Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 

Deadpool 2

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
[ http://media.comicbook.com/uploads1/2015/08/deadpoolcable-146948.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

After writers, directors, and even stars had been talking about Deadpool 2, it may have seemed like it was already a foregone conclusion. But today at CinemaCon, 20th Century Fox made it official: Deadpool 2 is coming.

The movie will see the return of director Tim Miller, writers Rhett Reese and Paul Wernick, and of course, star Ryan Reynolds. As has been talked about since, literally, the end credits of Deadpool, Cable will join him for the sequel.

Data lansarii: 6.10.2017 sau 12.01.2018

#2
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Dragut

Imi place R. Reynolds.... il joaca bine pe Deadpool

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,334
  • Înscris: 11.08.2003

 Shahara, on 14 aprilie 2016 - 19:45, said:

R. Reynolds....

Ce tare, ai economisit 2 caractere! WOW!!!111


"After writers, directors, and even stars had been talking about Deadpool..." Rahat! Dupa ce au scos banii si au vazut ca vaca nu e mulsa de tot... Da, OK! E misto! Dar nu era logic faptul ca vor face inca unul, cel putin. Linistiti-va, nu e pentru fani, e pentru bani! Iar daca o vor face bine, va fi o trilogie.

Edited by sorin147, 14 April 2016 - 20:09.


#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 25.01.2002
daca ai fi vazut "Walker, politist texan" la vremea la care s-a lansat, eu cred ca ti-ar fi placut. e drept, nu are efecte si 3d si mai stiu eu ce, adica ceea ce place tinerilor acum, ci doar batai...


ca sa revin la subiectul topicului: am vazut primul Deadpool si nu cred ca ar fi avut nevoie de inca vreun film. insa contabilii tocmai si-au dat seama ca mai pot scoate ceva bani din deadpool si ne propun inca o portie de "zeama". sa nu fie insa numai apa...

#5
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007

 tEo, on 14 aprilie 2016 - 20:44, said:

ca sa revin la subiectul topicului: am vazut primul Deadpool si nu cred ca ar fi avut nevoie de inca vreun film. insa contabilii tocmai si-au dat seama ca mai pot scoate ceva bani din deadpool si ne propun inca o portie de "zeama". sa nu fie insa numai apa...
Oooo... stai linistit ca e doar inceputul ! Sa vezi cate filme vor aparea in urmatorii ani, bazate pe universul DC si Marvel: Doctor Strange, Wonder Woman, parca si Aqua Man, The Flash, Justice League si o tona de continuari la The Avengers, Iron man, X-Men, Spider-Bat-Super Man.
Din pacate multitudinea si poate si calitatea infecta a unor filme ne va face sa ne treaca "pofta" de filme facute dupa comic-csuri. Si nu, nu sunt fan benzi desenate, eu am crescut cu desenele animate.
Reynolds jr a facut un rol de zile mari ca si hero in DeadPool dupa rateurile (nu neaparat din vina lui) pe care le-a dat in Green Lantern si rahatul ala cusut la gura din X-Men. Asa ca astept DeadPool 2 ca sa ma amuz si la ala.

Edited by Werewolfc, 18 April 2016 - 20:52.


#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu ma bucur ca apar din ce in ce mai multe filme de genul asta, sunt fan CGI combinat cu muzica specificaPosted Image.

Edited by tiestodj20, 18 April 2016 - 21:35.


#7
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Plosca 2

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
Vad ca nu a mai postat nimeni de ceva timp pe-aici. Filmul apare in 2018 ieri a aparut primul teaser:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I4tFNfROlqk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu cred ca secventele vor apare si in film. Are prea multe apropo-uri, cel mai vizibil e practic un atac direct asupra DC Comics.

Avem asa:
- Mentiunea LOGAN de pe teatru - referire la Filmul Logan - Wolverine.
- Pe cabina telefonica scrie - Nathan, Summers Coming soon - posibila referire la Firefly - Nathan Filion & Summer Glau - exista si 2 afise cu Firefly pe perete, dar mai curand la un nou film din serie - in universul Marvel exista si caracterul asta - http://marvel.wikia....mers_(Earth-616)
- Stan Lee apare cu numele real.
- Si cireasa de pre tort - Cabina de telefon in care se schimba, iar pe fundal muzica din... Superman - atac direct la DC Comics.

#9
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Posted Image Posted Image Posted Image Am vazut si eu trailerul, ieri, am murit de ras!Posted Image  Ar fi tare si nu cred ca ar deranja pe cineva daca i-ar lua la misto pe aia de la DC Comics.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
Poate doar pe cei de la DC. Care au si drepturile ptr coloana sonora de la Superman.
Ramane de vazut cat stiu de gluma - poate le place si o sa faca si ei una, sau poate nu stiu si le dau notificare la cei de la Marvel.

Oricum sunt curios ce e cu acel Nathan Summers Coming Soon - daca e chiar referire la un nou film care urmeaza sa fie facut sau e pus la misto.

#11
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Vad pe perete si REY, o fi despre cea din Star Wars?

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Iunie 2018
http://www.polygon.c...e-date-premiere

#13
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am si eu o intrebare vizavi de Deadpool (Wade Winston Wilson); el e labil psihic ?
Ca asta am inteles din trailerul de mai sus.


p.s.:
si ce fel de personaj e ? pozitiv sau negativ ?
Adica e unu d-ala care vrea sa stapaneasca lumea din varii motive ? sau ce e...?!

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
N-ai vazut primul Deadpool ? Ca asta a fost rolul lui - sa-ti explice care e treaba cu el.
E anti-erou.

#15
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Daca e tot asa cretin ca primul ,in sensul bun al cuvantului(?!) atunci e OK.

Edited by edigee, 24 April 2017 - 15:02.


#16
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
A aparut un fel de trailer...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xZNBFcwd7zc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
de la secunda 29  incepe o gluma tare.. :)))

#17
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Hai ca a aparut si Nathan Summers Cumming Soon, ce scria pe cabina telefonica. Deci cu el e razbelul...

Edited by Seteh, 07 February 2018 - 16:52.


#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004

 DaniJ90, on 07 februarie 2018 - 16:37, said:

A aparut un fel de trailer...

E teaser - un trailer mai scurt, doar asa de amagire...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate