Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#667
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016

 tesia, on 07 iunie 2017 - 07:37, said:

Aha ,, văd că începem să vorbim același limbă.!!La M1 sunt montate toate centralele.Se poate vedea la fiecare apartament coșul de evacuare. Știe cineva din M1 dacă au inceput recepția apartamentelor ? Așa se lauda acum 2 săptămâni.

Faptul ca nu sunt de acord cu întârzierea recepției, asta nu înseamnă că avem același stil de gândire. Tu ești hater la toate: faianta, gresie, etc. Pe tine te mulțumește ceva în viata asta? Hmm.. Încă te gândești, așa-i? Stai liniștit, e o întrebare retorica, nu trebuie să-mi răspunzi.

#668
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Cred că ne prinde iarna,când se va face recepția !😇 Putem pleca în concediu liniștiți.Dar n-ui bai.Penalizarile curg.La cei cu plata cash.😂 Ne va sponsoriza Maurer concediile.Vara asta vom merge in Dubai🌎 !!

Am spus eu că avem aceeași gândire ? Doamne ferește ! 😥Eu mă refeream, că nu sunt singurul nemulțumit. Dar la calitate am pretenții.Subliniez ...Eu unul nu vin de la cămin de nefamiliști.Ca alții,pe care nu interesează calitatea.Sau poate la cei foarte mulțumiți le-au dat apartamentele sau studiourile gratuit,pt.a face reclamă pozitivă.😯

#669
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016

 tesia, on 07 iunie 2017 - 12:50, said:

Cred că ne prinde iarna,când se va face recepția !😇 Putem pleca în concediu liniștiți.Dar n-ui bai.Penalizarile curg.La cei cu plata cash.😂 Ne va sponsoriza Maurer concediile.Vara asta vom merge in Dubai🌎 !!

Am spus eu că avem aceeași gândire ? Doamne ferește ! 😥Eu mă refeream, că nu sunt singurul nemulțumit. Dar la calitate am pretenții.Subliniez ...Eu unul nu vin de la cămin de nefamiliști.Ca alții,pe care nu interesează calitatea.Sau poate la cei foarte mulțumiți le-au dat apartamentele sau studiourile gratuit,pt.a face reclamă pozitivă.😯

La cât am așteptat toți dintre noi, cred ca nimeni nu va face recepția, pana nu e pus totul la punct. Nu e loc de compromisuri. Sa speram ca în final, toți vom fi mulțumiți și liniștiți în noua casă.
Ps: nu știu cum ai ajuns la concluzia ca cineva ar fi de la cămin de nefamiliști, dar ma rog, nu e problema mea. Și chiar dacă ar fi cineva, nu ar avea nimeni dreptul să-l judece.

Edited by Deea-Ioanna, 07 June 2017 - 13:10.


#670
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
O sa-i vedeți pe cei de la camine când vor apărea dulapuri și papuci pe casa scării.Vezi forumul Isaran ,Avangarden etc.Acum in era internetului nu mai avem voie sa fim săraci cu duhul.A trecut timpul când se umbla cu șoșonul pe drum.😇

Și să vă văd când va veți împiedica de acareturi până la apartament .Ați văzut că holurile sunt lungi.Eu nu condamn pe nimeni.De obicei judecătorii condamna sau Dumnezeu după caz.😇

#671
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Alt circ ,va fi cu locul de parcare.Sa vezi ce fain va fi când vi de la serviciu și găsești locul ocupat.Aici nu vor fi bariere că la orice constructor care de respecta.Vezi Isaran, Urban,Casa Nobel etc. Dar asta este problema mica, o sa le vedeți pe cele mari .Și o sa va văd că plângeți pe la colțul blocurilor.Ca la asta este bun Românul.Nu are curajul răspunderii sau verticalitate.Se observa de la o posta pe aceste pagini 😀

#672
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Ce haios esti Tesia, parca esti un Nostradamus al zilelor noastre. Da este adevarat ceea ce ai spus, in parte am mai vazut si eu in Av sau in alte blocuri lucruri lasate in casa scarii, dar in general erau doar carucioare pentru copii. Cred ca in mare parte din cei care si-au achizionat un apartament intr-un bloc nou nu vin din camine de nefamilisti dupa cum spui tu. Cred ca majoritatea sunt tineri care au un venit stabil si care nu au experienta achizionarii unui nou apartament si care nu sunt in situatia de a cumpara apartamentul cu banii jos. Altii sunt mai norocosi si isi permit.  Ar trebui sa ne bucuram de fiecare vecin pe care il avem, si sa ne respectam unul pe celalalt (pana la urma vor locui in acelasi bloc/zona cu totii). Cu acel "spirit de turma" am putea impreuna sa ii educam si pe potentialii "slapari" sau "magazionieri de scara".
  Cu locurile de parcare sunt destul de interesat si eu. Stie cineva ceva de locurile de parcare? pot rezerva mai mult de un loc si cand?
  Fiecare persoana este diferita pe acest forum Tesia, si cred ca si spiritul tau critic este bun la ceva :) dar cu totii suntem diferiti si nu poti sa ii acuzi ca nu au simtul raspunderii sau verticalitate.

#673
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Ce sa rezervi? Parcare?
Daca nu ai cumparat loc de parcare nu ai ce sa rezervi, se vor construi atata parcari cat s-au vandut...restul spatiu verde...

Ma rog ....la blocurile la care inca se mai construiesc cred ca mai poti sa iei ulterior parcare, dar nu cu aceasi pret ca si inainte....

#674
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Perfect adevărat.Locul de parcare il iei când cumperi apartamentul,și este trecut în promisiunea de vânzare și se va achita la recepția locuinței.Nu ai luat parcarea când ai cumpărat,,,,,La revedere!!.Este valabil ce am spus la parcările supraterane cât și la cele subterane. Cam asta este cu parcările.Cine nu a luat parcarea, va face pe trotuar țigănie,cum este la Isaran.Toate cele bune.

Dacă  toate apartamentele din complex sunt vândute,fiți siguri că și parcările sunt vândute.Parcarile sunt proiectate și aprobate  de când s-a dat autorizația de construire.😟,pt.fiecare bloc.Zona verde este strict stipulată,in toate autorizațiile de la primărie.

#675
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Veste buna. S-a inceput amenajarea spatiului din fata blocului M1-M2.

Attached Files



#676
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Are cineva poze cu camera in care fereastra e de 80cm ? ma refer la apartamentele de 3 camere ? Cum vi se pare lumina ?

Edited by ionicaionel, 08 June 2017 - 14:01.


#677
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Foarte tare "One of them"!
Noutățile despre stadiul lucrărilor pe forum sunt de la tine. Mulțumim, si facem cinste cand vom deveni vecini...😉

#678
bogdanradiodj

bogdanradiodj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.03.2017
Poze de astazi ora 15:30 :)
https://drive.google...QnNCZl85SzhWemM

#679
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017

 bogdanradiodj, on 08 iunie 2017 - 14:34, said:

Poze de astazi ora 15:30 :)
https://drive.google...QnNCZl85SzhWemM

Mulțumim Bogdan... 🤗🤗🤗

#680
bogdanradiodj

bogdanradiodj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.03.2017

 CipriCipBv, on 08 iunie 2017 - 14:54, said:

Mulțumim Bogdan... ������

Pt putin.
Trec foarte des pe acolo si o sa incerc sa pun cat mai multe poze Posted Image
Azi am ramas suprins pentru ca am vazut ca m4 are geamuri la parter si la et1 Posted Image

#681
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Intr-adevar cei din M1 M2 si m3 au cel mai mult de suferit cu întârzierile...dar se vede clar din imaginile lui Bogdan postate ieri ca lucrarile avansează intr-un ritm alert, ba chiar mai mult observam daca comparăm pozele postate de MAURER RESIDENCE pe pagina lor de facebook de acum două zile cu cele a lui Bogdan de ieri diferente majore. Peste M6 a răsărit o placă si deja l-a ajuns pe M4, in M4 au apărut ferestrele la etajul 1, si in M3 fatada blocului dinspre 13 Decembrie e schimbată... deci modificările se vad. Sper sa isi revenit si sa intre in normal cu predarea apartamentelor.
Mulțumim lui "One of them " si lui "bogdan "...pentru poze...


#682
bogdanradiodj

bogdanradiodj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.03.2017
Ai dreptate! Acum 2 ore am trecu pe acolo si deja m6 avea etajul 5 gata plus o parte din fiare pt et6! Abia astept sa vad cum arata "la gata".


#683
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Ahhah
Sa inteleg ca tu ai in M6? 🤣🤣🤣

#684
bogdanradiodj

bogdanradiodj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.03.2017
:))) da
Uite si niste poze de azi ora 9:00
https://drive.google...dVhjVmVuZUJzcXc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate