Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#1
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Salutare. Ce parere aveti despre complexul Maurer Residence? Sunt pe aici persoane care si-au cumparat cu finalizare in decembrie 2016?

Edited by Iuliailie, 21 March 2016 - 15:45.


#2
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015
Salutare, multumesc ca ai deschis un nou topic sa am "teren de joaca". Am cateva informatii despre complex, pe care le voi face publice pe rand.
Sa incepem insa cu dezvoltatorul, celebrul Simon Maurer, aflat sub ancheta DNA pentru mita data primarului Maricuta de la Selimbar ca sa isi poata construi "imperiul". De notat faptul ca la Sibiu a vandut apartamente in blocuri construit inainte de a obtine autorizatie de constructie. Tare sunt curios cam cum mai sta treaba cu terenul pe care au fost ridicate blocurile, pentru ca DNA-ul  pus sechestru pe toate terenurile primarului :)
Sper ca procurorii DNA sa finalizeze ancheta si sa lamureasca treburile in care e varat cel care face parada peste tot de cinste, onestitate si valori crestine.

#3
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Cu placere.

Daca vorbim din ziare sau presa, atunci nu au valoare informatiile. Daca sunt surse sigure, cu mare drag le ascult atat eu cat si ceilalti de pe forumurile de aici.

#4
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015
Nu vad de ce ai contesta informatiile din presa, ca nici astia nu scriu de capul lor ci doar ce le vine oficial de la DNA :) Mai curand as contesta "sursele sigure".
Pana la urma, tot ce s-a publicat pe tema asta nu poate fi contestat.
E drept ca situatia din Brasov nu e similara cu cea de la Sibiu, pentru ca la Brasov, tot din presa, se stie ca terenul a fost cumparat cu bani de la banca. Problema se pune insa in ansamblu: daca, sa zicem, la Sibiu, s-a construit fara autorizatie pe un teren pe care DNA poate pune sau s-a pus sechestru. Apartamentele fiind deja vandute, se poate intampla ca oamenii care au cumparat sa nu isi poata primi proprietatea. Mergand mai departe cu rationamentul, cei in cauza l-ar putea da in judecata pe Simon Maurer ca sa isi recupereze banii. Si din cauza asta pot sa apara probleme de solvabilitate care sa afecteze toate proiectele dezvoltatorului. In fine, astea sunt imple speculatii, asa ca am mai spus: asteptam ca procurorii DNA sa finalizeze ancheta ca sa aflam ceva concret. Pana acum, tot ce stim e legat de faptul ca omul asta care face parada peste tot de cinste, onestitate si valori crestine nu e asa cum vrea sa para.

#5
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Da, fiecare are propria parere pe care si-o poate exprima, doar traim intr-o tara libera. Eu sincera sa fiu, nu am stat sa il urmaresc si nici sa ma interesez de el. Eu doar imi astept apartamentul. De el nu ma intereseaza atata timp cat nu afecteaza apartamentul pe care il voi primi. Nu voi locui cu el in casa sa ma intereseze daca e onest, cinstit, crestin, adventist etc. Din ce auzisem ( din presa) , el a fost inalturat de posibile acuzatii pentru ca a depus declaratii contra primarului respectiv si nu mai are treaba dna-ul cu el. Acum ca e asa sau nu, sincer nu stiu .

#6
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015
De acord cu tine :) Sper din tot sufletul ca oamenii care cumpara sa nu fie afectati de afacerile mai putin curate ale lui Simon Maurer. Eu postez doar ca sa trag un semnal de alarma si lumea sa fie in cunostinta de cauza. Ca nimeni nu vrea sa cumpere un apartament si sa se trezeasca apoi ca are probleme. Acuma, e clar ca a colaborat cu procurorii , insa ce rost avea sa se dea publicitatii informatii din ancheta DNA daca dupa aia isi retrag acuzatiile? Problema e de incredere, daca poti sau nu sa mai ai incredere in asemenea circumstante.

#7
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Sigur ca da. Sa speram ca nimeni nu va fi afectat din cauza a ceea ce se aude si ceea ce vrea sa se voteze, respectiv " legea darii'n plata" :0

#8
rgica69

rgica69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.11.2015

 ioanraspopitul, on 23 martie 2016 - 09:57, said:

Salutare, multumesc ca ai deschis un nou topic sa am "teren de joaca". Am cateva informatii despre complex, pe care le voi face publice pe rand.
Sa incepem insa cu dezvoltatorul, celebrul Simon Maurer, aflat sub ancheta DNA pentru mita data primarului Maricuta de la Selimbar ca sa isi poata construi "imperiul". De notat faptul ca la Sibiu a vandut apartamente in blocuri construit inainte de a obtine autorizatie de constructie. Tare sunt curios cam cum mai sta treaba cu terenul pe care au fost ridicate blocurile, pentru ca DNA-ul  pus sechestru pe toate terenurile primarului Posted Image
Sper ca procurorii DNA sa finalizeze ancheta si sa lamureasca treburile in care e varat cel care face parada peste tot de cinste, onestitate si valori crestine.

Mai nene, nici aici nu ii dai pace? :)

#9
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015
Da domnule, nici aici! Ca vreau sa deschida bine lumea ochii, ca sa nu deschida punga mai tarziu! :) Daca nu se grabesc procurorii sa finalizeze ancheta la DNA si sa-l trimita in judecata pe Simon Maurer, macar sa le mai aduc aminte oamenilor pe aici ce-i poate pielea :)

#10
rgica69

rgica69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.11.2015

 Iuliailie, on 23 martie 2016 - 14:19, said:

Din ce auzisem ( din presa) , el a fost inalturat de posibile acuzatii pentru ca a depus declaratii contra primarului respectiv si nu mai are treaba dna-ul cu el. Acum ca e asa sau nu, sincer nu stiu .
Daca e asa cum ai auzit, inseamna ca raspopitul are pe undeva dreptate. Adica Maurer da mita ca sa te bucure de un favor necuvenit si daca dupa l-a prins, depune marturie si a scapat? Nu mi se pare OK. Oare ce s-o fi intamplat cu BMW-ul, i l-or fi dat inapoi sau l-au pus procurorii DNA si pe asta sub sechestru? Posted Image

Edited by rgica69, 24 March 2016 - 15:48.


#11
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015

 rgica69, on 24 martie 2016 - 15:47, said:

Daca e asa cum ai auzit, inseamna ca raspopitul are pe undeva dreptate. Adica Maurer da mita ca sa te bucure de un favor necuvenit si daca dupa l-a prins, depune marturie si a scapat? Nu mi se pare OK. Oare ce s-o fi intamplat cu BMW-ul, i l-or fi dat inapoi sau l-au pus procurorii DNA si pe asta sub sechestru? Posted Image

Vezi ca parca le zic bine despre Simon Maurer?Posted Image Am mai auzit zilele astea ca nici pentru blocurile din Tractorul nu ar fi obtinut inca autorizatia de constructie si ca nici nu s-ar fi aprobat PUZ-ul, dar incheie antecontracte intr-o veselie :( , asa ca ai mare grija Iuliailie. In rest, ramane cum am stabilit: procurorii, ancheta DNA, BMW dat mita pentru terenuri, cinste, onestitate, alea, alea!

#12
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
ioanraspopitul, de auzit se aud multe lucruri si nu doar despre Maurer. Conteaza doar sa se respecte contractul. Eu nu iau partea nimanui pentru ca nu acesta imi e interesul si nici daca iau partea nu se construieste blocul mai repede. Ramane doar sa asteptam,sa vedem ce va urma.

#13
dynamex

dynamex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.05.2016
buna ziua. mai stie cineva ceva de complexul Maurer Residence? am  auzit ca nu se mai lucreaza de mai bine de o luna

#14
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Salutare. Am discutat eu ieri cu agentul de vanzari de la care am cumparat apartamentul si mi-a spus ca vor reincepe lucrarile in aproximativ 3 saptamani. E vorba de birocratie la mijloc. Dupa calculele pe care le-am facut prin februarie cand au stopat lucrarile, in iunie vor reincepe lucrarile. Actele dureaza cam 3 luni in functie de primarie. Acelasi lucru e si pentru Isaran.
Nu-ti face probleme, vor reincepe lucrarile.

#15
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Iuliailie esti angajata lui Maurer ?Posted Image

#16
dynamex

dynamex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.05.2016
sa speram...la Isaran se lucreaza

#17
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Sunt confidenta lui Maurer, daca suna mai bine :) Vom astepta si vom vedea daca reincep sau nu lucrarile.

#18
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Confirm si eu ca la Isaran se lucreaza. E putin suspect de ce s-a intrerupt munca la Maurer Residence. Cand s-a inceput nu erau probleme cu hartiile?!?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate