Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Motorola Moto G4 & G4 Plus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1614 replies to this topic

#55
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Poze reale:

[ https://i.imgur.com/U4nBguZ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/mKrlwkI.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Parca ziceau ca scapa de branding-ul Motorola, dar vad ca pe spatele cutiei apare motorola.com? :P

#56
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ce-i cu butonul ala hidos acolo, le-au ramas piese de schimb de la alte telefoane?

#57
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Probabil au ramas prin depozitele Lenovo, Motorola nu folosea astfel de senzori in trecut. :D

152mm x 76mm x 0.78mm (G Plus)
157g
slot microSD (Up to 128G)


Moto G-ul simplu va veni cu 16GB interni si camera de 13MP. Cpu-ul e acelasi la ambele octa-core tactat la 1.5Ghz.

Edited by antinVidia, 17 May 2016 - 07:46.


#58
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Evenimentul de lansare din India (live
stream):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XQ143nVuHd8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu merge streaming-ul...

PhoneArena prezinta evenimentul pe Liveblog : http://www.phonearen...ncement_id81162

Attached File  Cipjl_dUUAEXahG.jpg large.jpg   34.97K   20 downloads

Interesant: "Brazil is the biggest volume market for the Moto G, while India is number 2."


"We're expanding our Moto G line of products, so we now have two Moto G devices."

Attached File  Cipl9FMUUAAl2iI.jpg   27.28K   21 downloads

Edited by antinVidia, 17 May 2016 - 11:59.


#60
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Amazon.in livrează in Europa? :D




#61
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Camera imbunatatita masiv, cititorul de amprente super rapid, software aproape stock asa cum ne-am obisnuit pana acum, gesturile specifice Moto sunt si ele prezente, procesor+ram+storage = super ok, Motorola Dimple e si ea prezenta, Dual SIM cu Dual StandBy, baterie maricica, designul nu e nici el rau, plus pret foarte bun = winner.

View Postlex404, on 17 mai 2016 - 13:06, said:

Amazon.in livrează in Europa? Posted Image

E la misto intrebarea sau...Nu livreaza din cate stiu.
O sa vina el mai incolo si pe Amazon Uk\Fr.

Edited by antinVidia, 17 May 2016 - 13:10.


#62
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
E bun, momentan nu sunt decepționat de specificații sau de soft.

#63
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
GSMArena il afiseaza in categoria Lenovo : http://www.gsmarena....ctures-8050.php

Astept cu nerabdare Moto X-urile. Posted Image

#64
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HgZ46rkL5co?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

unboxing g4 plus. slabut soc.

Edited by `Giovanni, 17 May 2016 - 14:05.


#65
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wSPk4SgAT9o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu cred ca e asa slab SoC-ul, adica depinde cu cel il compari. Moto G 1 si Moto G 2 inca se descurca rezonabil cu Snapdragon 400, asa ca S617 e prea bun pentru un telefon de 1000-1200 lei.

Edited by antinVidia, 17 May 2016 - 14:20.


#66
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Eu am telefon cu 616+interfață grea, foarte mult modificată de producător și nu sughite deloc. 617 cu Android stock ar trebui să zboare.

#67
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Puteai si ei sa puna 625 sau 650 pe G Plus si 617 pe G simplu. De asemenea, pacat ca G simplu are tot 5,5".

Multi vor renunta sa-l cumpere tocmai din cauza ecranului mare.

#68
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Vad nume comentarii rautacioase pe forumuri si pe alte site-uri... e un telefon de 225 dolari (tops, cel putin asa zic astia) pentru G4 Plus. Ai android stock (sa-mi arate cineva un android stock, nu Cyanogen sau Oxygen OS pana in 1200 de lei), 16 mpx si 3 GB ram...
N-o fi el cel mai ochios, dar ar fi o alegere.

Pacat ca au renuntat la waterproofing. Cat despre marime, era de asteptat. N-as putea zice ca n-o sa-l cumpere lumea din cauza asta. Nu-mi fac grji pentru celelalte tari, ai nostri oricum numai Samsung stiu...

#69
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu inteleg nici eu comentariile rautacioase.
Are un pret excelent raportat la performante, e peste Moto G 3 la toate capitolele (mai putin certificarea de waterproof), are slot de card, are Dual Sim, are 4G. Designul e in mare parte in linia Moto G-urilor vechi, exceptie fiind doar designul cititorului de amprente care pare imprumutat de la Lenovo.
Nu vad prea multe lucruri de care sa te plangi la acest model, raportat in ansamblu la toata linia Moto G.

#70
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Bun, acum ca am refacut primul post si l-am redenumit, ce facem cu topicul, il mutam la Lenovo sau il numim Motorola si ramane aici? Posted Image

#71
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Ramane aici, inca sunt game de produse separate.
Si pe cutia Moto G4 apare motorola.com, deci...Moto ramane la Motorola.

Edited by antinVidia, 17 May 2016 - 15:00.


#72
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Daca au optimizat softul, zboara.

G1 inca se misca exceptional.


Designul e frumusel, butonul home imi aduce aminte insa de Omnia :D (lenovo nu prea am vazut, nu m-au interesat).
Slotul de card nu ma interesa... am testat multe telefoane cu si fara, e aproape inutil. Prefer 32GB+ interni decat 16 si card, sau 32 si card. E mult mai rapid plus ca aplicatiile oricum nu merg pe card (sau cel putin nu mergeau inainte).


Dual sim incepe sa ma ajute din toamna cand va trebui sa am SIM-ul vodafone in roaming si un sim local.


Eu oscilez intre g4+ si 1+3, care iar are un pret bunicel (bine, aproape dublu) si un design minunat din cate am vazut in leak-uri.

Sa vad care vine primul :D

View PostMur, on 17 mai 2016 - 14:56, said:

Bun, acum ca am refacut primul post si l-am redenumit, ce facem cu topicul, il mutam la Lenovo sau il numim Motorola si ramane aici? Posted Image
Moto. E linie separata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate