Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Recomandare tool report/audit pt AD

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
HarMeggidon

HarMeggidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.01.2016
Salutare,

Imi puteti recomanda va rog un tool/soft/script/ etc care sa trimita email cand un fisier/director dintr-un fileserver a fost accesat/modificat/sters/etc cu raport complet (user/pc/ora/tipul modificarii/etc)?

Am primit spre administrare un Server 2012 R2 care functioneaza exclusiv ca fileserver. Pe el sunt date de tot felul (de la publice, pana la strict secrete).
Am cautat (si acum testez vreo 2 variante), dar nu am gasit ceva care sa faca asta si sa fie FREE. Daca nu e free trebuie sa-l platesc din buzunarul meu (firma respectiva nici nu vrea sa auda de cumpararea vreunui soft).

Rog pe cei care au folosit sau au habar de un astfel de tool sa-mi recomandati si mie. Mi-ar face viata mult mai usoara.

Multumesc anticipat.

#2
Kriogen

Kriogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 23.04.2014
https://community.sp...-file-detection

Citeste si adapteaza.

#3
HarMeggidon

HarMeggidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.01.2016
Multumesc pt recomandare, am sa aprofundez cand voi avea timp.

Intre timp am activat auditul pe obiecte din GPO si am instalat si FSRM-ul pt a-mi arata cand se fac copieri ale fisierelor.
Din pacate rezulta enorm de multe log-uri, dar macar sunt "acoperit" cand (daca) mi se va reprosa modificarea/stergerea vreunui fisier.

Spor in toate.

#4
HarMeggidon

HarMeggidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.01.2016
Revin cu info poate mai sunt persoane interesate.

Am dat peste un program mic, f mic :) (~150 kb), dar care spre surprinderea mea isi face treaba excelent. Si mai este si FREE:
http://venussoftcorp...efolderspy.html

Trimite email la fiecare modificare cu toate informatiile necesare (fisierul modificat, tipul modificarii, userul, data).

#5
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 16.03.2006

 HarMeggidon, on 16 mai 2016 - 10:46, said:

Revin cu info poate mai sunt persoane interesate.

Am dat peste un program mic, f mic Posted Image (~150 kb), dar care spre surprinderea mea isi face treaba excelent. Si mai este si FREE:
http://venussoftcorp...efolderspy.html

Trimite email la fiecare modificare cu toate informatiile necesare (fisierul modificat, tipul modificarii, userul, data).
Urmareste te rog cum ruleaza programul si spune-ne in ce masura foloseste resursele sistemului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate