Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#55
Flsanel

Flsanel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.05.2016
Nu stiu cum sunt organizati in primarie si cate persoane pot da avizul final.eu am scris ce informatii circula.din cauza acestor schimbarii neprevazute s-au strans destul de multe dosare de avizat.probabil ca in cel mai scurt timp se va rezolva.

#56
speedy151

speedy151

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.05.2016

 Flsanel, on 30 mai 2016 - 14:47, said:

Nu stiu cum sunt organizati in primarie si cate persoane pot da avizul final.eu am scris ce informatii circula.din cauza acestor schimbarii neprevazute s-au strans destul de multe dosare de avizat.probabil ca in cel mai scurt timp se va rezolva.

Salut!

Partea un pic ciudata e ca cei de la Urban au primit o autorizatie chiar astazi https://extranet.bra...truire.aspx?p=1 (cautati Solicitant: Urban)

Quote

Autorizatie de construire
375/30.05.2016
Solicitant: SC URBAN INVEST SRL
Descriere investitie: CONSTRUIRE CLĂDIRE APARTAMENTE, BIROURI, SPAŢII COMERCIALE D+P+8E+R - CORP A
Adresa investitie: judetul Braşov, localitatea Braşov, Strada Ioan Ursu, nr. 8
Valabilitate: 12 LUNI
Durata de executie: 24 LUNI

Eu sunt optimist ca lucrurile se vor rezolva; vom vedea in sapt urmatoare.

Edited by speedy151, 30 May 2016 - 15:47.


#57
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Din pacate nu se reincep lucrarile nici in iunie, mai este de asteptat acele acte mult timp (daca in ele o fi problema)

#58
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008

 ionicaionel, on 31 mai 2016 - 15:18, said:

Din pacate nu se reincep lucrarile nici in iunie, mai este de asteptat acele acte mult timp (daca in ele o fi problema)

Hmmm.....ai vorbit cu ei sau de unde ai informatia asta?

#59
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
De unde aceste informatii?

#60
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
E o informatie ne-oficiala de la cineva din angajati. Evident ca oficial nimeni nuu o sa zica, risca sa isi piarda clientii
As dori sa fie una falsa, dar din cate se vede si pe santier pare sa fie adevarata, din pacate, trist

Cu siguranta cei de la Maurer urmaresc acest forum, si ar putea dezminti informatia

Edited by ionicaionel, 31 May 2016 - 16:27.


#61
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Noi nu avem cum sa ști dacă e adevărat sau nu ce zici. Ceea ce ne rămâne e sa așteptăm să vedem dacă e asa sau nu. :) eu totuși tind sa cred ca nu e asa.

#62
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
As vrea si eu optimismul tau

#63
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Pe de alta parte a aparut un articol intr-un ziar local ca Simon Maurer vrea sa investeasca in fotbalul brasovean. Cred ca nu i-ar arde de astfel de investitii daca ar avea probleme serioase cu DNA sau cu banii.

Sper sa se reapuce curand si sa termine. Doar asa o sa arate bine zona... altfel ramane un etern santier.

#64
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Si eu sper sa se reapuce. Maine cred ca dau o fuga pe la sediu sa ii presez cu intrebarile. Nu mai accept raspunsuri evazive. Nu imi place ca ma simt dusa cu zaharelul

#65
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Sa ne spui si noua Iulia ce raspunsuri ti-au dat. In cazul in care ai mers la sediul lor.

#66
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
La ora 18:00 vreau sa merg, pentru ca pana atunci lucrez. Insa da, va spun ce raspunsuri primesc.

#67
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Iuliailie ai reusit sa aflii ceva de reluarea lucrarilor ? Posted Image

#68
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Servus. Nu am reușit sa ajung ieri.Daca reusesc astăzi,va comunic.

#69
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Ce mi se pare ciudat este faptul ca forumul acesta este destul de deschis oricarui om care are acces la internet si destul de gasit pe google sa nu mai spunem ca este si cel mai activ topic despre ansambluri rezidentiale de pe softpedia, si sunt sigur ca cineva din companie urmareste tot ce scriem noi ca habarnistii in loc sa intre direct aici si sa ne comunice ceva concret. Totusi Maurer Imobiliare mi-a dat o impresie buna ca ar avea niste angajati competenti si numarul lor nu este atat de mic, deci sigur ne urmaresc. Intrebarea este de ce nu dau dovada de fair-play sa ne spuna ceva exact, ce se stie sau ce nu se stie.

#70
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Exact @cpaul, aceasta intrebare mi-am puso si eu mai sus... cu siguranta ca urmaresc cei de la Maurer acest forum si ar putea da un raspuns la toate intrebarile... Oare de ce nu o fac ? (intrebare pare a fi una retorica)

#71
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Incercati sa intrati pe chat sa vedeti daca gasiti raspunsuri la intrebari, si ne puteti spune si noua. Eu cand am intrat ultima data, am scris aici ce raspunsuri am primit :)

#72
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Aici pe forum am aflat mai multe raspunsuri decat mi-a oferit domnisoara de pe chat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate