Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Solutie separare living de bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
revin cu o corectie : la dimensiunile zonei inchise am mancat o litera :-). si a iesit de parca in loc de bucatarie, fratele meu ar avea o hala industriala.

corect este : 80 cm latime x 2 m inaltime , 2 m lungime x 1,10 m inaltime, iar usa are 80 cm latime cu 2 m inaltime
scuze pentru greseala, am scris mesajul anterior de pe telefon si ma dispera autocorrectul...

#20
kjz

kjz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.11.2005

 maximg, on 12 martie 2016 - 19:15, said:

O dilema ! In zona ce va inchisa , ai geam ?

Da, peretele desenat e spre living, cel opus spre exterior cu usa si geam spre terasa. Pe stanga e mobila de bucatarie normala cu plita/cuptor si dulapioare deasupra, iar la peretele din dreapta frigiderul si masa.

 corinadaniela, on 14 martie 2016 - 09:49, said:

revin cu o corectie : la dimensiunile zonei inchise am mancat o litera :-). si a iesit de parca in loc de bucatarie, fratele meu ar avea o hala industriala.

corect este : 80 cm latime x 2 m inaltime , 2 m lungime x 1,10 m inaltime, iar usa are 80 cm latime cu 2 m inaltime
scuze pentru greseala, am scris mesajul anterior de pe telefon si ma dispera autocorrectul...


Merci, au facut si ochii mei autocorrect cand am citit, nu mi-am dat seama de eroare :)

#21
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

 kjz, on 03 martie 2016 - 17:40, said:

Salutare,

Vreau sa rezolv problema unui open space, anume spatiul deschis dintre living si bucatarie (e deranjant mirosul ce se imprastie prin casa cand se gateste, in plus animalele de companie proprii nu prea au ce cauta prin bucatarie).

Momentan ma gandesc la un perete de sticla securizata + usa glisanta sau batanta. Chiar daca e mai scump ca alte variante ma gandesc ca e cel mai ok pentru luminozitate si incarca cel mai putin vizual camera.

S-a mai batut cineva de problema asta si a gasit solutii bune?

Merci!
Salut,

Cum ai rezolvat pana la urma? Si eu caut ceva solutii.

thx,
dan.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate