Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Sony Xperia X/XA

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Bun pretul,  desi e cam vechi ca model are deja 2 ani. Ca sfaturi fa-i update la ultima versiune de OS adica Oreo si fa-i update la toate aplicațiile. Legat de filmare /poze nu este "wow" dar pozele sunt decente, acum depinde si ce vrei sau cauti intr-o camera foto de telefon.
Eu am avut X Compact decand s-a lansat acum 2 ani care este identic la hardware,iar ca si comparatie Note 4 face poze si filmeaza mult mai bine.

#38
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Aoooleuuu! La banii aia si casti audio Sony cadou, ai făcut o super afacere! La 1000 de lei, nu gasesti un smartphone mai bun. Nu stiu cum face poze sau filmează Galaxy Note 4, dar ca posesor de Xperia X iti zic ca, smartphone-ul are o camera de top. Acolo pe site la Germanos scrie ca smartphone-ul vine cu Android 6.0.1 Marshmallow. Înainte de prima folosire, iti recomand sa încarci bateria smartphone-ului full, ca o sa-si faca multe, multe update-uri de securitate si posibil la Android Oreo. Deci, înarmează-te cu răbdare. :) PS Iti recomand sa-ti cumperi si o husa de protectie dedicata pentru Xperia X. Telefonul are constructie din aluminiu si este destul de alunecos. Oricum, este o  bijuterie de telefon. Daca il pui lângă un iPhone, nu te faci de ras.

#39
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
A sosit telefonul ? Ceva pareri?

#40
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
Da a sosit.Imi place cum arata,deocamdata nu am scos nici foliile de pe el,de vreo doua ore fac actualzari de software. :) Adevarul e ca mai mult pentru casti l-am cumparat,mai am trei telefoane.

#41
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
A terminat actualizarile,am Nougat 7.0 acum.Nu gaseste update nou.La voi cum a aparut Oreo?

#42
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
Se pare ca continua actualizarile,dupa  mica pauza iar am software update. :) In final poate mancam si biscuiti. :)

#43
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Fericitule aia cu S7 nici acum nu au Nougat oficial.

#44
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Super. Sa îl folosești cu placere. Căștile cum sunt ?

#45
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
La S7 probabil au Nougat,asteapta Oreo acum.Eu m-am plictisit deja si de Oreo,instalat neoficial pe un Xiaomi Mi 4c,8.1 nu 8.0. :) Castile mi se par ok si arata premium.Se pot folosi si cu fir si suna bine.

#46
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Da corect Oreo m-am încurcat.

#47
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
Nu mai scrie nimic de casti cadou :)

#48
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Pe ce setări țineți camera? Ies niște poze ciudate la al meu

#49
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Eu tin camera setata pe modul "Superior auto" si pozele ies ok la mine.

#50
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Când dau zoom pe orice poza Nu se vede clar, la nici o poza.  Cum lauda Sony camera asta nu pot înțelege

#51
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Daca ai pretentii sa faci poze de calitate, iti cumperi camera foto.

#52
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Am un s7 Edge cu 12mp, dar sincer speram la o camera foto mai buna pe X. Repet nu cautam poze de DSLR pe acest Sony.

#53
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Xperia X de la Sony este un smartphone mid range, nu high end ca Galaxy S7 Edge. Comparatia nu isi are rostul. PS Poate Xperia X al tau are o problema hardware sau software cu camera sau poate setări incorecte făcute la aplicația de camera. Eu folosesc Xperia X al meu sa fac poze ocazional, iar pozele ies OK.

Edited by senzanome, 05 May 2018 - 21:47.


#54
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Eu am avut S7 și acum X compact și pot confirma că S7 făcea poze ceva mai bune, mai ales în condiții de iluminare mai proastă dar cum a zis și colegul: X și X compact sunt mid-range. Era de așteptat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate