Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

O alternativa buna pentru Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
zizuflorin

zizuflorin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.02.2016
De aproximativ 2 luni de zile folosesc pentru monetizarea site-ului meu acesta retea de publicitate: Tribaladnetwork.com. Am in jur de 2000 vizitatori unici (20% din USA iar restul in mare parte din Europa). Primesc in jur de $0,07 pe click si $0,90 pentru o conversie.
Am primit si prima plata de la ei.Eu cred ca este o alternativa destul de buna pentru site-urile cu trafic strain.
[ http://desprefashion.info/dovada.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Sunt multe "alternative", problema este ca rar se ridica la nivelul Adsense (desi si acesta a decazut groaznic in ultimele luni).

Media.net pare a fi cea mai folosita alternativa.

#3
zizuflorin

zizuflorin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.02.2016
Am folosit si media.net si am avut aproximativ aceleasi rezultate.Am observat si eu o decadere in privinta Adsense.

#4
Freevy

Freevy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.03.2013
Daca ai trafic din EU cica cele mai bune ar fi www.linkshare.com  www.affiliatewindow.com, www.zanox.com www.tradedoubler.com www.cj.com

Sunt retele de afiliere, asa ca nu o sa iti dea totul de-agata cum iti adsense. Trebuie sa iti optimizezi site-ul pentru rezultate bune. Castigurile pot fi mai mari, dar asta depinde de nişa site-ului tău si de puterea de cumparare a vizitatorilor. Si altele...

Edited by Freevy, 15 April 2016 - 10:50.


#5
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
Programele de afiliere sunt mult mai banoase decat AdSense. Doar ca si aici tu nu poti sa sti EXACT cati vizitatori ai trimis si cati au cumparat.

Cel mai bine este sa-ti trimiti acel trafic spre un magazin AL TAU unde tu iti vinzi propriile marfuri.

Eu asa fac acum.

PS.
Daca vrei eu te pot ajuta cu mai multe informatii

#6
Smarttool

Smarttool

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 01.12.2015
Super idee.
Cum faci?

View PostDamianic, on 01 februarie 2017 - 20:38, said:

Programele de afiliere sunt mult mai banoase decat AdSense. Doar ca si aici tu nu poti sa sti EXACT cati vizitatori ai trimis si cati au cumparat.

Cel mai bine este sa-ti trimiti acel trafic spre un magazin AL TAU unde tu iti vinzi propriile marfuri.

Eu asa fac acum.

PS.
Daca vrei eu te pot ajuta cu mai multe informatii


#7
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
@ Damianic poti te rog sa dai mai multe detalii?

#8
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006

View Postdancostea2002, on 05 noiembrie 2017 - 20:43, said:

@ Damianic poti te rog sa dai mai multe detalii?

Ca sa va fie mai usor:

https://forum.softpe...79568-damianic/
Acolo imi gasesti datele mele de contact

#9
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006
incearca lifestreetmedia.com

#10
ionndumitru

ionndumitru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2018
O alternativa buna la google adsense e folosirea marketingului afiliat. Marketingul afiliat plateste comision pentru fiecare comanda care s-a facut prin linkul tau. Un astfel de program care plateste 30% pentru fiecare vanzare e cashinpills. Eu m-am inscris la ei aici http://track.cashinp...89&bid=advandec si  deja am inceput sa vand. Au produse din gama sanatate si frumusete care se vand destul de usor. Parerea mea e ca marketingul afiliat ramane o alternativa buna pentru monetizarea unui site. Asa ca daca ai un blog pe aceasta nisa  poti incerca!

#11
sikus

sikus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 30.10.2014
E bun si adsens-ul, daca ai site in engleza. Un click poate sa fie si de 5 euro. Pentru Romania nu merita pentru ca e greu sa ai trafic prea mare. Oricum daca faci un site pe cuvinte bine platite in imba engleza   poti face ceva banuti. Mai nasol e ca in enegleza e concurenta mare si nu prea poti avea trafic.

#12
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
eu folosesc mgid cu adsense ... adsense a scazut atat de mult incat pe mgid se strang mai multi decat pe adsense ciudat nu ...

Edited by printzul69, 19 January 2019 - 12:46.


#13
RoDP

RoDP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.05.2006
Mereu apar alternative, și după o perioadă dispar. În tot acest timp, nu cred că sunt rețele care să plătească mai mult ca Adwords, dar are sens să pui doar dacă ai trafic bunicel ( măcar 1000 vizitatori pe zi ).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate