Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

iPod nano 7

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
Salutare
Nu cunosc multe despre produsele Apple dar fiica-mea ma bate la cap ca vrea un iPod. M-am gandit la un iPod nano 7. Intrebarea mea este: se poate copia muzica pe el de pe Windows sau Linux?
Daca da, trebuie ceva special sau il vede pur si simplu ca pe un card de memorie?

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Se copiaza cu itunes. Il accesezi cu itunes.

#3
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Mai bine un iPod Touch 5, este cu 200-300 de lei mai scump, dar practic este un iPhone la care nu poti vorbi, in rest are tot. La nano este doar un music player si atat, nu merita cei 700 lei...

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
I-ai un telefon. E horror cu itunes.

#5
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
nu te lua după sfaturile amicilor... ei zic ce vor ei să aibă
tu, pentru copilul tău, ia ce vrea copilul să aibă
așa îl faci fericit...

#6
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
Mulțumesc @sandel_u

View Postutopias, on 19 februarie 2016 - 23:15, said:

Mai bine un iPod Touch 5, este cu 200-300 de lei mai scump, dar practic este un iPhone la care nu poti vorbi, in rest are tot. La nano este doar un music player si atat, nu merita cei 700 lei...

Chiar acum i-am arătat "oferta" ta. Nu a spus chiar un un hotărât dar o cunosc după figură :D
Ideea este că a văzut în parc la o altă fetiță așa ceva, i-a plăcut că este mic, cântă și că este... roz :D Îl vrea pe acela pentru când iese și ea în parc să plimbe cățelușa. I-am explicat că nu va mai auzi telefonul când ascultă muzică la Ipod, ca atunci când ascultă la telefon și se întrerupe melodia și te anunță că sună bla, bla, bla dar se pare că cele spuse mai sus (mic, gălăgios și mai ales roz) sunt mai importante decât faptul că ar putea să o sune mama sau tata Posted Image
Până la urmă este o toană care-i va trece, așa cum au mai trecut și altele, va găsi altceva(are 10 anișori, este în plină accesiune privind descoperirile) și este la vârsta la care frumosul este în detrimentul utilului. Iar eu ca om matur și ca părinte, consider că pot face acest compromis în privința Ipod nano vs iPod Touch 5. La altele, mai importante nu, nu am făcut și am orientat-o spre utilitate :)

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sa te pregatesti sa-i oferi suport tehnic. Se poate sa fiu in urma cu vreun cincinal-doua dar daca e cum stiu eu nu poti pune muzica decit prin itunes si doar de pe un calculator. Bineinteles, nu poti scoate ce muzica ai pe ipod, daca vrei sa pui ceva muzica pe alt calculator trebuie sa iti resetezi complet ipod-ul (si dupa aia o sa se conecteze doar la itunes-ul ala), etc.

Edited by f300, 20 February 2016 - 14:01.


#8
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Poti pune muzica de pe mai multe calculatoare. Si s-a putut dintotdeauna, fara reset.

Edited by filip.serban, 20 February 2016 - 15:21.


#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sigur nu s-a putut dintotdeauna.

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Ba da, s-a putut. Am avut de la primul iPod Touch, al doilea iPhone (primul 3G), iPod classic, etc.

Trebuie doar sa bifezi in itunes "manually manage music playlists" :D Si optiunea asta exista de foarte mult timp.

#11
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
"foarte mult timp" nu inseamna dintotdeauna. Absolut sigur a existat o vreme cind nu puteai sa faci nimic pe alt calculator cu ipod-ul. Atentie: nu iphone, nu ipod touch.

#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
iPod-urile (pana si shuffle) functioneaza pe fix acelasi principiu. Si cel putin acum 10 ani, exista optiunea aia.

Nu vad rostul de a ne raporta la trecutul indepartat, atata timp cat se poate face managementul playlistului manual.

Restul e can-can.

#13
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Eu inca nu ma prind de ce iTunes este un impediment in achizitionarea unui produs Apple...adica dupa 2 zile deja stiam iTunes-ul pe dinafara :P

#14
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ruleaza pe linux (mentionat in primul post)?

#15
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Sunt atat de multe variante...

https://goo.gl/B4Nrtx

#16
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
Am o mare problemă. A setat nano Ipod pe "dublu clic" si a activat si chestia aceea cu vocea. Problema este că NU mai reușesc să intru pe pagina a doua pentru a umbla la setări. Dacă pe celelalte chestii de pe prima pagină le.activez apăsând de două ori, când ajung la cele două puncte de jos... pauza. Îmi spune că sunt pe pagina unu si atât. Cum trec pe pagina a doua? Prin glisare nu vrea.

#17
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
Am rezolvat. Trebuia să glisez cu două degete, nu cu unul.

#18
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Cum este sunetul in acest ipod nano 7g?
As vreau unul pt muzica si mai ales ca are aplicatia Nike, este ideal pt mine, pt alergat. Insa, arata corect sau e degeaba?
Ca altfel ma orientez catre Fiio X1 sau X3 2nd gen.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate