Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Motorola Moto G4 & G4 Plus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1614 replies to this topic

#1585
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
La mine sunetul este bun, nicio diferență față de 7.0 dar în schimb nu mai scap de screen burning iar bateria se duce văzând cu ochii (principalul consumator a devenit Rețea mobilă în așteptare). Din 4,5 ore de SoT acum abia mai ajung la 2 ore.


#1586
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View Postsisifjunior, on 13 aprilie 2019 - 13:03, said:

La mine sunetul este bun, nicio diferență față de 7.0 dar în schimb nu mai scap de screen burning iar bateria se duce văzând cu ochii (principalul consumator a devenit Rețea mobilă în așteptare). Din 4,5 ore de SoT acum abia mai ajung la 2 ore.
aia cu mobile network standby e specifica oreo, cu timpul se aseaza bateria si o sa ai acelasi consum, cand a trecut g5-ul meu la oreo am sarit in sus cand am vazut consumul retelei dar m-am linistit, pe 7 nu il arata, dar asta nu inseamna ca el nu exista deloc

de fapt daca il tii pe masa si nu faci nimic pe el, bateria se duce, daca in schimb il tii cu ecranul aprins o sa vezi ca ai acelasi SOT, problema e ca suge in standby fara sa ii faci nimic

#1587
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Inca o problema , nu am reușit să actualizez agenda din backup. Îmi dă eroare. A trebuit să o import manual.

Edited by Epidaurus, 13 April 2019 - 15:00.


#1588
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View PostEpidaurus, on 13 aprilie 2019 - 15:00, said:

Inca o problema , nu am reușit să actualizez agenda din backup. Îmi dă eroare. A trebuit să o import manual.
este o aplicatie: sms back up & restore, sau cam asa ceva
iti face back-up atat la sms-uri cat si la agenda. ti-o poti salva in cloud si pe urma instalezi aceeasi aplicatie pe noul telefon si dai restore

#1589
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Am intetes. Problema este alta. Nu mi se actualizeaza in cloud noile numere de telefon sau cele pe care le sterg. Telefonul face backup poze setari etc dar nu si la agenda.

Edited by Epidaurus, 24 April 2019 - 09:47.


#1590
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View PostEpidaurus, on 24 aprilie 2019 - 09:46, said:

Am intetes. Problema este alta. Nu mi se actualizeaza in cloud noile numere de telefon sau cele pe care le sterg. Telefonul face backup poze setari etc dar nu si la agenda.
banuiesc ca ai setat ca numerele de telefon din agenda sa fie pe adresa de gmail, nu? incearca sa salvei agenda de pe vechiul telefon pe card, si sa transferi fisierul pe noul telefon si sa faci import. pentru actualizarea numerelor in contul de gmail, ar trebui sa gasesti in setari/ users & accounts, iar la contul de gmail ar trebui sa le gasesti.

#1591
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Setarea stiu unde este doar ca imi da eroare la backup in contul de gmail. Eu am G4 simplu nu plus si am facut update ota la 8.1. De atunci nu imi mai actualizeaza fisierul de contacte. Dupa ce am instalat 8.1 sa facut backup din cloud la tot mai putin agenda. Atunci am pus agenda in telefon importata manual. Si a ramas cu aceasta eroare. Face backup la tot mai putin agenda care imi da eroare.

#1592
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
fa-i un factory reset

#1593
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
cred ca merge sa dai remove la cont si sa te loghezi din nou

#1594
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Factory reset am facut. Automat la Factory reset a sters si contul si tot degeaba.

#1595
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Incearca asta:
system settings/apps/show all apoi din cele 3 puncte alege show system apps. Cauta contacts storage si clear app data.

Daca nu merge, uite ce face asta aici, desi nu mi se pare credibil
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9aQ9DznSj_s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe XDA zic astia de G+ sau info aditionale precum aniversari, zile de nasteri..
https://forum.xda-de...-t3715229/page5

Edited by geekos, 26 April 2019 - 19:09.


#1596
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Am incercat ,Posted Image  degeaba.

#1597
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Am reusit intr-un final tot cu factory reset. S-a remediat problema dupa al 3 reset .

#1598
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010
Fratilor, dupa mai bine de 2 ani si jumatate, am trecut de la G4 Plus la fratiorul mai mare, G7 Plus. O sa mai intru o vreme pe acest forum, dar nu mult timp. asa ca daca va mai pot fi de folos, cu mare drag va ajut.
PS: dupa update-ul la Oreo telefonul a inceput sa se miste un pic mai greu uneori, nu tot timpul, dar in unele momente este sesizabila intarzierea. In rest telefonul a mers fara probleme mai bine de 2 ani. Si acum merge bine, singura chestie mai evidenta in ultimul timp screen burning-ul este un pic mai evident decat era inainte. Dupa parerea mea, G4 Plus a fost un telefon foarte reusit la banii dati pe el, singurul minus major a fost procesorul, care atunci cand filmai mai multe minute conscutiv se incingea si nu mai raspundea la comenzi (bine, nici nu salva ceea ce filmai).

#1599
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
G4 a fost ultimul telefon Motorola designed by Google. Dupa aia, si-a facut Lenovo de cap.

#1600
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Am o întrebare pentru posesorii de telefoane G4 Plus sau G4, care rulează Android 8.1.0 stock: ce vă afișează Google Play în Settings - Play Protect certification?

#1601
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Afișează "Dispozitiv Certificat" pe un G4 Plus cu android 8 stock.

#1602
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
În Settings, la About phone, ce build number îți afișează?

Edited by mhanor, 22 December 2019 - 03:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate