Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Roman FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1447 replies to this topic

#37
Geeoo

Geeoo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 18.07.2016
daca si sunetul e bun, atunci aveti radio acolo
local pasionat de calitate.

#38
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Se aude cel mai clar din toate cu excepția RRA, care are sunet brici.

#39
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Confirm.

#40
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Verificat ieri: abia de la Saboani incepe sa intre si 106.5 langa, o portiune de drum se receptioneaza amandoua.

#41
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Top 20 pe Roman FM la ora asta. Au în top Burak Yeter - „Happy”, White Lynx – „Feel My Love”, Vanotek - „Tell Me Who”, Feint - „Vagrant”, Vorwerk - „You’re the one”... foarte tare, sunt cu mult înaintea altora la muzica noua.

Am sesizat si o modificare a RDS-ului, au radio text activ: „Vocea orasului”.

Edited by alexis27, 24 March 2017 - 22:35.


#42
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Imi place sloganul cu "vocea orasului" pe Roman FM.
Ps. Cam aiurea ca e singurul post de radio ce e activ pe fm si pe net din tot orasul.
Era candva si Radio Nord Est FM dar....

#43
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Foarte mișto și prezentarea de pe fm pentru cei care ascultă de pe tel de pe apk!

Attached Files



#44
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Raportez apariția unei noi emisiuni pe Roman FM: se cheamă "Retro Time", e de luni până vineri de la 18 la 19, conține numai muzica dance din 1995-2005, fără animație. Auzit Snap, 2Unlimited, E-type, Haddaway vineri. Bun de tot, mi-a adus aminte de adolescență. Mai au ceva asemănător lunea de la 22 la 24 si sambata de la 19, se cheama " Hits Reloaded", dar acolo e muzica de la Mihaela Runceanu pana la Eminem, e mult mai variată, si cu istoria trupelor/artiștilor, cu animație etc. Si mai au o emisiune de rock, "alt+Feel", joia de la 22 la 24, genială emisiunea.

#45
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Programul de pe site nu a fost încă modificat.
Deci emisiunea Retro Time nu e menționată încă deși ea există de vineri.
Am ascultat și eu la de la 18 la 19.
Bună muzica difuzată.
Apropo de site am dat un click aleatoriu prin programul vechi pentru a vedea detalii despre emisiunea ce rulează acum și dă eraore.

Attached Files


Edited by Iulya_Roman, 10 April 2017 - 16:12.


#46
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Din 22 aprilie, colegul nostru a_d_y va avea emisiune și aici.

Edited by necolae, 10 April 2017 - 20:32.


#47
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Azi dimineata pe la ora 5 era in blank 106.6.

#48
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Pană de internet prin Roman, e totul ok acum, Vunk - Camera ei remix, Omnia & Christian Burns - All I See is you, Cheat Codes & Demi Lovato - Promises, yummy :)) Hristos a inviat, chatnoir!

Edited by alexis27, 18 April 2017 - 14:21.


#49
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Ca de obicei, muzică bună.
Totouși ceva muzică românească de ce nu?
Sunt și piese noi faine dar și mai vechi.
Ps. De curând am ascultat la roman fm o melodie cu un iz ușor de manea.
Bine era un pic editată ca să zic asa față de original.
Mie îmi place melodia aia dar na instrumentalul ei aduce un pic cu acel "gen" muzical e vorba de havana - vita bella.
.......
Încă ceva la retro time și muzică românească aș vrea să fie difuzată.

Edited by Iulya_Roman, 18 April 2017 - 14:29.


#50
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostIulya_Roman, on 24 martie 2017 - 23:37, said:

Imi place sloganul cu "vocea orasului" pe Roman FM.
Ps. Cam aiurea ca e singurul post de radio ce e activ pe fm si pe net din tot orasul.
Era candva si Radio Nord Est FM dar....
Sunt orase care n-au nici măcar un post local. Deci multumeste-te si cu asta, tot e ceva! ;)

#51
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013

View Postheinz, on 18 aprilie 2017 - 16:21, said:

Sunt orase care n-au nici măcar un post local. Deci multumeste-te si cu asta, tot e ceva! ;)
Normal că mă mulțumesc, vorba vine.
Ce se difuzează la roman fm de când a apărut e net superior celor două care nu mai emit.
Dar e totuși ok să ai și un pic de nostalgie :).

#52
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postalexis27, on 18 aprilie 2017 - 14:16, said:

Pană de internet prin Roman, e totul ok acum, Vunk - Camera ei remix, Omnia & Christian Burns - All I See is you, Cheat Codes & Demi Lovato - Promises, yummy Posted Image) Hristos a inviat, chatnoir!
Providerii astia de internet cam isi fac de cap,

#53
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008

View PostIulya_Roman, on 18 aprilie 2017 - 16:26, said:


Normal că mă mulțumesc, vorba vine.
Ce se difuzează la roman fm de cĂąnd a apărut e net superior celor două care nu mai emit.
Dar e totuși ok să ai și un pic de nostalgie :).

Roman FM emite pe fosta frecvență a Nord Est FM-ului. Alt radio local parca nu imi aduc aminte sa fi fost in Roman. Mai era Terra, dar facea retransmisie de la Piatra Neamt parca. Terra era un fel de dance station, imi plăcea, avea emisiunea aia geniala cu Catalin Lațcu, Terrapia de noapte, unde se puneau mixuri dance si se juca spanzuratoarea prin telefon sau se facea karaoke. Absolut genial format de emisiune. Nord Est FM nu avea nimic deosebit, avea muzica prea amestecată, ajunsese sa aiba o singura voce, cea a stirilor, o tot tinea pe format AC intr-un oras care avea multi tineri...si a murit ca rezultat al propriilor greseli. Roman FM are in primul rand sunet extrem de bun pentru un radio local, are animatie de la 7 la 22 sau chiar de la 7 la 24 in unele zile, are muzica cu adevarat noua, are informatie locala extrem de multa si bine comentată... Nu vad motive de nostalgie, mai ales daca e sa il comparam cu Nord Est-ul. Nici nu incape comparatie intre ele.

#54
romanfm

romanfm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.04.2017
Bună seara,

Vă mulțumim pentru interesul acordat acestui post de radio. Iulya_Roman: vom ține cont de recomandările tale referitoare la introducerea în playlist a unor piese românești vechi pentru emisiunea „Retro Time”. Îți reamintim că difuzăm muzică românească veche și în cadrul emisiunii „Hits Reloaded”, prezentată de Vasi Capră, emisiune pe care o poți auzi lunea de la ora 22 și sâmbăta de la ora 19, în reluare. Vom face modificările pe site, cele privind programul. Te mai așteptăm aici cu alte recomandări. În ce privește politica muzicală și nu numai, Roman FM are ca scop promovarea pieselor foarte noi, cu potențial de hit, planul fiind acela de a le difuza încă din momentul apariției lor, cu mult înainte ca ele să intre în playlistul posturilor naționale. Ne axăm pe piese din zona dance, future house, house, trap, pop. Ne ferim în general de muzica românească pentru că e depășită și plictisitoare. Ne ferim și de „manele” precum „Bicicleta”, „Despacito”, „Subeme la radio”, „Ce are ea” etc. Adică nu le difuzăm deloc. Al doilea scop al Roman FM este acela de a oferi informație locală proaspătă. Sperăm că ne facem treaba bine :)
Geeoo & chatnoir401 & alexis27: vă mulțumim pentru aprecieri și pentru interes. Cât despre blank-ul apărut marți dimineață, cauza a fost un crash al sistemului de emisie. Remedierea s-a făcut în cursul dimineții. De obicei nu facem blank-uri, dar...

Vă mai așteptăm oricând cu recomandări și cu sesizări, promitem să răspundem prompt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate