Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Recomandare ruta Bucuresti-Sibiu

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

View PostAmad3us, on 02 martie 2016 - 09:18, said:

Plec duminica in jur de ora 13 din zona vitan-dristor.
Dacă plecai mai prin vară, îţi recomandam Transfăgărăşanul, dar aşa, cred că cel mai bine e să mergi la dus pe o variantă şi la întors pe cealaltă. Astfel, vei avea şi o comparaţie şi altă dată vei şti ce să faci. Drum bun!

#20
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
dupa cum scrii, pare ca nu ai mai condus pe nici una din cele 2 rute.
deci orice ai alege, ai ce vedea, ambele sunt trasee frumoase.
parcursul mai scurt, mai sigur, mai usor de condus, drum mai bun este prin pitesti - valcea. nu vad un singur avantaj pt cealalta varianta.
pe V. Oltului ai 70 de km de drum mai greu, in sensul ca nu prea poti depasi, dar fiind doar 70 de km nu pierzi mai mult de 30 de min in caz de aglomeratie.

Edited by tablagiu_xxx, 02 March 2016 - 09:59.


#21
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Bine ca nu pleaca la Madrid ca sa vezi atunci rute :D.
Omul pergi pe valea oltului. Pe autostrada pana la pitesti apoi inca ~160km pana la Sibiu. In functie de ora la care pleci, duminica, poti prinde super-lejer (am vazut ca zici ca pleci duminica).
Drum bun!

#22
Amad3us

Amad3us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 27.11.2009
M-am hotarat sa merg prin brasov sa ma vad si cu un prieten mai vechi. Acum am de ales intre Ploiesti-Comarnic sau Valeni-Cheia. Ideea e ca o sa intru in BV deci argumentul ca prin comarnic ocolesc brasovul pe la Rasnov pica. Asa ca va intreb din nou ,ce ati alege? A fost cineva pe Cheia? E practicabil drumul? Ma gandesc ca ar trebui sa fie mai liber decat DN1 si pare si mai spectaculos decat DN1

L.E. Pana la ploiesti cred ca cel mai sigur merg pe autostrada. Exista vreun motiv bun sa merg direct pe DN1 si sa nu iau autostrada?

Edited by Amad3us, 05 March 2016 - 16:59.


#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Ti-am recomandat si pe prima pagina sa iesi pe A3, mai ales daca spui ca pleci din zona Vitan-Dristor. Iesi repede in centura.
Da, e practicabil si frumos drumul spre Cheia dar sunt multe curbe stranse si multi nebuni care depasesc pe linie continua, asa ca ai grija. De asemenea, e posibil sa mai prinzi si cate un camion/tir sa mergi in spatele lui ceva vreme.

#24
Amad3us

Amad3us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 27.11.2009
Am mers pe Cheia. Traseul e sublim. Recomand si altora !!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate