Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Boostrap este usor de folosit?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Xenobier

Xenobier

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 07.04.2016
Imi plac foarte mult site-urile facute cu Boostrap, as vrea si eu sa imi fac unul in boostrap dar am doar cunostinte de baza html.
Am vazut pe net diferite "admin templates" si theme la un pret accesibil totusi, in situatia mea, fara cunostinte html, daca cumpar un admin template, v-a deveni la fel de usor ca si Wordpress? De exemplu in Wordpress ma descurc, daca ar fi la fel, sa aibe optiuni de adaugare postari etc ar fi simplu.

Sau de exemplu daca cumpar admin template si caut pe cineva sa imi faca thema site-ului asa cum doresc, adaugarea de poze, articole este grea? Sau este la fel de usoara ca si la Wordpress.

Chiar nu ma pricep deloc, stiu ca poate pentru unii intrebarile sunt prostesti dar astept un raspuns.
Am facut comparatia cu Wordpress pentru ca pe Wordpress chiar am reusit sa realizez tot ce mi-am dorit dar as dori totusi o schimbare catre Boostrap.

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Boostrap-ul se foloseste ca sa obtii un site responsive

nu e chiar greu de folosit,dar trebuie sa stii css

#3
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Bootstrap nu se vrea a fi un competitor al Wordpress.
E doar o... interfata

#4
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
Corect se scrie Bootstrap, este dedicat realizarii site-urilor responsive adica sa fie "maleabile" pentru orice browser desktop dar si mobile. Principiul bootstrap-ului este mobile first development deci e mai mult dedicat pentru mobile decat pentru desktop.
Wordpress este un sistem de blogging, nu are de-a face cu Bootstrap.

Poti sa faci un blog Wordpress folosind interfata si ceva plugin-uri de la Bootstrap.


Eu folosesc bootstrap de 3-4 ani de zile, ti-l recomand daca vrei sa faci un singur site care se vede bine pe toate device-urile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate