Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#19
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
La Isaran se lucrează la cel din spate nu la cel din fata. Pentru cel din fata și-au obținut puz-ul în același timp cu Maurer. Eu am discutat cu cei de acolo și cam în 3 săptămâni spun ca reîncep lucrările. Degeaba stam noi aici și ne dam cu părerea pentru ca pana nu se rezolva cu hârtiile nu vor începe. Dacă verifici pe site ul primăriei vei vedea solicitările depuse de Maurer și Isaran. O zi faina!

#20
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
La isaran se lucreaza la ambele blocuri. Actele la care faci referire sunt pentru cele 5 blocuri de langa Maurer Residence. Acolo intr-adevar s-au sistat lucrarile (au sapat groapa pentru 3 dintre cele 5).

#21
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Buna tuturor ! si noi am optat pentru un apartament la Maurer Residence (finalizare dec 2016), iar zilele trecute am intrebat si eu pe Facebook ce se intampla cu lucrarile de constructie, ca din cate am vazut, totul stagneaza pe acolo..insa dupa cum ma asteptam, nu am primit nici un raspuns..iar asta nu face decat sa ne ingrijoreze Posted Image sa speram ca nu vom avea probleme

#22
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Buna, Deea-Ioanna. Mie mi s-a raspuns de fiecare data la intrebarile pe care le-am pus, la Maurer.Discut destul de des cu agentul cu care am finalizat antecontractul , tot pentru apartament cu finalizare in 2016 si mi-a spus ca in 3 saptamani reincep lucrarile. Daca o sa cauti pe net cat dureaza sa obtii puz-ul si autorizatia de constructie, vei vedea ca termenul pe care mi l-a spus este realist, Nu iti face probleme, aceleasi lucruri au fost si la avantgarden si s-au rezolvat. Seara faina.

#23
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010

View PostOne of Them, on 05 mai 2016 - 23:02, said:

Confirm si eu ca la Isaran se lucreaza. E putin suspect de ce s-a intrerupt munca la Maurer Residence. Cand s-a inceput nu erau probleme cu hartiile?!?
OOrice firma serioasa

View PostIuliailie, on 05 mai 2016 - 15:01, said:

Sunt confidenta lui Maurer, daca suna mai bine Posted Image Vom astepta si vom vedea daca reincep sau nu lucrarile.
Eu stiu o notiune elementara.Orice firma care se respecta ,cand se apuca de lucrari cand ,are absolut toate avizele de la primarie.Despre ce discutam ??

View PostOne of Them, on 05 mai 2016 - 23:02, said:

Confirm si eu ca la Isaran se lucreaza. E putin suspect de ce s-a intrerupt munca la Maurer Residence. Cand s-a inceput nu erau probleme cu hartiile?!?
OOrice firma serioasa

View PostIuliailie, on 05 mai 2016 - 15:01, said:

Sunt confidenta lui Maurer, daca suna mai bine Posted Image Vom astepta si vom vedea daca reincep sau nu lucrarile.

Edited by tesia, 16 May 2016 - 12:21.


#24
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Eu stiu o notiune elementara.Orice firma care se respecta ,cand se apuca de lucrari cand ,are absolut toate avizele de la primarie.Despre ce discutam ??
Sunt curios cu penalizarile pe care o sa trebuiasca sa le scoata din buzunar.Deoarece nu vor finaliza primul bloc in decembrie 2016.Asa scrie in promisiunea de vanzare.Dar timpul va clarifica aceste dileme.

#25
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008
Salut,

Si eu am aplicat prin prima casa la Maurer, (M3) finalizare in Mai 2017 , eu sper ca o sa fie ok, contractual daca ar fi ceva putred ar trebui sa ne inapoieze suma de 4000 de euro care i-am dat avans sau in instanta.... sa speram ca nu o sa fie nici o problema :)

View Posttesia, on 16 mai 2016 - 12:30, said:

Eu stiu o notiune elementara.Orice firma care se respecta ,cand se apuca de lucrari cand ,are absolut toate avizele de la primarie.Despre ce discutam ??
Sunt curios cu penalizarile pe care o sa trebuiasca sa le scoata din buzunar.Deoarece nu vor finaliza primul bloc in decembrie 2016.Asa scrie in promisiunea de vanzare.Dar timpul va clarifica aceste dileme.

Vorbim de Romania...majoritatea firmelor fac asta stai linistita....

Edited by mitzanumax, 17 May 2016 - 11:50.


#26
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Noua ni s-a trimis mail in legatura cu alegerea finisajelor, urmand ca in cursul saptamanii acesteia sau viitoare sa mergem sa ne faca planul 3d cu privire la ele.

#27
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008
Super! oricum mai dureaza pana o sa fie gata :), in M1 / M2 nu mai erau decat cateva apartamente la ultimul etaj cand m-am interesat, ceea ce nu vroiam asa ca am ales M3 :)
Eu sincer cred ca o sa fie totul ok :)

#28
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Sigur mai durează. Eu ma aștept sa ne mutam prin februarie martie, deși apartamentul teoretic va fi gata în decembrie 2016. Sigur va fi totul gata pentru ca nu sunt începători.

#29
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008
Pai cam 2 luni cu siguranta o sa dureze...o sa fie gata in Decembrie...pana vine reprezentantul bancii.....dupa se face receptia....actele....dureaza ceva.
Dupa mai trebuie sa mai iei in considerare: mobila, mutatul, etc....

#30
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Mobila o voi face pe comanda,  cu vreo 2 săptămâni înainte sa fie gata apartamentul, sa fiu sigura ca ma voi muta când îmi vor da apartamentul :)). Nerăbdarea e mare.

#31
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008
Yup, i know the feeling :) , ca idee am citit ca oricum in timpul zilei va trebui sa mai tinem geamurile deschise pentru a se mai "usca" peretii. Am mai vorbit si cu ceva amici care mai au cunostinte in domeniul constructiilor si mi-au spus ca e adevarat :)

#32
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Da, același lucru l-am auzit. Nu i problema, sunt la etajul 8-9 deci le pot lasa ziua :))

#33
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Buna ! a mai primit cineva mail pentru alegerea materialelor ?

#34
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008
Salut,

Eu inca nu dar dupa cum ziceam in cazul meu finalizarea apartamentului va fi in mai, nu in decembrie. Eventual poti suna la ei sa ii intrebi.

#35
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Salutare,

Au primit doar cei care au achiztionat in M1( dupa cum scrie in e-mail ). Urmeaza probabil sa primeasca cei din M2.

#36
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Mai are cine informatie cand vor incepe lucrarile la Maurer Tractorul? De ce sunt stopate ? Se mai pastreaza termenul de decembrie 2016

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate