Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Habemus, Noi posturi la U.P.C. din 21.03.2016: poziția 169 - Motorvision HD, poziția 157-HBO 2 HD și poziția 158- HBO 3 HD.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postqueron, on 19 martie 2016 - 19:08, said:

Mai degraba trebuia sa faci un topic : Noi posturi la U.P.C. din 21.03.2016 din surse 100% reale, fără Komura, andreiandu sau vecini.
Motorvision HD, HBO 2 SD și HBO 2 HD + șanse de 90% pentru Cinemax 2 HD.
Să fie într-un ceas bun! La U.P.C. vor exista toate cele trei posturi H.B.O. în format H.D.: HBO 1, HBO 2 și HBO 3. Și la Telekom vor exista toate în format H.D.

Edited by megafanro, 19 March 2016 - 19:28.


#2
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Intra sigur Motorvision HD,HBO2HD,HBO3HD,Cinemax2HD si TNTHD ori AMCHD ? adica 5 HD si HBO2 SD adica 6 total? eu sunt mai dus cu capul tot nu inteleg.

Edited by bacefaci, 19 March 2016 - 19:18.


#3
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Perfect, de acum discutam aici despre posturile de pe 21 martie.

Pentru istorie:

4 HD-uri + 2 SD  + 1 starv regional

HD - Test 26_2 - audio Romana / sub - (test mai vechi) - TNT HD (?)
HD - Service 27_2 - audio engleza&franceza / sub - greaca (test mai vechi dar activat recent) - Motorvision HD
HD - Service 27_3 - audio romana / sub - romana si engleza (activat marti) - Cinemax 2 HD (90% sanse)
SD - Service 27_4 - audio romana si engleza / sub - romana si engleza ( la engleza apare dolby digital ) - (aparut marti) - HBO 2 SD
HD - *fara nume* -  audio romana si engleza / sub - romana si engleza ( la engleza apare dolby digital ) - (aparut marti) - HBO 2 HD
SD - Test 13-36 - neactivat / se afla pe o frecventa cu multe posturi regionale (aparut miercuri) - Bucuresti TV SD (?)
SD - Test 25-7 - neactivat / test vechi - Telestar (?)

Cam asta e ierarhia.

Cele cu verde sunt sigure, anuntate de un insider (angajat UPC) si sunt garantate, cele cu rosu sunt presupuse de noi, comunitatea Softpedia si nu garantam pentru ele.

Edited by queron, 19 March 2016 - 19:28.


#4
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmegafanro, on 19 martie 2016 - 19:14, said:

Să fie într-un ceas bun! La U.P.C. vor exista toate cele trei posturi H.B.O. în format H.D.: HBO 1, HBO 2 și HBO 3. Și la Telekom vor exista toate în format H.D.
Deci inca nu sunt si trebuie sa ne bucuram dinainte . Oare pun muulti fraieri botul la chestiile astea ?

Si multe filme/programe din pacate sunt de calitate si rezolutie joase , foarte rar vezi HD .Posted Image

Edited by megafanro, 19 March 2016 - 19:32.


#5
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
HBO3HD va fi vechiul HBO ComedyHD nu?

#6
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@pacopaco1967: ne-au fost garantate de un insider care are vechime pe acest forum si care de fiecare data cand a deschis gura a avut dreptate Posted Image punem botul pentru ca stim ca e ceva cu siguranta. In plus nu am vazut ceva cu rezolutie joasa pe posturile din Maxpak... totul era Full HD 1080i.

@bacefaci : corect, HBO Comedy HD => HBO 3 ; HBO 2 post nou in Romania.

Edited by queron, 19 March 2016 - 19:28.


#7
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
În plus, sunt confirmate de teste.

#8
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postbacefaci, on 19 martie 2016 - 19:26, said:

HBO3HD va fi vechiul HBO ComedyHD nu?
Doar HBO2 e nou, ..restul isi schimba numele.

Si sa vedem ce pachete mai inventeaza si daca in afara de HBO-uri vor cere bani pentru cele noi introduse(daca se vor introduce TNT HD, etc).

#9
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Motorvision HD deja s-a spus ca intra in Extra Fotbal, iar HBO 2 SD si HBO 2 HD in Maxpak.

TNT HD nu e sigur deloc, acolo e doar o pista audio in romana (am asociat cu TNT pentru ca si varianta SD are doar pista audio in romana si fara nicio subtitrare, e arsa pe ecran). Dar acolo poate fi si Antena HD sau noul Bucuresti TV HD care a aparut la Ines IPTV.

#10
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013

View PostDIVX2006, on 19 martie 2016 - 19:37, said:

Doar HBO2 e nou, ..restul isi schimba numele.

Si sa vedem ce pachete mai inventeaza si daca in afara de HBO-uri vor cere bani pentru cele noi introduse(daca se vor introduce TNT HD, etc).
Si Motorvision HD sigur in pachetul fotbal care e pe bani acum,daca va fi TNT HD macar asta sa fie gratis... ca practic asta va fi fara bani si poate un starv,deci celelalte intra in pachete cu bani,putin foarte putin!daca nu faceau cei de la HBO aceasta scamatorie cu ce ne alegeam ?cu un starv ?

Edited by bacefaci, 19 March 2016 - 19:58.


#11
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010
Hai, mladin, cu ceva info!   Posted Image...ca sa ne dezumflam de pe acum !

Edited by mike2044, 19 March 2016 - 19:56.


#12
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@bacefaci:

S-au facut si mocangeli la greu....

In decembrie s-au vazut pe gratis 35 de posturi. (3 decembrie - pana pe 10 ianuarie)
In fiecare luna ai maxim 6 posturi gratis din pachete superioare (via Recomandari TV).
Luna asta mai sunt alte 25 posturi gratis de martisor.
S-a introdus Mooz Dance SD si DoQ care sunt pe gratis si sunt de calitate.
Nickelodeon, Digi 24, H!T Music Channel, Music Channel au trecut in Optim. (tot la fel, sunt de calitate, nu cred ca poti spune ca sunt niste posturi slabe)

Edited by queron, 19 March 2016 - 19:56.


#13
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postqueron, on 19 martie 2016 - 19:43, said:

TNT HD nu e sigur deloc, acolo e doar o pista audio in romana (am asociat cu TNT pentru ca si varianta SD are doar pista audio in romana si fara nicio subtitrare, e arsa pe ecran). Dar acolo poate fi si Antena HD sau noul Bucuresti TV HD care a aparut la Ines IPTV.
București TV în format HD ori TNT HD.

#14
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postmegafanro, on 19 martie 2016 - 19:59, said:

București TV în format HD ori TNT HD.

Da tu chiar nicio sansa nu le dai celor de la Antena HD? Intotdeauna cand ziceam/zic ca acolo ar putea fi Antena HD ma contrazici Posted Image Posted Image

#15
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postzeus1, on 14 martie 2016 - 18:32, said:

Sediul Antenelor din București - Ploiești, mutat total până pe 25 martie. Romexpo - sediu temporar
Sediul Antenelor din București - Ploiești va fi mutat total până pe 25 martie, când se va face predarea clădirii. Turnul din strada Gârlei a fost deja golit, iar predarea lui, potrivit informațiilor Paginademedia.ro, se va face în următoarele zile, pe 17 martie.
[...]
Romexpo este doar o etapă intermediară. În următoarele luni, potrivit informațiilor Paginademedia.ro, Intact va amenaja studiouri noi în Pipera, la Iride, în fostele platouri ale Cârcotașilor. Conform acelorași surse, platoul din Pipera va fi dotat pentru emisia HD. Tot în Pipera vor fi instalate MCR-uri noi, care vor suporta, de asemenea, emisia în format High Definition.
Sursa: paginademedia.ro
Antena 1 HD, Antena 2 HD și  Antena 3 HD. Alege. Antena HD este numai pentru teste. Abia acum vor avea aparatură H.D. Nu le dau nici o șansă, întrucât dacă era pe bune intra la Orange sau Telekom până acum.
Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by megafanro, 19 March 2016 - 20:09.


#16
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@megafanro : Fii serios, tu crezi un cuvant din ce spun ei? Eu maxim Antena HD cred ca o sa intre. Am mai spus, nici macar nu transmit ZU TV in 16:9, desi toate videoclipurile si reclamele sunt 16:9. Le forteaza cu o nesimtire imensa sa fie 4:3 - adaugand dungi orizontale si sigla peste dunga de sus.

#17
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013

View Postqueron, on 19 martie 2016 - 19:54, said:

@bacefaci:

S-au facut si mocangeli la greu....

In decembrie s-au vazut pe gratis 35 de posturi. (3 decembrie - pana pe 10 ianuarie)
In fiecare luna ai maxim 6 posturi gratis din pachete superioare (via Recomandari TV).
Luna asta mai sunt alte 25 posturi gratis de martisor.
S-a introdus Mooz Dance SD si DoQ care sunt pe gratis si sunt de calitate.
Nickelodeon, Digi 24, H!T Music Channel, Music Channel au trecut in Optim. (tot la fel, sunt de calitate, nu cred ca poti spune ca sunt niste posturi slabe)
@querom vrea sa vad si eu de la ei ca de data asta baga si ei un canal HD bun in grila normala pentru toata lumea un TNTHD un AMCHD fara sa mai ceara bani adica direct direct si ti mai spun ca ne va paste iar o magarie presimt ca cei cu MAX PAK gratis nu vor pupa noile canale ,sper sa ma insel .

#18
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Sunt serios, de aceea, nu cred că vom avea Antena HD în următorii ani stelari. Posted Image Nu cred în Latrină nici dacă sunt torturat de Gâdea și Grecu. Posted Image Posted ImagePosted Image

View Postqueron, on 19 martie 2016 - 20:09, said:

@megafanro : Fii serios, tu crezi un cuvant din ce spun ei? Eu maxim Antena HD cred ca o sa intre. Am mai spus, nici macar nu transmit ZU TV in 16:9, desi toate videoclipurile si reclamele sunt 16:9. Le forteaza cu o nesimtire imensa sa fie 4:3 - adaugand dungi orizontale si sigla peste dunga de sus.
Nu va intra Antena HD, întrucât nu există. E un test de  V.H.S. în format S.D.Posted Image Ei și Djl mai dețin aparatură antică V.H.S. și zic că e H.D.Posted Image

Edited by megafanro, 19 March 2016 - 20:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate