Buna ziua, ma confrunt cu o problema urata de vreo 3/4 ani, am 18 ani si de la 15 cam asa am problema asta. Sanii sunt mai mari si umflati, nu simt nicio piatra sau ceva, nu ma dor, sa fie ginecomastie? daca da, am citit ca pe la 18 ani ar trebuii sa dispara, poate sa mai persiste o perioada?
Sau e doar grasime? am cam 10-15 kg in plus.. dau si poze in privat pentru cine se pricepe..
Si daca e grasime, exercitiile pentru piept ajuta la remedierea acestei probleme? multumesc

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
1. Un consult la medicul endocrinolog iti risipeste dubiile.
2. In general, daca glanda nu este mare "piatra" -> e grasime + conformatie genetica.
3. Niste analize hormonale ar fi binevenite.
4. Din pacate, chiar daca slabesti, tot nu cred ca scapi de sani => liposuctie si sport :)

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Regim alimentar dur (fara paine,suc,zahar chesti care ingrasa) alergari si flotari pt inceput si vezi ce rezulta

#4
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Este o problema grava si nu trebuie tratata cu usurinta. Medicii endocrinologi au semnalat ca apar tot mai multi copii cu astfel de probleme. Pilozitati excesive la fete , sani si sunci pe fund la baieti si alte feluri de manifestari. In opinia mea , tratamentul hormonal trebuie sa fie ultima solutie , nu tratamentul normal. Prima cale de atac a problemei trebuie sa fie schimbarea stilului de viata si asta numai parintii o pot realiza si sustine. Copiii nu au discernamant ....ei nu sesizeaza ca au o problema grava. Sursa este cunoscuta , carnea de pui   (in special ) care este obtinuta din pasari indopate cu steroizi . Si carnea de vita sufera de aceeasi problema , dar mai putin. Cea mai sanatoasa este carnea de oaie . Copilul trebuie sa faca mutl sport , chiar si in detrimentul scolii. Este o situatie delicata si afecteaza viata viitorului adult mai mutl decat una -doua note proaste la materii lipsite de importanta. Din pacate , parintii sunt mai greu de educat decat copii lor cu probleme. Unii sunt atat de prosti incat nici nu sesizeaza problema si se bucura ca au un copil gras si sanatos ( in opinia lor ) .
Mi-au trecut prin mana cativa astfel de copii. Sunt lenti , apatici , cu o evidenta moliciune in miscari si cu chipul extrem de feminizat. Interventia asupra lor cu steroizi la varste fragede este total nepotrivita . Le afecteaza ciclurile naturale de productie hormonala si seteaza pragul superior atat de sus incat organismul intra in pauza si ceteodata asa ramane . Culmea , cand am sesizat asta parintilor mi-au aruncat niste priviri urate si si-au retrat ( unii , nu toti ) copii de la lupte . Ei vad doar niste copii foarte frumosi ( si chiar sunt pentru ca au niste chipuri de fetite , cu priviri melancolice si proportii faciale placute ochiului ) dar nu vor sa vada mai departe .

Edited by JurasikMan, 09 May 2016 - 21:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate