Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Asistent medical in SUA

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
sygeplejersken

sygeplejersken

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 18.01.2010
Ce salariu mediu brut pe luna are un RN in SUA si cate ore munceste pe saptamana?
Cat timp este concediul de odihna pe an ptr un RN care sa zicem ca este nou venit/a din Romania ?

#38
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 sygeplejersken, on 06 iulie 2016 - 12:08, said:

Ce salariu mediu brut pe luna are un RN in SUA si cate ore munceste pe saptamana?
Cat timp este concediul de odihna pe an ptr un RN care sa zicem ca este nou venit/a din Romania ?
Salariu?Depinde de la stat la stat,unde lucrezi si anii de experienta.Am vazut LPN proaspat iesita de la facultate sa i se ofere 16$/ora ,si in alt loc 23$/ora.Pt RN minimul este de 25$/ora ca incepatoare,dar asta joaca rol daca inainte ai fost si LPN cu experienta sau nu si unde lucrezi.Concediul de odihna pe an in mediu este de o luna si o saptamana,concediu platit,(pt o persoana cu 40 de ore pe saptamana)dar asta depinde faca esti full time/part time etc si unde lucrezi.Poti sa lucrezi si 70 de ore pe saptamana daca vrei. Nu este o gluma jobul asta,este foarte strict si o mica greseala poate fi fatala,atat in ati pierde locul de munca cat si dreptul de practica. Este foarte diferit sistemul,tot.
Eu nu inteleg intrebarea cu nou venit/venita din Romania sincer.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate