Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Probleme cu multiple entitati demonice.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
602 replies to this topic

#1
Yanksen

Yanksen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.04.2016
Salut, sunt intr-o situatie disperata. In urma cu 3 luni am decis sa merg impreuna cu niste prieteni intr-un cimitir (in care a fost ingropata si bunica mea acum 1 an) si sa luam legatura cu mortii printr-o tabla ouija. Bun, am incercat dar nu s-a intamplat nimic. Eu oricum nu credeam in astfel de chestii, insa noaptea am avut un vis in care bunica mea, decedata fiind, nu avea ochi...pur si simplu in locul globului ocular era doar spatiul acela gol si mi-a transmis 'INCETEAZA CU JOACA'!. Nu am luat in seama visul, iar a doua zi am fost din nou si am incercat sa luam legatura cu spiritele...si de aici a inceput tragedia mea. Tabla se misca haotic asa ca toti 3 prietenii am luat.o la fuga si nu am mai pomenit de asta. Insa la mine lucrurile s.au inrautatit. Lucrurile incepeau sa se miste prin casa, televizorup se aprindea fara motiv iar eu aveam atacuri de panica. Prietena mea s-a speriat, bineinteles, ba chiar m-a si parasit si o si inteleg pentru ca lucrurile au puat.o razna de tot. Initial am crezut ca este spiritul bunicii mele, dar am mai facut inca o sedinta de spiritism care m-a socat.
Am intrebat enitatea ce nume are si a spus: 'Legiune'
Am intrebat-o de unde este si a spus 'din iad'
Atunci m-am speriat si am parasit casa. Dupa 3 zipe linistite, petrecute la un prieten, m.am intors acasa 0entru ca am si eu servici si nu pot sta pe unde apuc. Acasa niciun obiect numai sra la locul lui iar casa parca fusese jecuita. Saptamanile urmatoare incepusem sa ma obisnuiesc cu zgomotele insa pana ieri cand spiritul m-a atacat in somn. Sunt plin de zgarieturi, si am simtit cum am fost pur si simplu zburat din pat. Azi am descoperit si capitotlul acela din biblie in care un demonziat ii da acelasi raspuns lui iisus cu cel primit de mine cand a fost intrebat cum il cheama, si anume, 'legiune'. Am mare nevoie de ajutor, credeti-ma ca eram totusi sceptic chiar si cu tabla ouija si cu zgomotele si lucrurile care nu mai erau la locul lor, pana in momentul in care am fost atacat, atunci chiar m-am speriat. Deocamdata mi-am luat cincediu iar cat de curand vreau sa plec la muntele athos insa vreau sa scap de acest calvar. Am mare nevoie de sfaturile voastre.

Scuzati eventualele greseli gramsticale, scriu de pe telefon si e foarte greu sa relatez corect dpdv gramatical toate intamplarile.

#2
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pune si niste poze cu zgarieturile si cu ce ai gasit in casa, sa stim de unde incepem discutia.

#3
Yanksen

Yanksen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.04.2016
http://imgur.com/a/mtSWw

Observi si tu cum arata casa mea...parca e ca dupa razboi. E un calvar.

#4
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Tu zici ca ai facut tampenii in cimitir, iar chestiile nasoale ti se intampla acasa.
Daca pleci de acolo nu mai ai probleme, deci tu sustii ca e o problema la adresa ta, nu cu persoana ta.

#5
Yanksen

Yanksen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.04.2016
Si cu persoana mea e o problema, ma simt mereu urmarit si am fiori pe sirea spinarii, ba chiar in ultima saptamana am devenit si paranoic. Cine nu ma crede, il rog doar sa se abtina de la comentarii.

#6
Fayre

Fayre

    dama-de-trefla

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 03.04.2016
eu tot nu am inteles ce ai cautat la cimitir. De ce sa iei legatura cu motii, mai ales ca nici nu crezi in asemenea lucruri?

Edited by Fayre, 14 April 2016 - 15:36.


#7
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Tu realizezi ca nimeni nu te crede fara dovezi concrete ?
Acum 10 ani daca aveai zgarieturi din alea te-ai fi laudat ca te-ai batut cu 3 tigani si le-ai spart botul, nimeni nu te-ar fi crezut totusi. La fel si acum.

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007

 Yanksen, on 14 aprilie 2016 - 15:02, said:


Atunci m-am speriat si am parasit casa. Dupa 3 zipe linistite, petrecute la un prieten, m.am intors acasa

 Yanksen, on 14 aprilie 2016 - 15:34, said:

Si cu persoana mea e o problema, ma simt mereu urmarit si am fiori pe sirea spinarii, ba chiar in ultima saptamana am devenit si paranoic.


#9
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

 Yanksen, on 14 aprilie 2016 - 15:02, said:

Salut, sunt intr-o situatie disperata. In urma cu 3 luni am decis sa merg impreuna cu niste prieteni intr-un cimitir (in care a fost ingropata si bunica mea acum 1 an) si sa luam legatura cu mortii printr-o tabla ouija. Bun, am incercat dar nu s-a intamplat nimic. Eu oricum nu credeam in astfel de chestii, insa noaptea am avut un vis in care bunica mea, decedata fiind, nu avea ochi...pur si simplu in locul globului ocular era doar spatiul acela gol si mi-a transmis 'INCETEAZA CU JOACA'!. Nu am luat in seama visul, iar a doua zi am fost din nou si am incercat sa luam legatura cu spiritele...si de aici a inceput tragedia mea. Tabla se misca haotic asa ca toti 3 prietenii am luat.o la fuga si nu am mai pomenit de asta. Insa la mine lucrurile s.au inrautatit. Lucrurile incepeau sa se miste prin casa, televizorup se aprindea fara motiv iar eu aveam atacuri de panica. Prietena mea s-a speriat, bineinteles, ba chiar m-a si parasit si o si inteleg pentru ca lucrurile au puat.o razna de tot. Initial am crezut ca este spiritul bunicii mele, dar am mai facut inca o sedinta de spiritism care m-a socat.
Am intrebat enitatea ce nume are si a spus: 'Legiune'
Am intrebat-o de unde este si a spus 'din iad'
Atunci m-am speriat si am parasit casa. Dupa 3 zipe linistite, petrecute la un prieten, m.am intors acasa 0entru ca am si eu servici si nu pot sta pe unde apuc. Acasa niciun obiect numai sra la locul lui iar casa parca fusese jecuita. Saptamanile urmatoare incepusem sa ma obisnuiesc cu zgomotele insa pana ieri cand spiritul m-a atacat in somn. Sunt plin de zgarieturi, si am simtit cum am fost pur si simplu zburat din pat. Azi am descoperit si capitotlul acela din biblie in care un demonziat ii da acelasi raspuns lui iisus cu cel primit de mine cand a fost intrebat cum il cheama, si anume, 'legiune'. Am mare nevoie de ajutor, credeti-ma ca eram totusi sceptic chiar si cu tabla ouija si cu zgomotele si lucrurile care nu mai erau la locul lor, pana in momentul in care am fost atacat, atunci chiar m-am speriat. Deocamdata mi-am luat cincediu iar cat de curand vreau sa plec la muntele athos insa vreau sa scap de acest calvar. Am mare nevoie de sfaturile voastre.

Scuzati eventualele greseli gramsticale, scriu de pe telefon si e foarte greu sa relatez corect dpdv gramatical toate intamplarile.

Yanksen...de ce stai departe de Dumnezeu !!!!!! Un preot adevarat te poate ajuta !!! Ce religie ai?

#10
Yanksen

Yanksen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.04.2016
Acum am luat-o pe calea lui Dumnezeu...dar  atunci cand ma rog sunt atacat groaznic

#11
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Yanksen, on 14 aprilie 2016 - 15:56, said:

Acum am luat-o pe calea lui Dumnezeu...dar  atunci cand ma rog sunt atacat groaznic
Neaparat o exorcizare . . . si costa scump al dracului tarasenia . Deh , ochiul dracului trebuie sa plece din buzunarul tau .
Serios vorbesc .Posted Image

#12
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

 Fayre, on 14 aprilie 2016 - 15:34, said:

eu tot nu am inteles ce ai cautat la cimitir. De ce sa iei legatura cu motii, mai ales ca nici nu crezi in asemenea lucruri?

Din cauza fascinatiei care este produsa de lucrurile ascunse, misterioase.

 pacopaco1967, on 14 aprilie 2016 - 16:13, said:

Neaparat o exorcizare . . .

Persoana initiator topic este atacata, nu posedata.Posted Image

Yanksen, leziunea aceea pe cot cum s-a produs?

Edited by dark, 14 April 2016 - 16:15.


#13
Fayre

Fayre

    dama-de-trefla

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 03.04.2016

 dark, on 14 aprilie 2016 - 16:15, said:

Din cauza fascinatiei care este produsa de lucrurile ascunse, misterioase.


pe tine te poate fascina ceva in ce nu crezi?

 Yanksen, on 14 aprilie 2016 - 15:56, said:

Acum am luat-o pe calea lui Dumnezeu...dar  atunci cand ma rog sunt atacat groaznic

sa luam matematic: La medic ai fost?

#14
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

 Yanksen, on 14 aprilie 2016 - 15:02, said:

credeti-ma ca eram totusi sceptic

Inseamna ca prietenii tai doreau mai mult decat tine sa faca sedintele de spiritism in cimitir.
Prin urmare, cu prietenii tai ce s-a intamplat? Ei ar trebui sa fie cel putin la fel de atacati ca si tine!

 Fayre, on 14 aprilie 2016 - 16:18, said:

pe tine te poate fascina ceva in ce nu crezi?

El s-a dus doar asa, ademenit de anturaj. Mai mult prietenii lui doreau asta, din cate imi dau seama...

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Am un deja vu.
Iar apare un caz paranormal de la un user nou, iar il moseste dark...

#16
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

 overseas, on 14 aprilie 2016 - 16:22, said:

Am un deja vu.
Iar apare un caz paranormal de la un user nou, iar il moseste dark...

Eu nu mosesc pe nimeni, tinere.
Dar am vazut multe la viata mea, si nu iau lucrurile de la sine intelese, ca voi tineretul astazi. Lasa-ne, poate faci un fotbal cu colegii pe afara. Noi chiar discutam serios. Eu cred ca este foarte posibil ca intamplarea sa fie adevarata si nu trolling!

#17
Fayre

Fayre

    dama-de-trefla

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 03.04.2016

 dark, on 14 aprilie 2016 - 16:20, said:

El s-a dus doar asa, ademenit de anturaj. Mai mult prietenii lui doreau asta, din cate imi dau seama...

da' de ce raspunzi tu in locul lui? Nu cuva te-a delegat pe tine purtator de cuvant?

#18
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

 Fayre, on 14 aprilie 2016 - 16:18, said:

sa luam matematic: La medic ai fost?

Prietene, doar stii bine ca astfel de intrebari sunt nepotrivite aici.Posted Image
Mai bine joaca-te ceva cu Enigel si lasa-ne. Repet, eu iau in serios discutia. Daca voua va arde de glume sau prosteli, produceti-va in alta parte!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate