Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Alien: Covenant (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#37
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu as vrea sa vad o continuare a lui alien 4 din 1997 cand ripley e semi alien.

#38
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Pai era vorba si de Alien 5 regizat de Neil Blomkamp (care din punctul meu de vedere e un regizor mediocru).

#39
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostGenjurooo, on 03 martie 2017 - 22:59, said:

Pai era vorba si de Alien 5 regizat de Neil Blomkamp (care din punctul meu de vedere e un regizor mediocru).
De alien 5 as fi mai incantat...
Ce filme a regizat pana acum?

#40
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
District 9, Elysium si Chappie

+1 pentru Alien 5 . si eu vreau sa-l vad. si daca se poate, cu winona ryder cu tot!


What about Neill Blomkamp's Alien movie?   (ultimul paragraf)

Quote

If you're worried that Alien: Covenant means the end of the road for Neill Blomkamp's Sigourney Weaver-starring sequel then fear not – Scott says it'll still happen, but it's on hold until after his Prometheus follow-up.
"I'm producing it," Scott said of the Blomkamp film. "The design is for it to go out next, after this. It's more associated with Ripley, it's a completely different angle, it's more of a sequel. I'm coming in from the back end."
What's more, Blomkamp's movie will ignore both Alien3 and Alien: Resurrection,according to Sigourney Weaver.




LE
ontopic: RUN!!!!!!!

[ https://pbs.twimg.com/media/Cx-4QQ8UAAAvZSX.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tEo, 04 March 2017 - 00:50.


#41
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu au fost filme rele...cred ca ar scoate ceva,probabil mai diferit de ridley scott

#42
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View PostGenjurooo, on 03 martie 2017 - 22:59, said:

Pai era vorba si de Alien 5 regizat de Neil Blomkamp (care din punctul meu de vedere e un regizor mediocru).
Ai vazut district9?

#43
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
singurul lucru care-mi place e maretia peisajului de pe planeta. In rest nu-mi starneste nimic, fix aceeasi poveste ca si in restul alienilor

#44
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbullterrorist, on 04 martie 2017 - 11:09, said:

Ai vazut district9?
Da, problema e ca toate sunt district9.
Pe langa ca lupta de clasa obosita, apoi in toate filmele sale scene care ar fi aratat superb au fost distruse de shaky cam total neinspirat. Chiar ma seaca sa vad un film care are eye candy macelarit de shaky cam.

View PosttEo, on 04 martie 2017 - 00:36, said:

What's more, Blomkamp's movie will ignore both Alien3 and Alien: Resurrection,according to Sigourney Weaver.ul paragraf)
Foarte urat. Altu care se crede el destept si vrea sa distruga continuitatea. Adevarul e ca fanii au fost profund dezamagiti ca Alien3 l-a omorat pe Hicks si pe Newt (care deja era vazuta ca inlocuind-o pe Ripley), dar Alien3 e super bun in rest, iar de Alien 4 pot spune ca m-a dezamagit doar hibridul si niste replici, in rest a fost ok.
Putea sa gaseasca alta solutie like sa ii cloneze pe Newt si Hicks or something.

Scuze de OT.

Edited by Genjurooo, 04 March 2017 - 16:13.


#45
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Eu am vrut sa vad district 9 tocmai ca nu e holiuuuuud, ca are lupta de clasa bine facuta si cu mesaj puternic, ca ma simt in locul actiunii si nu la transformers cu popcorn in brate.

#46
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ieri am vazut alien 4 maine cred ca o sa ma uit si la 3....si poate ca o sa vad si celelalte daca am timp.

#47
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
@bullterrorist
District 9, da. Dar dupa a devenit redundant batand moneda pe acelasi lucru si e tern. Plus ca shaky cam in tot. Daca o sa scoata pana la urma Alien 5 si Ridley Scott (ca parca el e producator) o sa-l lase sa intervina in scenariu cu tampeniile lui politice si cu shaky cam, o sa fie praf.

@I2O
Lol. Tu le revezi in ordine descrescatoare?
Mie tot primul imi place cel mai mult. Daca nu era faza cu harponul, era perfect.

#48
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 11.10.2006
Alien 5 - Pamantul infestat de chestiile alea sau se descopera - spre groaza lui Ripley* - o alta nava estraterestra ingropata adanc sub gheturile Antarcticii, esuata in negura istoriei pe acesta planeta din marginea galaxiei iar ca rezultat se ajunge tot la infestare.

Nu va ganditi la "mariajul" dintre alieni si predatori din AVP.

#49
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostGenjurooo, on 05 martie 2017 - 01:28, said:

@bullterrorist
District 9, da. Dar dupa a devenit redundant batand moneda pe acelasi lucru si e tern. Plus ca shaky cam in tot. Daca o sa scoata pana la urma Alien 5 si Ridley Scott (ca parca el e producator) o sa-l lase sa intervina in scenariu cu tampeniile lui politice si cu shaky cam, o sa fie praf.

@I2O
Lol. Tu le revezi in ordine descrescatoare?
Mie tot primul imi place cel mai mult. Daca nu era faza cu harponul, era perfect.
Da,dar fara intentie.
L-am vazut aseara 3-u si deseara ma uit la 1 ca sa fiu si eu in rand cu lumea.
Am fost surprins sa vad ca varianta de aseara avea stearsa scena cand ii iese allien-u din burta lui ripley.....

View Postmalmoth, on 05 martie 2017 - 02:01, said:

Alien 5 - Pamantul infestat de chestiile alea sau se descopera - spre groaza lui Ripley* - o alta nava estraterestra ingropata adanc sub gheturile Antarcticii, esuata in negura istoriei pe acesta planeta din marginea galaxiei iar ca rezultat se ajunge tot la infestare.

Nu va ganditi la "mariajul" dintre alieni si predatori din AVP.

Eu cred ca ripley o sa fie evil in episodul asta...si poate asa o sa se si termine seria
Dar ce actrita o sa joace rolul lui ripley?
Poate tot ea plus ggi...eu unu pe ea as vrea sa o vad,chiar daca acum e babaciune,nu poate exista allien fara ripley

#50
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View PostGenjurooo, on 05 martie 2017 - 01:28, said:

@bullterrorist
District 9, da. Dar dupa a devenit redundant batand moneda pe acelasi lucru si e tern. Plus ca shaky cam in tot. Daca o sa scoata pana la urma Alien 5 si Ridley Scott (ca parca el e producator) o sa-l lase sa intervina in scenariu cu tampeniile lui politice si cu shaky cam, o sa fie praf.

@I2O
Lol. Tu le revezi in ordine descrescatoare?
Mie tot primul imi place cel mai mult. Daca nu era faza cu harponul, era perfect.
Care tampenii politice?

#51
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
@bullterrorist
Ce am zis cu un post mai inainte de mesajul ala.

View PostI2O, on 05 martie 2017 - 06:19, said:

Eu cred ca ripley o sa fie evil in episodul asta...si poate asa o sa se si termine seria
Dar ce actrita o sa joace rolul lui ripley?
Poate tot ea plus ggi...eu unu pe ea as vrea sa o vad,chiar daca acum e babaciune,nu poate exista allien fara ripley
Deci io am mai vazut-o pe Sigourney jucand in mai multe filme cat de cat recente si pot spune ca joaca bine. Efectele varstei asupra fizionomiei le mai reduc cu machiajul sau/si cu CGI.

View Postmalmoth, on 05 martie 2017 - 02:01, said:

Alien 5 - Pamantul infestat de chestiile alea sau se descopera - spre groaza lui Ripley* - o alta nava estraterestra ingropata adanc sub gheturile Antarcticii, esuata in negura istoriei pe acesta planeta din marginea galaxiei iar ca rezultat se ajunge tot la infestare.

Nu va ganditi la "mariajul" dintre alieni si predatori din AVP.
Despre asta se vorbeste ca ar fi contectul in Alien 5 sau asa ti-l imaginezi tu? Ca daca e pe pamant will suck sigur. Cat timp se petrece in spatiu sau pe colonii ii dau o atmosfera aparte. Cele mai frumoase cadre/scene din franciza au fost cu peisaje sau decoruri extraterestre. Pe pamant isi pierde farmecul.

#52
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 11.10.2006
Ma gandeam ca in 4 s-au apropiat prea mult cu grozavenia de Pamant. Poate in urmatorul cine stie, afla felul in care au ajuns oualele pe navele respective si ajung pe planeta de origine a bestiilor unde termina definitiv cu ei.

#53
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Abia astept sa apara pe Wikipedia ca sa citesc povestea. Posted Image Pe Prometeu l-am citit in citeva minute. 2D!

Edited by Dihorul Razboinic, 05 March 2017 - 20:46.


#54
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005
http://www.avpgalaxy...-1978-10-04.pdf

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate