Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Terapie inlocuire testosteron

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
southpaw88

southpaw88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.01.2016
Ia cineva de aici Androgel sau injectii prescrise pentru marirea nivelului de testosteron? In cazul Androgel, a-ti observat rezultate semnificative in crestere de masa musculara/ nivel al testosteronului? Ma gandesc sa imi fac niste teste ca sa incep eventual o TRT, ma gandesc ca sunt in categoria ' low but above normal' dar nu stiu cat de mult m-ar putea ajuta terapia.

#2
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Parca iti scade productia proprie dupa ce nu mai iei stimulente dinastea..... ce e aia TRT? Si de cand se cheama terapie?

#3
southpaw88

southpaw88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.01.2016
TRT - Testosterone Replacement Therapy

#4
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Si cand nu mai terapie.....nu mai rezultate....

#5
southpaw88

southpaw88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.01.2016
Poi nu mai evoluezi in masa, dar tot ramai cu rezultatele. Oricum terapia e ceva mai pe termen lung, fiindca spre deosebire de abuzul de steroizi, aceasta se face intr-un mediu controlat si este tinut nivelul testosteronului intre parametrii normali si in consecinta nu iti distrugi organismul ca in cazul abuzului.

#6
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016

 southpaw88, on 26 februarie 2016 - 22:51, said:

este tinut nivelul testosteronului intre parametrii normali
Si la tine e nivel anormal sau cum?

Si nu, din moment cve te lasi de sport nu-ti mentii masa. Poate doar daca te ingrasi sa suplinesti pierderea muschilor.

#7
southpaw88

southpaw88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.01.2016
Am explicat asta in primul post. Nu cred ca e anormal deoarece nu am simptomele necesare insa e posibil sa fie cam scazut nivelul(nu prea reusesc sa iau in masa musculara). Probabil si din cauza efortului fizic, deoarece fac des sport.

#8
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016
Ce inseamna fac des sport? Sala, maraton, inot?

#9
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,117
  • Înscris: 03.12.2005
faptul ca nu reusesti sa pui masa musculara atat de repede cum ti-ai dori nu inseamna musai ca ai nivelul de T scazut. Pentru un lifter natural dureaza ani de zile, nu programe de-alea idioate de 12 saptamani
"low but above normal nu exista", e un non-sens ce spui tu Posted Image. exista ori "scazut" ori "peste medie"

stiu cu siguranta ca la Regina Maria poti sa-ti testezi nivelul de testosteron iar daca medicul considera ca esti deficitar iti va prescrie tratament.
dar trebuie sa fii constient de un lucru: odata ce ai inceput nu te vei mai putea opri fara sa pierzi masa acumuata.
e ca si cand ai juca poker si ai castiga fiecare mana, dar nu te poti ridica de la masa cu castigurile Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RD_44xEEDjU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by takillya, 27 February 2016 - 10:38.


#10
southpaw88

southpaw88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.01.2016

 AugustinIonut, on 27 februarie 2016 - 10:21, said:

Ce inseamna fac des sport? Sala, maraton, inot?
Kickboxing & box ,  sala de forta mai recent.

 takillya, on 27 februarie 2016 - 10:35, said:

faptul ca nu reusesti sa pui masa musculara atat de repede cum ti-ai dori nu inseamna musai ca ai nivelul de T scazut. Pentru un lifter natural dureaza ani de zile, nu programe de-alea idioate de 12 saptamani
"low but above normal nu exista", e un non-sens ce spui tu Posted Image. exista ori "scazut" ori "peste medie"
Intervalul normal pentru un barbat este 280 - 1,100 (ng/dL) , daca mie la analize imi iese 350 sa zicem, inseamna ca am un nivel scazut dar totusi nu ma incadrez la o afectiune serioasa,  are sens?

 takillya, on 27 februarie 2016 - 10:35, said:

stiu cu siguranta ca la Regina Maria poti sa-ti testezi nivelul de testosteron iar daca medicul considera ca esti deficitar iti va prescrie tratament.
Cred ca o sa fac asta, e doar 50 ron acolo din cate am vazut.

 takillya, on 27 februarie 2016 - 10:35, said:

dar trebuie sa fii constient de un lucru: odata ce ai inceput nu te vei mai putea opri fara sa pierzi masa acumuata.
Nu sunt sigur daca vreau sa incep de pe acu cu asa ceva, am doar 27 de ani, dar pe viitor este foarte probabil sa o fac deoarece nivelul de testosteron scade dupa 30 de ani si asta poate aduce diverse probleme, mai ales in ceea ce priveste energia fizica si psihica.

#11
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Mai intai fa testul ala, s-ar putea sa ai o surpriza si sa te incadrezi  binisor in interval si deci nu lipsa T sa fie problema asa cum spunea colegul mai sus.

Mai nou daca nu cresti rapid in masa musculara(incepator/intermediar fiind) dai vina pe nivelul scazut de T. Pana acum se plangeau incepatorii ca nu au bani de suplimente, ca nu au programe de antrenament, ca nu au sali ca in Vest acum cand le au pe toate le lipseste T.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate